DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Lewica chciała karać za lekceważenie obostrzeń, teraz sama je łamie podczas manifestacji

Lewica chciała karać za lekceważenie obostrzeń, teraz sama je łamie podczas manifestacji
Protest w Krakowie, fotograf: ASW, Archiwum: ArtService

Tuż przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego politycy Lewicy domagali się karania osób, które negują pandemię lub nie przestrzegają obostrzeń. Zaskakujące, że w ciągu kilku dni sytuacja na tyle się zmieniła, że wyborcy i niektórzy politycy tej formacji już nie mówią o koronawirusie i regularnie łamią obostrzenia, m.in. poprzez udział w zakazanych prawnie zgromadzeniach publicznych.

 

„Kto w czasie stanu epidemii wbrew aktualnej wiedzy medycznej publicznie zaprzecza zagrożeniu dla zdrowia publicznego lub podważa jego istnienie, zachęca lub podżega do niewdrażania lub niestosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniem oraz chorobami zakaźnymi podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności” – brzmi fragment przygotowanego przez Lewicę projektu ustawy. Prezentował go poseł Krzysztof Śmiszek, który przewidywał w projekcie karę grzywny lub ograniczenie wolności za łamanie obostrzeń.

 

Co ciekawe, poglądy przynajmniej części środowiska lewicowego zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ten sam poseł Krzysztof Śmiszek wziął udział w demonstracji we Wrocławiu, która w świetle prawa nie powinna się odbyć – ze względu właśnie na obostrzenia związane z pandemią. Towarzyszył mu europoseł Robert Biedroń. W manifestacjach biorą udział także inni posłowie o lewicowych poglądach, niekoniecznie związani z formacją polityczną Lewicy. Wśród nich m.in. Barbara Nowacka czy Małgorzata Tracz, ale także lewicowe czy feministyczne aktywistki jak Marta Lempart. Co ciekawe, w warszawskich protestach bierze udział również prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

 

Innym ciekawym przykładem hipokryzji jest aktorka Maja Ostaszewska, która sama przechodzi zakażenie koronawirusem. Jeszcze 20 października apelowała o „odpowiedzialne zachowanie w trakcie pandemii”. „Dziś to nie jest kwestia tego w co wierzymy, dziś to kwestia empatii” – pisała na Instagramie. „Proszę noście maseczki, myjcie i dezynfekujcie dłonie, stosujcie się do zaleceń” – apelowała. Kilka dni później zachęcała już wszystkich do uczestniczenia w feministycznych manifestacjach skierowanych przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

 

Ostaszewska napisała w sobotę, że „o 12 również wybiera się na spontanicznych indywidualny spacer”. Rzecz jasna w dużym tłumie, bez zachowania odpowiednich norm bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Łamiąc prawo poprzez uczestnictwo w zgromadzeniu publicznym odbywającym się w tzw. czerwonej strefie.

 

 

Źródło: radiozet.pl, Instagram, Twitter

WMa

 


DATA: 2020-10-25 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewica z rozumem i logiką nie ma nic wspólnego więc to nie dziwi, że co chwilę mówi coś innego zależnie od bieżących potrzeb i mądrości etapu. Problem polega na tym, ze nikt się nie interesuje źródłami finansowania tych wszystkich "aktywistów".
1 miesiąc temu / abc
 
Lewica może liczyć na przychylność od służby zdrowia po resorty siłowe. Nie po to maszeruja przez instytucje żeby teraz zaczynać od zera. Prędzej taki jest koniec tego niż początek.
1 miesiąc temu / 2wj
 
czemu policja chroni lewackich bandytów i nie wyłapuje ich? czemu nie pałuje lewaków tylko pratiotów?
1 miesiąc temu / acab
 
@Mirek Bardzo prawdopodobne, że rząd użył tu zasłony dymnej, aby przykryć problem pandemii czymś innym. Rząd moim zdaniem feministek nie namawiał. Przewidział po prostu ich zachowanie.
1 miesiąc temu / trooper
 
Lewica już od dawna nie ma szans na rządzenie a PIS niestety za 3 lata skończy obowiazkowe szczepienia i inne nakazy gospodarke wykonczyliscie to ma byc prawicowy rząd
1 miesiąc temu / majka
 
Panie, odpuść im bo nie wiedzą co czynią.
1 miesiąc temu / Karp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.