DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Lewacka licytacja podczas prawyborów w PO. Małgorzata Kidawa-Błońska zabrała głos w sprawie aborcji i związków partnerskich

Lewacka licytacja podczas prawyborów w PO. Małgorzata Kidawa-Błońska zabrała głos w sprawie aborcji i związków partnerskich
Original: Adrian GrycukDerivative work: TharonXX [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Wicemarszałek Sejmu i kandydat w prezydenckich prawyborach w PO Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że pełniąc urząd głowy państwa polskiego, nie zaakceptowałaby ustawy zwiększającej zakres ochrony życia poczętego. Z kolei w kwestii rozszerzenia dostępu do aborcji musiałaby się zastanowić.

 

Kidawa-Błońska zapytana, czy jako prezydent zgłosiłaby projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej stwierdziła, że przygotowanie takich projektów to rola Sejmu. Podkreśliła natomiast, że nie przyjęłaby ustawy „zaostrzającej” obowiązujący w Polsce tzw. kompromis aborcyjny – czyli de facto zwiększającej ochronę życia. Natomiast kwestię ewentualnej zgody na rozszerzenie dostępu do aborcji wicemarszałek Sejmu musiałaby jeszcze przemyśleć.

 

Na tym jednak nie koniec w kwestii zapowiadanej rewolucji obyczajowej. Kandydat w prawyborach prezydenckich w PO odniosła się bowiem także do sprawy „małżeństw” homoseksualnych. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że jako prezydent przyjęłaby ustawę o związkach partnerskich, natomiast sprawę małżeństw rozumie tak, jak definiuje to Konstytucja RP.

 

Legalizacja związków partnerskich także budzi jednak poważne wątpliwości etyczne. Ponadto może stanowić krok w stronę legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych – nawet jeśli wiązałoby się to ze zmianą konstytucji. Przykład Irlandii pokazuje, że obyczajowa rewolucja w katolickim kraju może dokonać się bardzo szybko. Tym bardziej należy zatem zachować czujność. 

 

 

Źródła: TVP INFO / Polskie Radio / komentarz pch24.pl

TK / mjend / MWł

 

  


DATA: 2019-11-28 10:54
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Glosujcie taki np. xyz na Kidawę albo na Jaśkowiaka lub każdego innego lewaka i miejcie udział w grzechach tzw. cudzych. Ekskomunikę macie zapewnioną.
ponad 1 rok temu / katolik
 
każdy byle nie Duda.
ponad 1 rok temu / xyz
 
Widac jak na dloni, ze ta pani, jako ewtl. prezydent bedzie lawirowac, unikac jasnych wypowiedzi. Bedzie sie zaslaniac przepisami. Bedzie podatna na naciski wplywowych grup. Wlasciwie to nie ma ona wlasnego zadania. Pokaze sie ona tu i tam w kosciele. Spiewa nawet razem z innym, ale czy z przekonaniem? Watpie! W TV porusza sie jakos nie pewnie. Chyba tez nie pewnie sie wypowiadala. To nie jest material na prezydenta. Prezydent musi umiec mowic do narodu. Miec glos stanowczy, dobitny, mocny. Musi miec argumenty, wynikajace z wyznawanych wartosci, dla mnie chrzescijanskich. Zadna ideologia czy doktryna.
ponad 1 rok temu / CH
 
No i trzeba będzie zaglosować na Dudę i potem z tym żyć.
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Ni ten cały jaskowiak,ani Kłodawa nie dostąpią zaszczytu bycia prezydentem Polski ,większość Polaków nie ma takich zboczonych poglądów
ponad 1 rok temu / Jon
 
Prawybory, a potem wybory wygra Pan Jaśkowiak, czego mu serdecznie życzę.
ponad 1 rok temu / takieproste
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.