DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Lewacy koncertowali w narodowym sanktuarium Argentyny. Domagali się "sprawiedliwości społecznej"

Lewacy koncertowali w narodowym sanktuarium Argentyny. Domagali się "sprawiedliwości społecznej"
By Luis Argerich from Buenos Aires, Argentina (Lujan Cathedral) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Z okazji zakończenia remontu bazyliki Naszej Pani z Luján do świątyni zaproszono… szereg lewicowych artystów. Ich występy koncentrowały się na... potrzebie zmian i sprawiedliwości „społecznej”.

 

„W miejscu świętym dopuszcza się tylko to, co służy sprawowaniu i szerzeniu kultu, pobożności i religii, a zabrania się tego, co jest obce świętości miejsca. Ordynariusz miejscowy może przejściowo zezwolić na użycie go do innych celów, jednakże nie przeciwnych świętości miejsca” – mówi kanon 1210 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

 

W Argentynie wyremontowano niedawno bazylikę Naszej Pani z Luján (Nuestra Señora de Luján) znajdującej się 70 kilometrów na zachód od Buenos Aires. Pani z Lujan jest patronką tak całej Argentyny, Paragwaju oraz Urugwaju. Bazyliką kieruje o. José Daniel Blanchoud OFM Cap.

 

Z okazji zakończenia prac remontowych 16 maja zorganizowano w bazylice koncert pt. „Creyendo Luján”, który dziewięć dni później został wyemitowany w państwowej telewizji. Wzięło w nim udział ponad 20 znanych argentyńskich artystów. Koncertowano nie na scenie, ale pomiędzy ołtarzami i nawami świątyni. Renowację bazyliki uczciła między innymi wiodąca homoseksualna aktywistka – Sandra Mihanovich – wspierająca polityczne postulaty lobby LGBT. Obecny był także Leon Gieco, ikona argentyńskiej lewicy, który w przeszłości fotografował się na tle Ernesto „Che” Guevary. Cały spektakl prowadził z kolei Lito Vitale, od lat zaangażowany po lewej stronie sceny politycznej.

 

Jak ocenia hiszpańskojęzyczny portal Nocristianofobia.org, teksty, jakie można było usłyszeć w bazylice, miało mało wspólnego z prawdziwym katolicyzmem. „W niemal wszystkich wypadkach były przepojone wyrazistym materializmem, były hymnem o czysto ziemskiej sprawiedliwości, o chlebie i pracy wyłącznie jako socjalnym oczekiwaniu, bez żadnej wzmianki o transcendencji, niezdolne, by wyjrzeć poza koniec własnego nosa i wyzwolić umysł od ideologicznych stereotypów na rzecz prawdziwego oddechu wiary” – czytamy na wspomnianej stronie.

 

Artyści w swoich utworach pytali, gdzie może być Bóg, kto ukradł Go w dzisiejszym świecie.

 

 

Źródło: katholisches.info

pach

 


DATA: 2015-05-29 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Leaf: To jakie mogą być intencje u każdego człowieka to oczywiście mogą być różne, ale w Twoim postulacie o "udziale za Twoją pracę" jest już zgoda na to by pracodawca troszczył się o Twój rozwój materialny. Jak by nie było to pracodawca bierze jednak odpowiedzialność za pracownika i to jakie elementy charakteru wzmacnia a jakie osłabia. Np. jełop może wzmacniać u swoich pracowników donosicielstwo, a to się przekłada na rozwój duchowy. Nie patrz na wszystko li tylko pod kątem totalitaryzmu, bo to by oznaczało, że każdy pracodawca jest w zasadzie bandytą. Przecież to też ludzie, różni tak jak wszyscy inni. Także są wśród nich uczciwi katolicy z sumieniami. Może nawet ich sporo tylko jak prowadzić interes normalnie gdy wszystkie przepisy są przeciwko Tobie?
ponad 5 lat temu / ma
 
@ma Nie dostrzegasz, że takie intencje może wymyślić tylko homo sovieticus (człowiek radziecki), który przeżarty jest socjalistyczną propagandą i podświadomie uważa, że ludzie to bydło ( w tym wypadku podopieczni), którym muszą się opiekować rządzący. Ja nie chcę aby pracodawca interesował się moim życiem duchowym i dobrobytem. Ma kombinować jak zarobić pieniądze, których część przypadnie mi w udziale za moją pracę. Koniec, kropka. A rządzący mają zapewnić mi opiekę prawną, policyjną, wojskową od zagrożeń z zagranicy. Koniec, kropka. Polecam lekturę "Polactwa" Ziemkiewicza.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
@Leaf427: a co złego jest w tym życzeniu? Lepiej żeby poili wódką i nie dawali forsy. Ja takiego znam. Jak ten biznes się kręci tego "najstarsi górale nie wiedzą". W każdym razie w grę wchodzą dotacje unijne.
ponad 5 lat temu / ma
 
mamy za swoje
ponad 5 lat temu / prawak
 
"Oby rządzący i przedsiębiorcy dbali o swoich podopiecznych, o ich rozwój duchowy i materialny" autentyk z dzisiejszego dnia. I to poszło na cały kraj poprzez TVP1.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
"sprawiedliwość społeczna", "spełnienie żądań związkowców" - takie kwiatki można usłyszeć z ust naszych biskupów i kapłanów podczas kazań i intencji mszalnych. Ostatnio w toruńskim radio. Uszom nie wierzyłem.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.