DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Niktoś: z tymi drastycznymi plakatami jest jak z prowokacją w sztuce - Witkacy czy Gombrowicz jeszcze szokowali; dziś byle pajac w ramach "artystycznego happeningu" zanurza krucyfiks w słoju z moczem i nikogo to nie rusza. Poza nami, "katolami" - Bogu dzięki. A ostrzeżenia na paczkach papierosów już nawet nastolatkom się opatrzyły. To jedno. Drugie - nie jestem entuzjastą PiS, ale plakat robiący Heroda z JarKacza uważam za krzywdzący. To "wyróżnienie" zarezerwowane dla ENTUZJASTÓW tzw. aborcji - choćby środowiska GW, sierot po Palikocie i "czarnych parasolek"; bezczynność Kaczora w tej kwestii należy napiętnować jako mimowolną (?) kolaborację, ale z zachowaniem proporcji. I ostatnia sprawa: niezależnie od mojej oceny tych plakatów, ich miejsce jest na pikietach, wiecach i rozmaitych konferencjach, których oby było jak najwięcej. Publiczny Różaniec jest spotkaniem MODLITEWNYM - krzyż, wizerunek MB Fatimskiej i skromne logo organizatora wystarczą w zupełności. A co nadto jest...
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Różaniec to łańcuch , który łączy nas z Bogiem ,ocalenie od napaści piekła . Nie wystarczy odmawiać go w zaciszu domu , potrzeba też omodlić nasze miasta , wsie i wszystkie miejsca do których szatan ma dostęp . Modląc się na różańcu okazujemy naszą troskę tym miejscom i ludziom , w których /z którymi przyszło nam żyć .
ponad 2 lata temu / cecylia
 
@Marcin: Różąniec publiczny jest częścią walki o zachowanie chrześcijańskiej moralnośći/cywilizacji w Polsce. W walce jak w walce nie ma miejsca na głaskanie przeciwnika. Trzeba uderzać go w najbardziej bolesne miejsca t.j. w pokazywanie Prawdy. I te plakaty to czynią, nawet jeśli nie sprawiają miłego wrażenia, ale przecierz w walce z marksizmem kulturowym najlepiej ukazują czym jest ten diabelski system.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
@Maria: Różaniec można odprawiać wszędzie i nie zaczynać od niczyich grzechów, bo Różaniec jest modlitwą a nie prośbą o rozgrzeszenie.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Napisałaś: "...którymi po urodzeniu to już nikt się nie zajmuje". Skoro nikt, to znaczy że wy też się nimi nie zajmujecie. Po co więc do nich chodzicie? By się z nich ponabijać, tak jak nabijacie się z katolików?
ponad 2 lata temu / do klara
 
Różaniec najlepiej odmawia się w ciszy i skupieniu we własnym domu i zaczynając od własnych grzechów
ponad 2 lata temu / Maria
 
chodzimy dlatego i was namawiamy :)
ponad 2 lata temu / klara
 
Miejsce lewicy jest... no, na śmietniku historii. Ale przed dwiema godzinami dotarłem na Publiczny Różaniec opodal wrocławskiego Ratusza i widok rozwijanego przez organizatorów (Krucjata Młodych, którą cenię i mam nadzieję dalej cenić) transparentu skłonił mnie, nad czym boleję, do rezygnacji z udziału w wydarzeniu: z prawej krwawe szczątki dziecka zamordowanego w majestacie prawa, z lewej zaś - triumfalnie uśmiechnięty Jarosław K. Całość opatrzona informacją o liczbie tzw. aborcji dokonanych już za rządów "dobrej zmiany". Szedłem na akcję stricte modlitewną - trafiłem na polityczny wiec. Pod portretem Kaczora mam odmawiać Różaniec?! Nie bronię PiS - w ważnych dla katolików kwestii zawiódł na całej linii. Ale tu, miast żalu, jak to nas JarKacz zawiódł, trzeba MODLITWY. Żarliwej modlitwy różańcowej i absolutnego zaufania Bogu - a On nas poprowadzi. Przyjrzyjcie się Mary Wagner - zaraża nadzieją i rozdaje pogubionym matkom róże. RÓŻE! Nie zdjęcia zmasakrowanych dzieci!
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Chodzenie po katolickich portalach i walka z katolicyzmem nic nie daje, moglibyście w tym czasie odwiedzić przepełnione domy dziecka i pobyć z dziećmi którymi po urodzeniu to już nikt się nie zajmuje, hipokryci.
ponad 2 lata temu / do klara
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do wszystkich przeciwników Różańca nawet na tym portalu. Jesteście dowodem, że należy modlić się dalej, bo diabeł przez was mówi i nie może zdzierżyć takiego działania. Do Klary. Judasz też "zatroskany" biednymi zganił Magdalenę za umycie nóg i włosów Jezusa bogatym olejkiem. Różaniec na szaniec! Króluj nam Chryste!
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 
Lewactwo milczy np. o niemieckim programie ?Seksualna pedagogika różnorodności?? W ramach obowiązkowych zajęć 11 letnie dzieci muszą odgrywać w szkołach? seksualne scenki teatralne! Muszą symulować orgazm, sadomasochizm i seks analny a także wybrać swoją ulubioną pozycję seksualną. Ale to nie wszystko... Jedną z ?seksualnych zabaw?, do jakich zmusza się tam dzieci, jest także zabawa w? dom publiczny! Dzieci mają nauczyć się dzięki temu jak wygląda ?zawód prostytutki? i w jaki sposób skutecznie zaspokaja się rozmaite ?potrzeby homoseksualne?. W Niemczech udział dzieci w deprawacyjnych zajęciach jest obowiązkowy a rodzice, którzy odmówią posłania swoich pociech na pastwę pedofilskiego lobby, mogą nawet trafić do więzienia. Co więcej, w Niemczech zakazane jest nauczanie domowe, więc rodzice mają bardzo poważne problemy z uchronieniem dzieci przed tym zagrożeniem. I takie rzeczy zaczyna się już wprowadzać w Polsce.
ponad 2 lata temu / taki 1
 
Lewicy nie przeszkadzają publiczne parady zboczeńców, (bo to jest "cool", prowadzenie zajęć dla dzieci przez tychże zboczeńców homoniebezpiecznych czy nawet pedofilów, zgromadzonych w różnych organizacjach "charytatywnych" tak np. jak to jest w Gdańsku czy teraz wyłapano w Słupsku, gdzie pedofile zakładają stowarzyszenia wprowadzające gender lub zajęcia promujące zboczenia, pod pozorem nauki tolerancji. Ale przeszkadza im publiczna modlitwa. Niedawno, Rada Miasta Gdańsk uchwaliła, pod naciskiem aktywistów LGBT, tzw. Model na rzecz Równego Traktowania. Co on zakłada? Cytuję: - Opracowanie i wdrożenie w szkołach zajęć dostarczających rzetelnej wiedzy o LGBT - Przygotowanie personelu szkolnego w zakresie praw i wsparcia transpłciowych dzieci i młodzieży - Realizację programów edukacji seksualnej kierowanych do dzieci i młodzieży.
ponad 2 lata temu / taki 1
 
@Nick - doskonale zostało to ujęte :)
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
chodzenie po ulicach lub stanie z transparentami nic nie daje ,moglibyście w tym czasie odwiedzić przepełnione domy dziecka i pobyć z dziećmi którymi po urodzeniu to już nikt się nie zajmuje
ponad 2 lata temu / klara
 
@Arnika Gdzie i w którym zapisie jest "deptana" Konstytucja? Bo to, że totalni łamią Kodeks Karny, to już inna sprawa, tak? Życzę Łaski nawrócenia, ja też kiedyś czytałem wyborczą i oglądałem pewna stację tv założoną za pieniądze z FOZZ...
ponad 2 lata temu / Czerwokat
 
@Adrian - wyrywając fragmenty z kontekstu Pisma Św. można nawet udowodnić, że Boga nie ma. Przykład: Psalm 53 "Mówi głupi w sercu swoim >Nie ma Boga
ponad 2 lata temu / Ewa
 
Jak to jest ze z jednej strony depcze sie Konstytucje a z drugiej powoluje sie na jej zapisy..iscie katolickie podejscie,co pasuje to sie przytacza,co wadzi to sie omija szerokim łukiem.
ponad 2 lata temu / Arnika
 
Wystarczy przytoczyć tutaj list zakonnicy, która opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Napisała o niesłychanej hipokryzji wśród zwolenników pro leif.
ponad 2 lata temu / Ewa
 
@Ppp Kiedy Chrystus wypowiadał te słowa, człowiek religijny był otoczony szacunkiem i modląc się publicznie mógł w oczach społeczeństwa zyskać. Dziś natomiast ludzi religijnych się nie szanuje, wręcz przeciwnie uważa się ich za oszołomów, wiec publiczna modlitwa może być aktem odwagi, przyznaniem się do wiary w czasach powszechnej apostazji. Zresztą te słowa Chrystusa były też w dużej mierze przeciwko faryzeuszom, którzy celowali w publicznym okazywaniu swojej wiary, po to aby uchodzić za religijnych.
ponad 2 lata temu / marco
 
Niestety głowa Kościoła nie broni już życia na gruncie religijnym ... "Problem aborcji nie jest problemem religijnym, nie jesteśmy przeciw aborcji z powodów religijnych. Nie. To problem dotyczący człowieka, antropologiczny ? mówił Franciszek. - Rozważanie kwestii aborcji wychodząc od spraw religijnych jest odwracaniem porządku myślenia. Tę kwestię bowiem należy zgłębiać z punktu widzenia antropologicznego. I to zawsze jest kwestia bardziej antropologiczna niż etyczna, czy można usunąć istotę ludzką, aby rozwiązać jakiś problem. Chcę podkreślić tylko to: w żaden sposób nie zgadzam się, aby dyskusję na temat aborcji rozpoczynać od kwestii religijnych. ? Wywiad z papieżem Franciszkiem podczas lotu z Irlandii.
ponad 2 lata temu / Golden
 
A czy po Mszy, modlitwie nie idą do urn głosować na morderców w białych rękawiczkach, którzy przed wyborami deklarują obronę życia a po blokują inicjatywy pełnej ochrony życia, zezwalają na legalne mordowanie dzieci w łonach matek i niszczą cywilizację chrześcijańską?
ponad 2 lata temu / teolog
 
My wychodzimy na ulice, a tymczasem oni wchodzą do naszych świątyń. Ogarnijmy modlitwą naszych kapłanów w naszych świątyniach, zanim pastorzyce będą udzielać nam komunii już nawet nie na rękę, lecz np. za pomocą smartfona. to takie nowoczesne...
ponad 2 lata temu / tereferek
 
Dostal szatan Rozancem po lbie jak dzwon mlotem to i brzeczy ale przez swoje slugi uwiedzione klamstwami,ktore w slepocie pobiegna bluznic pogarszajac swoja osobista sytuacje dodatkowymi grzechami,posyla swoje slepe slugi poniewaz sam nie moze gdyz lezy pod stopami Maryji.Tak slepota jest rzecza straszna walczyc dla wiecznie przegranego i miec z tegu tylko udzial w jego klesce.
ponad 2 lata temu / Nick
 
Oczywiście,wolność słowa itp. wartości istnieją tylko wtedy gdy marksiści(bo tym w gruncie rzeczy jest lewica)mają wyłączność propagowania publicznie swoich poglądów i moralności.W każdym innym przypadku odmienne spojrzenie na świat i człowieka jest niedopuszczalne.Wg ich rozumowania najlepiej by było,aby mogli swych antagonistów ponownie zamknąć w gułagach.Tak jak to czynił ich światły przywódca i jego następcy od 1917roku. @do karol Nie nie muszą być małpkami,ale mają takie samo prawo jak heretycy i ateiści do publicznego okazywania swej wiary czy poglądów.Tu jasno widać,że twoja znajomość Pisma Świętego,nauczania Jezusa i działalność Jego apostołów jest znikoma.Poczytaj choćby tylko listy apostolskie to może coś zrozumiesz.
ponad 2 lata temu / olimpiada1984
 
proszę nie instrumentalizować Pisma Świętego, bo jest czas postu, jak i czas chwalenia Pana, tak więc jeśli ktoś z was ma taką potrzebę duchową, aby wejsc do izdebki to niech się modli i wspiera każdego katolika biorącego czy nie biorącego w tej akcji udział, a pozostali jak najbardziej zaangażować się w tą akcję, ponieważ tworzymy jednośc zarówno na polu duchowym jak i tym zewnętrznym niosąc kulturę chrześcijanską, bardziej nawet broniąc, co jest obowiązkiem każdego katolika i chrzescijanina. Nie można stać biernie, bo wiemy jak to się działo na zachodzie i okazało się, że tam izdebkowych kontemplatyków nie ma, a przecież co chwile nawet ateiści cytowali Pismo Święte, żeby schować się do zakrystii. Nie popełniajmy tych samych błędów co na zachodzie.
ponad 2 lata temu / axe
 
cyt" Skoro ateiści i różnej maści heretycy robią to publicznie"..... to katolicy tez muszą jak małpki?? serio?
ponad 2 lata temu / do karol
 
Do Ppp - jak mawiał Chesterton, stosując wyrwane z kontekstu fragmenciki Pisma można udowodnić, że człowiek nie ma rąk i nóg.
ponad 2 lata temu / Adrian
 
"Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Pozdrawiam." Nie wyciągaj z kontekstu..
ponad 2 lata temu / Odpowiadacz
 
@Ppp Kiedy Chrystus modlił się w izdebce, to się modlił. Ale przede wszystkim przemierzał całe państwo żydowskie i ewangelizował. W różnych miejscach, nawet po kilka tysięcy ludzi, więc nie pisz bzdur, że ludzie muszą zamykać się w domu i nie świadczyć publicznie o swojej wierze. Skoro ateiści i różnej maści heretycy robią to publicznie, to tym bardziej powinni to robić katolicy, w podobno katolickim kraju.
ponad 2 lata temu / karol
 
Art.82 Konstytucji RP : Obowiązkiem obywatela Polskiego jest wierność Rzeczpospolitej Polskiej i troska o Dobro Wspólne. Dotyczy zatem każdego kto w dowodzie obywatelskim ma wpisane obywatelstwo Polskie - bez wzgledu na zawód, wykonywaną pracę: ksiądz, policjant, nauczyciel i in. Targowica ma w dowodzie osobistym wpisane obywatelstwo : unista europejski???????????? Dramat,że tego nie rozumieją ludzie uczący młodzież, Targowica w dorosłym życiu się nauczyła ,że jest europejczykiem. Nigdy nie słyszałem, by np. Kanadyjczyk mówił ,że jest przede wszystkim północnoamerykaninem. Chińczyk -Azjatą. Marokańczyk - afrykańczykiem.
ponad 2 lata temu / Polak na zawsze
 
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Pozdrawiam.
ponad 2 lata temu / Ppp
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.