DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jedno jest pewne. Tęczowe zło, wyszło na światło dzienne i profanuje nasze święte znaki. To co kiedyś było ukryte po jakiś norach, zakamarach ludzkiego zbydlęcenia, spelunach i burdelach, przenosi się na ulicę. Staje się pewnego rodzaju kultem, który miałby zastąpić obecną cywilizację. Teraz liberalni katolicy akceptują brud, wszelkiego rodzaju zboczenia. tylko z jakiego powodu? Bóg pokarał sodomę i Gomorę, więc dlaczego teraz jego sprawiedliwość nie miałaby się wypełnić.
2 miesiące temu / ot co
 
Nie można być liberalnym katolikiem ... Nauka Chrystusa jest prosta i nieskomplikowana i łatwa do zrozumienia..Kto twierdzi,że jest liberalnym katolikiem to zawiera przymierze z szatanem. Miłość bliźniego, szacunek dobro...gdzie tu w tej neofaszysttowskiej organizacjach typu LGBT jest to widoczne?. Burdy, profanacja, agresja.... i jak katolik może to popierać, jak?Ludzie to jakieś pomieszanie z poplątaniem...
2 miesiące temu / Anna
 
Z lewakami trudne są dyskusje choć nie niemożliwe. Według mnie taki sposób to próby narzucania własnych warunków. A brak jednoznacznego potępienia ze wszystkich stron jak to ma miejsce w innych podobnych przecież przypadkach tylko rozzuchwala do coraz gorszych rzeczy. I może dopiero wtedy do takiego potępienia. Przykłady z Europy zachodniej nie napawają optymizmem.
2 miesiące temu / s
 
Mamy skutki braku edukacji historycznej. Na zachodzie BLM, w Polsce LGBT, rozpoczynają rewolucję. Kiedyś w imię świętego spokoja, oddano Czechy Niemcom, wcześniej Nadrenia i Austria. W imię pokoju oddano Europę wschodnią pod okupację sowiecką, która w zmienionej formie trwa do dziś. Spójrzmy na historię pobłażliwość i strach, konformizm i lenistwo doprowadziły Hitlera do władzy. Teraz mamy podobną sytuację. Mali dyktatorzy, o hedonistycznych celach sieją nienawiść. Kiedyś palono książki teraz, pewnie czytać nie bardzo umieją, niszczą pomniki. Powstrzymajmy zdecydowanie działania nowych tęczowych dzierżyńskich, którzy za chwilę zniszczą resztki cywilizacji, dając nam w zamian wypięta d...pę!
2 miesiące temu / Trad
 
Wstyd się przyznać że kiedyś byłem czytelnikiem Więzi i Tygodnika Powszechnego . Żeby tylko dzieci i wnyki się nie dowiedziały . Dziś na szczęście jest Polonia Christiana , Zawsze Wierni i Christianitas ....Z Panem Bogiem . Bolesław Grabowski
2 miesiące temu / Grabowski
 
Nie jestem katolikiem, jestem chrześcijaninem. Obraża mnie działanie propagatorów LGBT, to mało napisane. LGBT czyli propagowanie Sodomy, Gomory, plus dwóch identycznych miast opisanych w Biblii a zniszczonych przez Boga za identyczne jak w LGBT działania czyli "można seksualnie wszystko", chociaż od początku świata Bóg zakazuje innych stosunków jak heteroseksualnych ponieważ nie jesteśmy zwierzętami i rozumiemy co robimy. Bóg kilka przypadków grzechów nienawidzi, przekazuje to wprost w Biblii. Zakaz homoseksualizmu w Starym i Nowym Testamencie. LGBT czyli łamiący zakaz Boga "sodomici" żądają dozwolenia wszelkiego rodzaju sodomii na całym świecie, nauki przyzwoleń w szkołach, propagowania, co już się dzieje, w tv i filmach. Jesteśmy krajem chrześcijańskim, brzydzę się i nienawidzę, za Bogiem, zwierzęcych zachowań LGBT. Precz z tym, niech się "lgebetują" w swoim domu, nie na moich oczach.
2 miesiące temu / chrześcijanin
 
wszystko dziś jest odwrotnie ,siedzisz gdzieś pod kloszem i nie tych co trzeba nazywasz faryzeuszami
2 miesiące temu / ewa do Paulus
 
co ma gniew do kary za swe czyny ? Co będzie po pomnikach ? Pobicia ludzi którzy mają odmienne poglądy od lewicowych ?
2 miesiące temu / qwe
 
Do @ile tu jadu. O czym ty człowieku piszesz? Wg. twojego lewicowego patrzenia na świat, każdego bandyte, oszusta, złodzieja, człowieka który łamie prawo, obraża innych powinno zostawić się w spokoju??? To może pedofilów w Kościele i poza kościołem też zostawmy w spokoju, tylko pomódlmy się za nich o nawrócenie? O jakim gniewie piszesz w kontekście grzechów głównym? Gdy Chrystus batem wyrzucić kupców i bankierów z świątyni, to wg. ciebie też popełnił grzech? A jeżeli chodzi o postawe faryzejską, to dziś niema większych obłudników i faryzeuszy niż w środowisku lewicy, gęby pełne frazesów o tolerancji, a sami obrażają ludzi o innym światopoglądzie, nie przeszkadza tym obłudnikom być oburzonym na pedofilię w Kościele i równocześnie atakować projekt "Stop pedofilii". Piszesz o modlitwie o nawrócenie dla tych osób, a pomyślałeś że surowa kara może być pierwszym stopniem to opamiętania i tegoż nawrócenia?
2 miesiące temu / Paulus
 
@ile tu jadu: Brak gniewu, oczywiście właściwie rozumianego, kiedy jest ku temu powód, również jest grzechem: "Jak mówi Chryzostom: 'Kto ma powód, a nie gniewa się, grzeszy. Nierozumna bowiem cierpliwość sieje występki, karmi niedbalstwo, i do złego zaprasza nie tylko ludzi złych, ale nawet dobrych'. ...Gniew może oznaczać albo prosty ruch woli ku wymierzeniu kary nie pod naciskiem namiętności gniewu, lecz na podstawie sądu rozumu. Brak takiego rodzaju gniewu jest bez wątpienia grzechem" - Św. Tomasz z Akwinu, "Suma teologiczna", II-II, q. 158, a. 8. Kara dla sprawców jest wymogiem sprawiedliwości, przywróceniem ładu moralnego, który został naruszony przez ten czyn, konieczną ekspiacją za dokonany akt profanacji, obrazy Boga.
2 miesiące temu / M.
 
Bezkarnosc sprawcow ośmieli ich i rozwydrzy, następnym razem rozwala pomnik albo podpalą kosciół.
2 miesiące temu / UWAGA UWAGA
 
Muzułmanie we Francji wzięli sprawę w swoje ręce kiedy wydawnictwo Charlie Chebdo poniżało Mahometa.
2 miesiące temu / Stefan
 
Ktoś tych lewicowych posłów wybrał, ktoś na nich głosował... I to jest prawdziwy problem.
2 miesiące temu / Tomek Primke
 
Strach czytać te komentarze. Pamiętajcie, że gniew jest jednym z grzechów głównych. Ilu z was dzisiaj pomodli się o nawrócenie dla tych osób, a ilu będzie im życzyć więzienia, pobicia lub gorzej? Nie przyjmujcie postawy faryzeuszów i uczonych w Piśmie.
2 miesiące temu / Ile tu jadu
 
I pomyśleć że prawie połowa Polaków zagłosowała na takiego Trzaskowskiego. Ginie cnota w Narodzenie, a z nią Rzeczpospolita.
2 miesiące temu / Paulus
 
Ten czył był zbrodnią bluźnierstwa. Panu dzwigającemu Krzyż dołożono kolejnej gorzkiej Męki, bez żadnej litości i współczucia.
2 miesiące temu / Klf
 
Tak zwani liberalni katolicy niech się wypiszą Kosciola. Jeden Judasz wystarczył.
2 miesiące temu / Ks. Dariusz Kel
 
Nie ma takiego czegoś jak "liberalny katolik" to zwykły obłudnik i heretyk
2 miesiące temu / Tom
 
Postępowe katolyki wspierają lewactwo.
2 miesiące temu / Zbigniew
 
Tak jak nie istnieje biały murzyn, tak nie istnieje ktoś taki jak liberalny katolik.
2 miesiące temu / ot
 
Upominanie a jeśli nie pomaga przykładne ukaranie. Nie ma pobłażania dla bluxnierstwa. Nie wolno odpuszczać złu dla dobra tych ludzi co pobladzili
2 miesiące temu / Tuus
 
Profanacja nastąpiła więc dlaczego nie karać? Dlatego, że lgbt, to ktoś lepszy od innych. Obojętnie kto i jak profanuje podlega karze. Po prostu naruszono uczucia religijne i nie tylko. Czyżby nowa kasta rosła?
2 miesiące temu / Obi
 
Gdzie można znaleźć w PCh24 informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach ?Odwagi? ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.?? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach? Kogo ukarać za brak takich informacji?
2 miesiące temu / pytajnik
 
Kuriozalne to jest szczucie na osoby o innej orientacji seksualnej ,a przy tym przymykanie oczu i tuszowanie pedofilii wśród jednej grupy, która otwarcie popiera obecną władzę porównując premiera do ewangelisty...
2 miesiące temu / Doktoor
 
przypominam że kolorowa szmata nie spełnia żadnych warunków, żeby ją nazywać flagą, dlatego używajmy właściwych sformułowań, a nie nobilitujmy czegoś takiego
2 miesiące temu / asdik
 
Szokujące jak niektórzy potrafią w swoich interpretacjach popłynąć - porównywać krzyż do tej sześciokolorowej pseudotęczy... Kyrie eleison.
2 miesiące temu / SOLO_DIOS_BASTA
 
Naprawdę lepiej by było gdyby,,nie wykryto sprawców".Kary,jeżeli będą to przecież minimalne,a rozgłos i aureola męczenników zupełnie nieadekwatne do czynu na ich plus.I oczywiście obecna władza jako zamordystczna,a państwo nietolerancyjne.Lobby LGBT,a właściwie siły za nim stojące,osiągnęły kolejny sukces tak czy owak.
2 miesiące temu / Krzysztof Sciep
 
Nie ma czegoś takiego jak liberalni katolicy, są tylko rzymscy katolicy. "Liberalni katolicy" są u Adama Michnika i zwą się żydokomuną/żydomasonerią.
2 miesiące temu / a_M
 
"Ale nie oczekujcie, że będziecie ponad prawem; że władze dopuszczą chuligaństwo, o ile dokona się w imię waszych ideologicznych urojeń!"\\ Zobaczymy.
2 miesiące temu / Ryś
 
Monika Białkowska to jest karykatura teologa. Niestety, potępiani przez Kościół liberalni katolicy przejęli "Przewodnik katolicki".
2 miesiące temu / M.
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.