DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Lewacki burmistrz Walencji pozbawił bożonarodzeniową szopkę chrześcijańskich treści

Lewacki burmistrz Walencji pozbawił bożonarodzeniową szopkę chrześcijańskich treści
fot. pam

Burmistrz Walencji, Joan Ribo, który sprawuje swoją funkcję od maja br., należy do jednego z głównych bojowników laickości w Hiszpanii. Jego pierwszą decyzją było wyeliminowanie z okazji Wszystkich Świętych wszelkich symboli chrześcijańskich na cmentarzu komunalnym. Teraz idzie dalej w atakach na religię.

 

W Walencji istnieje wieloletnia tradycja przedstawiania żywej szopki i przybycia do niej z darami trzech mędrców. Burmistrz żąda, by była ona pozbawiona elementów chrześcijańskich. Ma nie być w niej miejsca dla św. Józefa, patrona Walencji, a Matka Boska powinna być samotną kobietą z dzieckiem. Zlikwidowano też scenę ucieczki do Egiptu i odnalezienie nauczającego Jezusa w świątyni.

 

Przeciw pomysłom burmistrza protestuje stowarzyszenie MasLibres.org domagając się od Joana Ribo „respektowania fundamentów chrześcijańskich świąt Trzech Króli i scen z życia Chrystusa”. Katolicy żądają „położenia kresu fali nietolerancji”.

 

FLC
DATA: 2015-12-29 17:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krzykacze i piewcy wolności liberałowie wszelkiej maści precz od wolności!!! Wolność wyznania!!! Jest to zachowanie prostackie brak przyzwoitości!
ponad 5 lat temu / wojtasmaz
 
Nie można inaczej uzasadnić tego działania jak nienawiścią do Chrystusa. Innej racji dla takiego postępowania nie ma, choćby nie wiem jak się wysilać na różne spekulacje z podtekstem filozoficznym. I teraz pytanie: która grupa światopoglądowa ma niejako wdrukowane w swoje przekonania taki wzorzec?
ponad 5 lat temu / ma
 
To jest chore !!!!! Skoro przeszkadza - to niech nie obchodzą Świąt Bożego Narodzenia !!! Jak na ironię, to są Święta na pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa ! Panie Boże, nie pozwól więcej ludziom dłużej ranić i znieważać Twojego Imienia !!!. Niech Twój Święty ognień wypali wszystko, co jest złem. Przyjdź i sprawiedliwie osądź ziemię ! Nie zwlekaj !
ponad 5 lat temu / VOX DEI
 
Taka (NIE)tolerancja tylko w tolerancyjnej Europie. To kolejny jaskrawy dowód równości i tolerancji wpółczesnej, nowoczesnej Jewropy.
ponad 5 lat temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.