DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Lewak z Antify dla „Wyborczej”: inwigilowaliśmy narodowców. Teraz wejdziemy do szkół!

Lewak z Antify dla „Wyborczej”: inwigilowaliśmy narodowców. Teraz wejdziemy do szkół!
fot. Maciek Markowski/FORUM

Działacz radykalnie lewicowych bojówek spod znaku Antify, udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Chwali w nim stosowanie przemocy oraz przyznaje, że lewackie organizacje inwigilują struktury narodowców. Pozostaje jedynie pytanie czy faktycznie robią to z własnej inicjatywy?

 

Należący do Antify mężczyzna, przedstawiający się wymyślonym nazwiskiem „Rafał Złotopolski”, oświadczył, że „antyfaszystowska” organizacja zajmuje się… inwigilowaniem środowisk narodowych, a ściślej: „monitorowaniem i powstrzymywaniem skrajnej prawicy”.

 

- W szeregi ONR przemycaliśmy naszych ludzi. Nie udało im się zbyt wysoko zajść w hierarchii, ale zakolegowali się, swoje wyciągnęli – deklaruje członek lewackiej bojówki. Twierdzi, że Antifa obserwowała rozwój środowisk narodowych, aż do powstania Ruchu Narodowego i jego aktywności politycznej.

 

„Złotopolski” ocenia, że tylko jego organizacja może skutecznie przeciwdziałać rozwojowi rzekomego faszyzmu w Polsce. Uznaje, że pod tym względem zawodzą zarówno policja, jak i inne służby. – Gdyby policja i państwo mogły sobie poradzić z rasizmem i przemocą skrajnej prawicy, to nie mielibyśmy problemów, a kiedyś wojen i obozów zakłady – wyjaśnia pokrętnie, wszak ani naziści, ani faszyści nie byli określani w swoich czasach jako członkowie ruchów prawicowych.

 

Bojówkarz opowiedział również „Gazecie Wyborczej” o bliskiej współpracy Antify ze środowiskami LGBT. – Ostrzegaliśmy ruchy LGBT, których zresztą nikt tak jeszcze nie nazywał. Bo to, że środowiska homoseksualne będą atakowane na paradach, to była w pewnym momencie, wiele lat temu, strategiczna decyzja liderów ugrupowań skrajnie prawicowych – twierdzi człowiek, przedstawiający się nazwiskiem Złotopolski.

 

Rozmówca „Wyborczej” sugeruje, że najlepszą metodą działania dla Antify były walki z rzekomymi faszystami, które pozostawały poza medialnym obiegiem. Opowiedział m.in. o biciu muzyków na – jak to nazwał – „nazikoncertach”. Uzasadnił to potrzebą „inscenizowania siły”.

 

„Złotopolski” przyznał również, że z Antifą sympatyzują takie lansowane przez media postacie, jak Roman Kurkiewicz czy Kazimiera Szczuka.

 

Lewak ujawnił także, iż Antifa doprowadzała do konfrontacji z maszerującymi narodowcami. – Eskalacja trwała była zaplanowana. Była falą, która mogła iść swobodnie albo zatrzymywać się na blokadach – przyznał. Przypomnijmy, że podczas Marszów Niepodległości kilkakrotnie dochodziło do starć z innymi grupami osób, nie biorących udziału w pochodzie. Wówczas oskarżano o inicjowanie takich działań narodowców.

 

„Złotopolski” przedstawił plan działania Antify na przyszłość. Po pierwsze, mówił o regularnych demonstracjach zwłaszcza wtedy, gdy dojdzie do pobicia jednego z członków lewackich organizacji. Po drugie chciałby, by Antifa kształtowała młodych ludzi. – Na Zachodzie antyfaszyści wchodzą do szkół – mówi i zapewnia, że taka praca edukacyjna przyniesie odpowiedni skutek po latach.

 

Trzecim zadaniem ma być wejście lewaków do kultury masowej oraz na stadiony. – Pop-Antifa to budowanie przestrzeni wolnej od rasizmu przez kulturę masową – mówi rozmówca „Wyborczej”.

 

Ostatni punkt, który wymienia w tezach programowych „Złotopolski” to… przemoc. Opowiada, że 11 listopada „antyfaszyści” chodzili po ulicach Warszawy, zaś narodowcy… sami ich zaczepiali (sic!). Wtedy lewacy przystępowali do walki. – Dobrze, że się bili. Bo to pokazuje, że możesz zostać zaczepiony przez naziola i nie uciekać – zakończył „Złotopolski”.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

ged


DATA: 2017-11-19 13:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niedługo w Warszawie tworzymy nowy oddział Antify.Radykałów z zagranicy ma sprowadzać pewna fundacja i ich tu osiedlać na stałe w Warszawie.
11 miesięcy temu / Antyfaszysta
 
Mam nadzieję że kiedyś się spotkamy
ponad 1 rok temu / Apostazy
 
Nazizm/faszyzm trzeba tępić! Będziemy bić nazioli! Będziemy ich inwigilować! - rzekł faszysta z naszywką "antyfaszysta".
ponad 2 lata temu / lewactwo_to_bezmózgowie
 
O tak , ideologia lewacka ! Czyżby ludzie zapomnieli co przyniosła ze sobą komuna ? Rzesze pomordowanych istnień ludzkich , zniszczona kultura i architektura , masa osób oderwanych od Boga , rozwody , aborcje , autonazja itp.
ponad 2 lata temu / c-a
 
Antifa do Rzeszy! Tam jej miejsce. Niech pilnuje swoich - libertynow i lewakow.
ponad 2 lata temu / Zbigniew
 
@hahahaha W pełni trafne. Też powtarzam już od dłuższego czasu że naród powinien się bogacić a jeśli mu się tego nie pozwala robić to trzeba dobierać takich polityków którzy w 100 procentach są nastawieni na "uwolnienie narodowego potencjału gospodarczego" zniewolonego w polakach, którzy głoszą swe poglądy od nastu lat bez zmian. Szybka akumulacja prywatnego kapitału gwarantuje siłę polityczną, siłę nabywczą i co bardzo ważne dzisiaj, własne media i propagandę. Wadą obecnych stronnictw narodowych jest to że mają "socjalistyczne tendencje" co pokazuje mentalność gromady i brak mężów stanu czyli niezależnych i autorytatywnych osobistości inaczej mówiąc personalizmów. Są tylko indywidua na tle wielkiej gromady narodowców takich czy owakich. Ruchy narodowe to bardzo duży i dobry potencjał ale jeśli tak jak zaznacza @hahahaha będą się "centralizować" to skończy się to po prostu polskim wydaniem narodowego socjalizmu i następnym totalniactwem jak PZPR, PO lub PiS.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.