DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Lewacy chwalą podpalanie kościołów? Prowokacja warta zainteresowania prokuratury!

Lewacy chwalą podpalanie kościołów? Prowokacja warta zainteresowania prokuratury!

Internetowy sklep z koszulkami promującymi na rożne sposoby socjalizm i inne „lewicowe ideały” sprzedaje m.in. wzory profanujące wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej w barwach homoseksualnej międzynarodówki LGBT. To jednak nie wszystko. Pośród propozycji sklepu znajduje się też tak zwany t-shirt z obrazkiem płonącej świątyni katolickiej i hiszpańskim hasłem, które trudno odczytać inaczej jak… pochwałę podpalania kościołów.

 

Internetowa witryna sklepu zawiera manifest będący emanacją frustracji czytelników i słuchaczy liberalno-lewicowych mediów „głównego nurtu”. Można tam przeczytać:

 

„Ze złości. Ze złości i miłości. Złość na kłamliwą, jednostronną, prawacką wizję historii, na kto nie Polak i katolik, ten wróg i zdrajca, na zawłaszczenie sobie każdego bohaterstwa, każdej idei niepodległościowej, idei patriotyzmu przez prawicę. Ale też sprowadzenia patriotyzmu do przemocy wobec obcych, do nienawiści do innego, od kultu Żołnierzy Wyklętych, do zniszczenia budki z kebabem. A miłość? Do ludzkiej solidarności. Do wolności, prawdy, równości, sprawiedliwości. Miłość do lewicowych ideałów, wiara, że razem możemy przywrócić utraconą pamięć i na tym fundamencie budować dobrą, wspólną przyszłość. Jesteśmy pewni, że możemy to zrobić, ale potrzebujemy wiedzieć, że nie jesteśmy sami, że mamy swoją reprezentację symboliczną, że mamy z czego czerpać i komu dać naszą opowieść. Także ten. Robimy koszulki :)”.

 

Cóż to za „wolność, prawda, równość, sprawiedliwość”? Oferta sklepu nazwanego (jakże trafnie!) „Lewacka szmata”, obejmuje między innymi wzory z wizerunkiem Karola Marksa, proaborcyjnym symbolem czarnej parasolki czy lewicowymi sloganami. Szczególnie licznie reprezentowany jest motyw zaciśniętej pięści, który tak niedawno (lecz w wersji z różańcem) tak mocno zbulwersował niedawno lewicowe media w kontekście plakatu Marszu Niepodległości. Tym razem jednak pięść jest „słuszna” bo wymierzona w Kościół i tradycyjny polski patriotyzm.

 

Właściciele sklepu upodobali sobie także obrazek płonącej świątyni z krzyżem. Opatrzony jest hasłem w języku hiszpańskim, którego sens sprowadza się do tego iż „jedyny kościół, który oświeca to ten, który się pali”. W kontekście notorycznie powtarzających się ostatnio doniesień ze świata (choćby Francji i Chile) o anarchistycznej „modzie” na dewastowanie i palenie świątyń, wymowa tego symbolu jest oczywista. Znalazł się on nie tylko na koszulkach, ale i torbie zakupowej oraz kubkach. Rodzi się retoryczne pytanie: jak główny nurt mediów oraz organa ścigania zareagowałyby na analogiczny obrazek z synagogą bądź meczetem w roli głównej? 

 

Czy prokuratura zajmie się tą obrzydliwą prowokacją „Lewackiej szmaty”?

 

 

Źródło: Twitter

RoM

 

 


DATA: 2019-11-21 06:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wobec masowego napływu imigrantów o wyznaniu niechrześcijańskim, takie zdarzenia, poglądy będą coraz częściej występujące. Wolność i anarchia to bardzo często mylone ze sobą pojęcia. Wolność nie ogranicza naszego podporządkowania prawu i dobrych manier.
8 miesięcy temu / razar
 
A gdzie jest ten sklepik? W Madrycie, czy w Warszawie? Dotowany przez prezydenta miasta?
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Przecież to jawne nawoływanie do nienawiści i przemocy!
8 miesięcy temu / ana
 
Brudna czerwona mowa nienawiści .Ja chcę koszulkę z choinką i na każdej gałązce wiszących :lenina stalina marksa itp i koniecznie napis "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści " kupię sto szt i rozdam znajomym
8 miesięcy temu / itd jest złe
 
Sprawa do prokuratury. To nie jest "miłość do ludzkiej solidarności". To czysty hejt. A raczej brudny. "Nienawiść do innego" w działaniu. I kolejna próba zrobienia kasy na darciu łacha z katolików. A my to oczywiście mamy tolerować w milczeniu.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Lewica doskonale wie jak robi się marsz przez instytucje, nie dopuści do zrobienia tego w drugą stronę.
8 miesięcy temu / stasiu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.