DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Lewactwo prześladuje lekarzy-katolików. Powiedz NIE, zaprotestuj!

Lewactwo prześladuje lekarzy-katolików. Powiedz NIE, zaprotestuj!

Środowiska lewicowe coraz śmielej atakują lekarzy, pragnących pełnić swoją misję w zgodzie z nauczaniem Kościoła. Niestety polskie prawo nie zapewnia wierzącym wystarczającej ochrony, a rządzący prezentują w tej sprawie bierną postawę. Zmienić ten stan może apel do premier RP Beaty Szydło. Podpisać go można na portalu Protestuj.pl.

 

Uruchomiona właśnie akcja zbierania podpisów pod listem do szefowej polskiego rządu pokazuje społeczne oczekiwana – ludzie chcą realnych zmian prawnych, chroniących lekarzy wykonujących swoje powołanie zgodnie z Dekalogiem. Dotychczas, mimo orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego jednoznacznie chroniących wolność sumienia i prawo do odmowy wykonywania kontrowersyjnych czynności zawodowych, nie powstało prawo wykonujące wyroki sądu konstytucyjnego. Katolicy nie mają w Polsce zapewnionej wystarczającej ochrony, z czego korzystają agresywne feministki oraz wrogie wierze katolickiej lobby aborcyjne i antykoncepcyjne.

 

„Każdego dnia lekarze, pielęgniarki, położne oraz farmaceuci wierni etyce zawodu i zasadzie primum non nocere, są szykanowani, zastraszani, jak również zwalniani z pracy, tylko dlatego, że pozostają wierni wobec własnych sumień” – piszą do premier Szydło twórcy apelu, zwracając uwagę na poważny problem społeczny.

 

„Z dużym niepokojem obserwuję nasilającą się nagonkę na lekarzy, którzy zgodnie ze swoimi sumieniami oraz fundamentalnymi zasadami wiary katolickiej odmawiają wykonywania zabiegów aborcji, wydawania recept na środki antykoncepcyjne i wczesnoporonne oraz otwarcie krytykują procedurę in vitro” – głosi treść listu, jaki wysyłany jest za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl do szefowej polskiego rządu.

 

Agresywnej retoryce lewicy, która chce niszczyć katolickich lekarzy, można i trzeba powiedzieć głośne NIE!

 

Twórcy akcji apelują w serwisie Protestuj.pl do Beaty Szydło „o przygotowanie odpowiednich regulacji prawnych, które zapewnią lekarzom, pielęgniarkom, położnym i farmaceutom prawo do wykonywania ich zawodu w sposób sumienny – zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i tak, by nie krzywdzić żadnego z pacjentów”.

 


Aby dołączyć do nich należy kliknąć TUTAJ. 

 

Michał Wałach
 


DATA: 2017-05-21 19:02
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgodnie z SUMIENIEM i powolaniem; Lekarz ma leczyc czy liczyc dolaresso? Lekarz ma leczyc! Lekarz,"nie po to konczylem studia by zarabiac drobne", ale w dolcach liczone.Co ciekawe to udaje wierzacego i praktykujacego.
ponad 2 lata temu / JaRa
 
"Skoro nie wywiązują się z podpisanej przez siebie umowy z pracodawcą to nic dziwnego. Niech zmienią pracodawcę na takiego, który nie będzie wymagał od nich czynności niezgodnych z ich sumieniem." Umowa wymaga od nich leczenia czy trucia? Leczenia czy zabijania? Jak długo lewackie ideologie będą się same kompromitować?
ponad 2 lata temu / mataleo
 
Ach, więc masz gdzieś własny wpis: "nie wywiązują się z podpisanej przez siebie umowy". No tak, wcale mnie to nie dziwi. To naturalne że twoje wpisy zasługują na to by mieć je gdzieś. Gratuluję kolejnej autokompromitacji. Błaznuj dalej :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: mam to gdzieś; umowa musi być zgodna z prawem i w dodatku z ustawą gdy jest to jednostka POZ finansowana z kontraktu z NFZ. Tak to działa. Lekarz nie musi pracować w takich jednostkach jeżeli zakres jego obowiązków koliduje z jego światopoglądem. Nikt go na siłę nie trzyma, droga wolna.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Miałeś podać punkt z UMOWY, a nie USTAWY. Dla ciebie umowa i ustawa to to samo? :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: ustawa o świadczeniach zdrowotnych i NFZ. Tam jest zdefiniowany zakres świadczeń w tym tych, które gwaratnuje ustawa z 1993 r. o planowaniu rodziny. Prawo jest prawem.
ponad 2 lata temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.