DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Lewacy znów próbują zakazać „mowy nienawiści” i ułatwić bluźnienie

Lewacy znów próbują zakazać „mowy nienawiści” i ułatwić bluźnienie
fot. Adam Chelstowski / FORUM

W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie propozycji zmian w kodeksie karnym. Autorami poprawek są próbujące przelicytować się w swej lewicowości posłowie Ruchu Palikota i SLD.


„Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” – tak dziś brzmi art. 257 KK. Palikotyści chcą poszerzyć przepis o „tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną”.

 

Klub SLD wziął się za to, za ułatwianie ludziom bluźnierstw. W tej chwili obraza uczuć religijnych jest ścigana z urzędu. Sojusz chce zmienić przepis w taki sposób, by ścigano tylko z oskarżenia prywatnego, co sprawia, że obrażać religię będzie po prostu bezpieczniej, niż do tej pory. Kara również miałaby być mniejsza – lewacy chcą obniżyć ją z dwóch lat do pół roku. Jak inaczej odczytywać ów projekt, jeśli nie jako zachętę do bluźnierstw i obrażania uczuć religijnych? Żeby jeszcze bardziej podkreślić swą chęć do ułatwiania ludziom walki z Kościołem, SLD proponuje, by można było ścigać za publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej tylko wtedy, kiedy przedmiot znajduje się w „miejscu przeznaczonym do wykonywania obrzędów religijnych”. A więc np. przydrożny krzyż czy kapliczka, mogłyby według projektodawcy śmiało być znieważane np. przez pijanych przedstawicieli elektoratu SLD czy Ruchu Palikota.

 

 

Źródło: Polskie Radio

kra


DATA: 2012-05-27 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prowadzę bardzo aktywne życie społeczne, w związku z tym spotykam się z wieloma ludźmi i w wielu sytuacjach. Kiedy tylko rozmowa zmierza w kierunku obrażania Kościoła, jego ludzi lub wiernych, rzucam na stół klucze z brelokiem "Nie wstydzę się Jezusa". To pomaga. Rozmowa zmienia kierunek, w wielu pyta po chwili, gdzie można nabyć takowy. Zauważyli jego moc. Nie oddawajmy pola, lecz walczmy, nasza postawa dodaje ludziom odwagi.
ponad 7 lat temu / MaciejSz
 
Lewicowość to coś więcej niż tylko antyklerykalizm.
ponad 7 lat temu / Leszek M.
 
"W tej chwili obraza uczuć religijnych jest ścigana z urzędu." ??? Ale chyba nie w Polsce !? Tu na wielu portalach można dowiedzieć się że katolik to ...... (dowolne wstawić). Uwagi kierowane do moderatorów nie przynoszą skutku - pewnie jak bronisz swej wiary i poglądów to jesteś "moherem" i/lub homofobem.
ponad 7 lat temu / koko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.