DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Leśne „urodziny Hitlera” były medialną ustawką? Szokujące zeznania uczestników imprezy

Leśne „urodziny Hitlera” były medialną ustawką? Szokujące zeznania uczestników imprezy
tvn24.pl/ superwizjer/ screenshot

Dziennikarze portalu wPolityce.pl dotarli do zeznań Matusza S. organizatora „urodzin Hitlera”, złożonych podczas prokuratorskiego śledztwa. Z jego słów wynika, że za organizację imprezy otrzymał od „tajemniczych mężczyzn” 20 tys. złotych.

 

W styczniu 2018 r. „Superwizjer” wyemitował reportaż o polskich nazistach organizujących imprezę urodzinową ku czci Hitlera w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. W uroczystości wzięli udział członkowie organizacji „Duma i Nowoczesność” przebrani w stroje SS-manów, pozdrawiający się okrzykiem „sieg heil!” i konsumujący tort w kolorach flagi III Rzeszy z wafelkami ułożonymi w kształt swastyki.

 

Reportaż przez tydzień był numerem jeden w największych polskich mediach. Całą Europę obiegła informacja o odradzających się w Polsce nastrojach neonazistowskich. Z organizacją „Duma i Nowoczesność”  próbowano łączyć prominentne postaci partii rządzącej, która w narracji lewicowych mediów miała nieoficjalnie sprzyjać takim wydarzeniom. W świat poszedł fałszywy obrazek, ukazujący Polaków jako nazistów, którzy czczą pamięć Adolfa Hitlera.  

 

Dzisiaj potwierdzają się przypuszczenia części komentatorów, ukazujące całe wydarzenie jako jedną wielką prowokację. Jak w wynika z zeznań Mateusza S., za organizację imprezy dostał od tajemniczych sponsorów 20 tys. złotych. Był tylko jeden warunek: musiał zaprosić na wydarzenie niejaką „Annę Sokołowską” wraz z kolegą. Sokołowska okazała się Anną Sobolewską, reporterką „Superwizjera” i współautorką artykułu.

 

Redakcja portalu wPolityce wskazuje, że kolegą Sokołowskiej okazał się Piotr Wacowski, także współautor artykułu. To on w materiale TVN „hajluje”, wypytuje o działania organizacji oraz namawia uczestników do jeszcze większego sprzeciwu wobec przyjmowania imigrantów. Obficie częstuje alkoholem Adama B., skazanego za udział w „urodzinach”.

 

„Wiele wskazuje na to, że grupa przebierańców z lasu pod Wodzisławiem Śląskim to w rzeczywistości opłaceni statyści” - podaje portal wPolityce. Jednocześnie autor zadaje pytania narzucające się w związku z ujawnionymi rewelacjami. Kto stoi za sfinansowaniem imprezy? Czy dziennikarze byli jedynie świadkami wydarzeń czy może animowali całe przedsięwzięcie? Nad odpowiedziami na te pytania pracuje obecnie prokuratura.

 

W odpowiedzi na medialne doniesienia, poseł PiS Anna Sobecka zwróciła się z wnioskiem do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Witolda Kołodziejskiego. Posłanka PiS  domaga się w nim pilnych wyjaśnień od stacji TVN dotyczących powyższej sprawy.  

 

Źródło: wpolityce.pl

PR      

   

 

 


DATA: 2018-11-08 13:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a szampana pili hhhhee
ponad 1 rok temu / młody
 
Faszyści w lesie siedzieli i tort jedli! Ja nie mogę..... Media całą sprawę przemilczą. Jedne, bo wpadka, inne, bo wstyd było dać się nabrać. Przecież nawet minister Brudziński żywo zareagował, ogłaszając całemu światu, że podejmie stanowcze działania, żeby w Polsce faszyzm się nie "odrodził". No i jak się teraz przyznać, że wystąpiło się w Monthy Pytonie?
ponad 1 rok temu / TZ.
 
od dawna nie ogladm tvn to program dla ciemnoty
ponad 1 rok temu / jozef bak
 
Ktoś jeszcze ogląda te nazistowsko-lewackie niemieckie TVN?
ponad 1 rok temu / Rob Veggett
 
J.Piłsudski - strzeżcie się agentur Polacy.
ponad 1 rok temu / gosc
 
Ludzie który z was zrobił by tak jak oni dla pieniędzy.O ile dali się sprowokować to wcale dobrze o nich nie świadczy.
ponad 1 rok temu / XYZ
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.