DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Leaf: To jakie mogą być intencje u każdego człowieka to oczywiście mogą być różne, ale w Twoim postulacie o "udziale za Twoją pracę" jest już zgoda na to by pracodawca troszczył się o Twój rozwój materialny. Jak by nie było to pracodawca bierze jednak odpowiedzialność za pracownika i to jakie elementy charakteru wzmacnia a jakie osłabia. Np. jełop może wzmacniać u swoich pracowników donosicielstwo, a to się przekłada na rozwój duchowy. Nie patrz na wszystko li tylko pod kątem totalitaryzmu, bo to by oznaczało, że każdy pracodawca jest w zasadzie bandytą. Przecież to też ludzie, różni tak jak wszyscy inni. Także są wśród nich uczciwi katolicy z sumieniami. Może nawet ich sporo tylko jak prowadzić interes normalnie gdy wszystkie przepisy są przeciwko Tobie?
ponad 5 lat temu / ma
 
@ma Nie dostrzegasz, że takie intencje może wymyślić tylko homo sovieticus (człowiek radziecki), który przeżarty jest socjalistyczną propagandą i podświadomie uważa, że ludzie to bydło ( w tym wypadku podopieczni), którym muszą się opiekować rządzący. Ja nie chcę aby pracodawca interesował się moim życiem duchowym i dobrobytem. Ma kombinować jak zarobić pieniądze, których część przypadnie mi w udziale za moją pracę. Koniec, kropka. A rządzący mają zapewnić mi opiekę prawną, policyjną, wojskową od zagrożeń z zagranicy. Koniec, kropka. Polecam lekturę "Polactwa" Ziemkiewicza.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
@Leaf427: a co złego jest w tym życzeniu? Lepiej żeby poili wódką i nie dawali forsy. Ja takiego znam. Jak ten biznes się kręci tego "najstarsi górale nie wiedzą". W każdym razie w grę wchodzą dotacje unijne.
ponad 5 lat temu / ma
 
mamy za swoje
ponad 5 lat temu / prawak
 
"Oby rządzący i przedsiębiorcy dbali o swoich podopiecznych, o ich rozwój duchowy i materialny" autentyk z dzisiejszego dnia. I to poszło na cały kraj poprzez TVP1.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
"sprawiedliwość społeczna", "spełnienie żądań związkowców" - takie kwiatki można usłyszeć z ust naszych biskupów i kapłanów podczas kazań i intencji mszalnych. Ostatnio w toruńskim radio. Uszom nie wierzyłem.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
Jaki papież taki i do wiary szacunek. Niemcy w końcu tez dali popis, ale z całkowicie odwrotnego nauczania. Benedykcie XVI wróć!
ponad 5 lat temu / blamka
 
Nie liczy się pochodzenie! Liczy się wyznanie (religia)!
ponad 5 lat temu / zgred
 
Masoneria to skrupulatny system popierania miernot.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Czy nasz drogi papież F. nie pochodzi z Argentyny?
ponad 5 lat temu / ma
 
Gdyby Kościół nauczał zgodnie z Nauką Chrystusa, to ludzie wiedzieliby co to jest sprawiedliwość, ale że Kościół coraz bardziej oddaje się diabłu, to nawet lewacy pytają się już gdzie jest Bóg. PS. Dlaczego coraz częściej słyszę "nauka Kościoła"? Czy Kościół ma jakąś swoją naukę? Czy Kościół uczy czego innego niż Chrystus? Jeżeli ludzie nie wiedzą co to jest sprawiedliwość, to uczy czegoś innego niż Chrystus, bo w przeciwnym razie by wiedzieli i lewacy nie musieliby pouczać w tym zakresie katolików.
ponad 5 lat temu / zgred
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.