DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Lewacy kontra obrońcy życia. Aborcja eugeniczna będzie zakazana?

Lewacy kontra obrońcy życia. Aborcja eugeniczna będzie zakazana?
fot.sejm.gov.pl
#SEJM    #ABORCJA EUGENICZNA    #USTAWA    #PRO - LIFE    #SLD    #RUCH PALIKOTA    #PO    #LEWACY    #PIS    #OBRONA ŻYCUA

Dobiegła końca dyskusja nad projektem ustawy zakazującym aborcji eugenicznej. Poparcia ustawie udzieliły PiS i Solidarna Polska, przeciwko są PO, SLD i Ruch Palikota. Odmienne zdanie od klubu PO przedstawił jego poseł John Godson, który wnioskował o przekazanie projektu do komisji.


Sprawozdawcą obywatelskiego projektu ustawy o zakazie aborcji eugenicznej był poseł Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski. Zwracał się on przede wszystkim do konserwatywnych posłów PO, apelując o poparcie projektu, zamiast „chować się za placami premiera”.

 

Płomienne wystąpienie miał też poseł Bartosz Kownacki z PiS. Liberalne pomysły proaborcyjne SLD i Ruchu Palikota określił on mianem „projektów z ciemnogrodu”. – Czy nie jest bowiem ciemnogrodem przyznawanie szerszego zakresu praw zwierzętom niż człowiekowi? – pytał poseł. Zaznaczył, że „medycyna powinna skupić się na tym jak leczyć ludzi, a nie na tym jak ich zabijać”.

 

Przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej opowiedział się poseł PO Jarosław Katulski, który w imieniu Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej rekomendował odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu. Argumentował, że uszkodzone dziecko nienarodzone nie ma szans na przeżycie, a kobieta skazana jest na cierpienie. Odpierał też argumenty dotyczące wzrostu liczby urodzeń. – Osoby niepełnosprawne też kosztują – zwrócił uwagę Katulski.

 

Wśród posłów PO wyróżnił się pozytywnie poseł Godson, który sprzeciwił się odrzuceniu projektu ustawy, a opowiedział się za skierowaniem jej do komisji.

 

Przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy o zakazie aborcji eugenicznej opowiedziały się Ruch Palikota i SLD. Obie partie popierają liberalizację przepisów aborcyjnych, tak  by dzieci mogły być zabijane na życzenie do trzeciego miesiąca życia.

 

 

ged


DATA: 2012-09-27 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a kiedy głosowanie w tej sprawie???
ponad 7 lat temu / Katarzyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.