DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Leszka Millera demagogia „ad hitlerum”

Leszka Millera demagogia „ad hitlerum”
Fot. Pro Prawo dla Życia

Leszek Miller po środowym posiedzeniu Sejmu nazwał projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne spuścizną Adolfa Hitlera. Tak skandaliczne postawienie sprawy wymaga komentarza.


 


Do Sejmu trafił przygotowany przez Solidarną Polskę projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej,  poprzez wprowadzenie zakazu zabijania nienarodzonych z powodu  ich upośledzenia. W środę odbyło się głosowanie, w wyniku którego projekt został skierowany do dalszych prac w komisji, co, rzecz jasna, oburzyło środowiska lewicowe.

 

Zbulwersowany lider SLD stwierdził podczas konferencji prasowej, że zaostrzenie przepisów odbywa się na wzór ustawodawstwa obowiązującego w Niemczech hitlerowskich. - Najważniejsze dla III Rzeszy było rodzenie dzieci, niezależnie w jakich warunkach. Solidarna Polska wprowadzając ten projekt do Sejmu czerpie natchnienie ze spuścizny Adolfa Hitlera – mówił.


Takie stwierdzenie sugeruje, że obrona prawa do życia dziecka z zespołem Downa jest wymysłem największego, obok Stalina, zbrodniarza w dziejach ludzkości i jako taka powinna być zwalczana wszelkimi dostępnymi środkami. Takie przedstawienie sprawy jest zwyczajnie perfidne.


Po pierwsze: to właśnie Hitler dążył do „doskonalenia" rasy aryjskiej, eliminując z niej wszelkie upośledzenia.


Po drugie: Leszek Miller widocznie nie widzi zależności pomiędzy polityką płodności stosowaną w nazistowskich Niemczech a polityką aborcyjną wprowadzaną na okupowanych przez nie terenach.


Przed wkroczeniem niemieckich nazistów do Polski tak zwana aborcja (z jakiegokolwiek powodu) była nielegalna. Podobnie rzecz miała się ze środkami antykoncepcyjnymi. Przepisy antyaborcyjne zniknęły w momencie, gdy w naszym kraju zaczął rządzić właśnie Adolf Hitler, kierujący się chęcią zmniejszenia populacji ras, które nie były klasyfikowane jako aryjskie. Dotyczyło to zarówno Polaków, jak i Żydów. Już pod koniec 1939 r. okupanci – w ramach kampanii „Auswahlfeiheit” („Wolność wyboru”) wydali dekret wzywający Polki do dokonywania aborcji.


25 listopada 1939 r. Komisariat Rzeszy do spraw Umacniania Niemczyzny (RKFDV) ogłosił: Wszystkie środki, które mają na celu ograniczenie urodzeń są tolerowane (...) Aborcję na obszarze Polski należy uznać za wolną od kary. Zabiegi aborcyjne oraz środki antykoncepcyjne mogą być oferowane publicznie, bez ograniczeń. Homoseksualizm należy uznać za legalny. Instytucje i osoby zaangażowane zawodowo w praktyki aborcyjne nie będą nękane przez policję.


Kolejne mądre głowy III Rzeszy przekonywały:

- [Polacy] mogą stosować antykoncepcję lub praktykować aborcję - im więcej tym lepiej. W związku z dużymi rodzinami tutejszej ludności, może tylko zadowolić nas, jeśli dziewczęta i kobiety będą dokonywały tak wiele aborcji, jak to możliwe – Adolf Hitler.

 

- Słowianie istnieją po to, by dla nas pracować. O ile ich nie potrzebujemy, mogą umrzeć. Dlatego obowiązkowe szczepienia i edukacja są zbędne. Płodność Słowian jest niepożądana - Martin Bormann, szef partii nazistowskiej, osobisty sekretarz Adolfa Hitlera.

 

- Kiedy dziewczyny i kobiety z terytoriów okupowanych na Wschodzie dokonują aborcji, możemy tylko je wspierać, a w każdym razie nie powinniśmy sprzeciwiać się przekonaniom,  że należy zezwolić na rozwój kwitnącego handlu antykoncepcyjnego.  Nie jesteśmy zainteresowani mnożeniem nie-niemieckiej populacji – znowu Martin Bormann.


- Będzie nawet potrzebne aby otworzyć specjalne instytucje do aborcji oraz do szkolenia położnych i pielęgniarek w tym celu. Populacja będzie dokonywać aborcji tym chętniej, jeśli te instytucje będą sprawnie pracować - Erhard Wetzel, Ministerstwo Rzeszy do spraw Terytoriów Okupowanych na Wschodzie.

 

Przypomnijmy, że podczas procesów w Norymberdze, niemal wszyscy najwyżsi przywódcy hitlerowscy zostali oskarżeni o „zbrodnie przeciwko ludzkości”, spośród których znaczną część stanowiło propagowanie aborcji.

 

Porównywanie zatem projektu ustawy broniącej życie nienarodzonych, chorych dzieci do ustawodawstwa III Rzeszy świadczy, Panie przewodniczący Miller albo o rażących błędach w logicznym rozumowaniu albo o stosowaniu przewrotnej demagogii.


Magdalena Żuraw


DATA: 2012-10-11 15:18
AUTOR: MAGDALENA ŻURAW
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co ten cały były aparatczyk KC PZPR po szkółce partyjnej pod tytułem WSNS przy KC PZPR ma do powiedzenia na tak poważny temat życia, czy śmierci nie3narodzonych dzieci.Społeczeństwo polskie powinno dawno temu rozliczyć tę czerwoną łobuzernię,która wtedy bardzo wiernie służyła czerwonemu okupantowi Polski.To są przecież zdrajcy!!! Jak długo oni jeszcze będą mieć prawo zasiadania w Sejmie i Senacie.Jak długo jeszcze te pachoły czerwonego cara będą mieć prawo tworzenia swoich ugrupowań?!! Ten fakt to po prostu w s t y d ,że my Polacy pozwalamy sobie na to,by czerwoni zaprzańcy mieli prawo do publicznych sejmowych wystąpień?! No,ale przecież to są ewidentne dowody na to,że po 1989r mamy II PRL Ja nie neguje potrzeby istnienia zdrowej lewicy,ale na Boga trudno tolerować istnienie zaprzańców z byłej służby dla okupanta Polski. To SKANDAL!!!
ponad 7 lat temu / JO
 
Pospolitą od dekad na zachodzie "Nazi-buławą" na Pro Life to nic innego jak "Demagnetize" - Co jest celem priorytetowym tego postępowania ---> dana opinia, krytyka lub ideologia zostaje poprzez specyficzne tajne oraz jawne operacje (tu: aluzje hitlerowskie tego zwyrodnialca millera) pozbawiona atrakcyjności, stając się dla reszty społeczenstwa niemożliwą do zakceptowania. W żargonie służb wywiadowczych nazywa się podobną strategię: "Demagnetize".
ponad 7 lat temu / Tiberias
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.