DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Lewica atakuje Trzaskowskiego za wycofanie wsparcia dla realizacji Karty LGBT+

Lewica atakuje Trzaskowskiego za wycofanie wsparcia dla realizacji Karty LGBT+
Rafał Trzaskowski, Paweł Rabiej. Fot. Adam Chelstowski/FORUM

Robert Biedroń z Wiosny i Anna Żukowska z SLD zaatakowali na Twitterze Rafała Trzaskowskiego, w związku z brakiem jego wsparcia dla projektów zapisanych w Karcie LGBT+. „Czyli podpisał ją Pan dla picu”? – pyta lewicowa aktywistka.

 

Ideologiczna ofensywa jaką rozpoczął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisując w lutym 2019 roku tzw. Deklarację LGBT+ wyhamowuje po zderzeniu ze stanowczym sprzeciwem społecznym. Jak poinformował media stołeczny ratusz, „miasto nie planuje wprowadzenia do szkół zajęć dodatkowych z zakresu edukacji seksualnej”. Jednocześnie wiceprezydent Renata Kaznowska przyznała na sesji Rady m.st. Warszawy, że w budżecie miasta na bieżący rok nie ma zaplanowanych środków na wdrażanie Deklaracji LGBT+.

 

Sytuacja ta wywołała oburzenie wśród lewicowych polityków. Robert Biedroń mówił wręcz o „krzywdzie ludzi potrzebujących wsparcia”. Informował na Twitterze, że warszawski Ratusz nie zrealizuje swoich zapowiedzi związanych ze wsparciem osób LGBT. „Nie będzie edukacji antydyskryminacyjnej ani antyprzemocowej. Nie będzie też hostelu interwencyjnego dla osób w sytuacji kryzysowej” – napisał.

 

Zdecydowanej reakcji na zapowiedzi warszawskiego Ratusza i wycofanie się ze wspierania głośnych zapisów Karty LGBT+, doczekaliśmy się również ze strony Anny Żukowskiej, rzecznik prasowej SLD i projektu politycznego „Lewica”. „Czyli podpisał ją Pan dla picu?” – dopytuje na Twitterze.

 

„Proszę o odpowiedź na pytanie co z Karty LGBT+ zostanie realnie wprowadzone i kiedy? – pisze na Twitterze lewicowa działaczka. Jednocześnie przypomina założenia programu wsparcia dla homoseksualistów, które pierwotnie zapowiadał zrealizować Rafał Trzaskowski oraz Paweł Rabiej. Są wśród nich m.in. budowa hostelu dla osób LGBT, budowa centrum kulturalnego, stworzenie urzędu pełnomocnika ds. społeczności LGBT, a także infolinia i pomoc psychologiczna i prawna dla homoseksualistów i wprowadzenie edukacji seksualnej dla uczniów warszawskich szkół.

 

 

Źródło: Twitter, dorzeczy.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-09-01 20:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gość: na Boga, panie, co to jest ?przeczkole??..... Ja proszę cenzora o zatrzymywanie takich postów, to gwałt na języku polskim, słabo się robi....Co drugi podający się za Polaka - analfabeta. Lamentujemy o upadku obyczajów, o kryzysie cywilizacji, o tym i owym, nikt nie mówi o upadku języka! Słowa mówionego, pisanego, o czytaniu nie wspomnę. Za ?przeczkole? chybaby mnie wyrzucili z liceum...
5 miesięcy temu / Antymodernista
 
Tak trzymać , żadnej karty nie wprowadzać. Poprawność polityczna precz.
5 miesięcy temu / Adam1
 
Ten Biedron, czy ta Biedron od początku w polityce fika na wszystkie strony, a w sumie sama nie wie czego chce. Człowieku powagi, czas ZMADRZEC
5 miesięcy temu / Wanda
 
Taka Czajka a wydziobała kasiorę dla zboczeńców. Czajka to pożyteczny ptak..
5 miesięcy temu / Witja
 
Pokażcie mi kogoś kogo PO nie wyrolowała.
5 miesięcy temu / Antykomunista
 
Hahaha, wiadomo, że Trzaskowski nie odpuści. Lubi LGBT
5 miesięcy temu / ula
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.