DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Lewacki rewanżyzm wziął górę. Znamy termin ekshumacji generała Franco!

Lewacki rewanżyzm wziął górę. Znamy termin ekshumacji generała Franco!
Pedrodg 11 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Szczątki generała Franco zostaną ekshumowane już w czwartek 24 października. Wojskowy przywódca spocznie na cmentarzu Mingorrubio w podmadryckim El Pardo.

 

Prace nad ekshumacją Francisco Franco rozpoczną się już we wtorek – wynika z medialnych doniesień. Procedura w bazylice w Dolinie Poległych zostanie przeprowadzona w obecności rodziny zmarłego. Krewni generała Franco pojawią się także w trakcie ponownego pochówku caudillo.

 

Co ciekawe, obawiając się społecznego oporu wobec ekshumacji generała Franco i blokowania dróg przez osoby pozytywnie oceniające tę postać rząd socjalisty Pedro Sáncheza zdecydował się na transport szczątków wodza śmigłowcem. Jednocześnie władza zapewnia, że wszystko odbędzie się z szacunkiem dla zmarłego.

 

Mimo tego lewicowy rząd odmówił krewnym Franco ponownego pochówku wojskowego z honorami państwowymi. Przed złożeniem ciała dowódcy na cmentarzu Mingorrubio – gdzie spoczywa już María del Carmen Polo y Martínez-Valdés, żona wojskowego – odbędzie się jedynie ceremonia religijna.

 

To jednak nie jedyne działania hiszpańskich władz sprzeczne z oczekiwaniami rodziny. Krewni zmarłego chcieli bowiem, by Francisco Franco został po ekshumacji pochowany w madryckiej katedrze Almudena, jednak Sąd Najwyższy na to się nie zgodził.

 

Osoby pozytywnie oceniające postać generała Franco zauważają, że działania socjalistycznego rządu stanowią objaw lewicowego rewanżyzmu. Zwracają także uwagę na zaplanowane na 10 listopada wybory parlamentarne w Hiszpanii. Usunięcie szczątków wojskowego z Valle de los Caídos – mauzoleum ofiar wojny domowej – to element kampanii socjalistycznej PSOE. Lewica mówi z kolei, że obecność Franco w Dolinie Poległych uwłacza ofiarą wojny i ich pamięci.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-10-22 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Buldog 5 października rzeczywiście można było wejść bez problemu. Cała dolina została zamknięta od piątku 11 października o godz. 18:00. Z najnowszych wiadomości z El Pais dowiaduję się, że w niedzielę 20 października nie wpuszczono już nikogo, łącznie z benedyktynami. Z tego powodu przeor Cantera w poniedziałek 21 października złożył protest w rejonowym sądzie właściwym dla gminy San Lorenzo de el Escorial, bo na jej terenie znajduje się opactwo. Pozdrawiam.
8 miesięcy temu / melos
 
A Watykan to wyraził zgodę?!
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Witam, byłam w Bazylice 5 października. Na mszę można było wejść bez problemu. Choć kolejka oczekujących do udziału w nabożeństwie była bardzo długa. Faktycznie, teren był obstawiony przez GC. Nie wiem co widział Tam Melos, ale ja nikogo uzbrojonego w Bazylice nie widziałam na marginesie tam jest Gwardia Cywilna, bo to nie jest policja. Pomysł ekshumacji jest rewanżyzmem ale też i sposobem na zaistnienie sił lewicowych. Jeśli nie mają nic do zaproponowania Hiszpanii w innych obszarach ekonomia, edukacja... to chociaż pokażą, ze "wyrzucą" z Bazyliki Franco. Zresztą i ten pomysł jest mocno krytykowany w Hiszpanii i to nie tylko przez "lewą stronę". Ale co zrobić, wszak "trupi taniec" jest dla zwolenników anarchii, komunizmu itp. typowy. Przecież w czasie wojny domowej już to pokazali demolując kościoły i graby.
8 miesięcy temu / Buldog
 
@aha--proszę przeczytaj nie marxistowskie opracowania historyczne na temat wojny domowej w Hiszpanii. To co piszesz to czysta sowiecka propaganda. Polscy Katolicy byli sercem po stronie Franco
8 miesięcy temu / Klasyk
 
by ocenić gen.Franco to trzeba trochę o tej postaci poczytać-dla mnie mimo wszystko to postać pozytywna.Zastanowić by się trzeba jakby wyglądała Hiszpania w wypadku wygranej komunistów....
8 miesięcy temu / D68
 
@aha-- zważ,że generał Franco symbolizuje też wszystkich Hiszpanów,którzy polegli w walce lub zostali zamordowani podczas chrzescijanskiej rekonkwisty Hiszpanii z rąk lewicowych oprawców i ich sprzymierzeńców
8 miesięcy temu / Klasyk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.