DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

„Lesbijski geniusz”. Antymęski manifest otworzy nowy etap rewolucji?

„Lesbijski geniusz”. Antymęski manifest otworzy nowy etap rewolucji?

Szykuje się nowa rewolucja globalna. Rodem z „Seksmisji”, ale lewica sięga po każdy pomysł dla wzniecenia rewolucji.

 

„Nowy proletariat”

Proletariat ubiegłych wieków jako podmiot rewolucji już nie istnieje. Nic dziwnego, że wszystkie współczesne doktryny dążące do nowej rewolucji społecznej szukają sobie nowych podmiotów i „klas uciśnionych”, w imieniu których będą nadal prowadzić swoje działania i agitację. W XXI wieku takie teorie rewolucyjne z jednej strony się radykalizują, a z drugiej znajdują całkowicie nowe obszary działań.

 

Współczesny „wyklęty lud ziemi” to migranci, członkowie społeczności LGTB, kobiety, ludzie o innym kolorze skóry (Black Lives Matter). Rewolucja wychodzi jednak i poza gatunek ludzki. Mamy więc „walkę o prawa zwierząt”, a ostatnio nawet o „prawa drzew”. Tylko czekać aż powstanie kolejna... „Międzynarodówka”.

 

Do tych nowych postulatów doskonale zaakomodowali się nawet starzy komuniści. W krajach, gdzie takie partie się jeszcze ostały, na ich portalach znajdziemy zawsze poparcie dla migrantów, gejów, lesbijek, transseksualistów, feminizmu, ekologów, antyrasistów. Komunizm teoretycznie upadł, ale jego epigoni doskonale odnajdują się w nowej rzeczywistości „rewolucyjnego postępu”. No, może trochę kolor czerwony ich sztandarów przesłoniła zieleń...  Większość owych współczesnych „teorii rewolucyjnych” to kompletne bzdury. W tym przypadku liczą zapewne, że „ilość przejdzie w końcu w jakość”.

 

Pomysł na rewolucję globalną

Na marginesie produkowania nowych teorii rewolucji warto odnotować pomysł na rewolucję globalną, w której naprzeciw siebie ma stanąć po połowie ludzkości. Zdaje się, że ta wizja bije na głowę swoim rozmachem większość innych pomysłów. Teoria wywodzi się z ideologii LGTB, konkretnie od literki L, jak lesbijki. Jest też przykładem, że LGTB jest ideologią, chociaż jej przedstawiciele chętnie temu zaprzeczają.

 

We Francji ukazała się pod koniec września książka „Lesbijski geniusz”, która jest rodzajem „anty-męskiego” manifestu. Jej autorką jest radykalna feministka Alice Coffin. W ten sposób „rewolucja feministyczna ma swój nowy manifest, który wzywa do wojny kobiet z mężczyznami. W takiej konfiguracji „neutralność” będą mogli może zachować jedynie transwestyci. Odłóżmy jednak żarty na bok, bo ścieżki totalnego feminizmu prowadzą na obszary niebezpieczne dzielenia ludzi i społeczeństw już nawet nie według „klas”, ale płci.

 

Alice Coffin uroziła się w 1978 w Tuluzie. Jest feministką i tzw. dziennikarką LGBT. Także „aktywistką”, współzałożycielką Europejskiej Konferencji Lesbijskiej i Stowarzyszenia Dziennikarzy LGBT (AJP). Jej „manifest” pt. „Geniusz lesbijstwa” opublikowało 30 września wydawnictwo „Grasset”. U Marksa po świecie „krążyło widmo komunizmu”, u Coffin jest to „lesbijstwo”, które ma obalić patriarchalne społeczeństwo.

 

Jej zdaniem mężczyźni utrzymują od zarania dziejów system, w którym to oni są „wszechobecni we wszystkich obszarach”. Teraz mają to zmienić lesbijki. Coffin uważa, że historia homoseksualizmu to działania „anarchistów, rewolucjonistów i przestępców”. To oni zmieniają świat. „Mamy moc, aby bez fizycznej eliminacji, pozbawić tych ludzi tlenu, oczu i uszu reszty świata”.

 

Autorka wspomina swoje akcje prowadzone od 2008 roku z feministyczną grupą „La Barbe”. Były to ataki na konkretnych ludzi (np. publicystę Erica Zemmoura), „naloty” na prawicowe konferencje i szereg innych ataków, które łamały normy prawne. Coffin jest „usprawiedliwiona”, bo chce „żyć w świecie bez fallusów”, wyprzeć połowę gnębicielskiej ludzkości i nie widzieć jej także w życiu rodzinnym. W 2018 mówiła w TV o tym, że „brak męża wystawia mnie raczej na to, że nie jestem gwałcona, bita i zabijana”.

 

Nie lubią ludzi

Być może Alice Coffin ma problemy, które wywodzą się jeszcze z dzieciństwa. Chciała być Andrzejem, ale odkryła w końcu, że nie jest transseksualistką, ale lesbijką. Szybko weszła do polityki. Została radną Partii Zielonych w Paryżu (EELV), ale sama mówi, że wybiera towarzystwo kobiet. Pisze: „nie czytam już męskich książek, nie oglądam już ich filmów, nie słucham już ich muzyki”.

 

Książka-manifest 42-letniej aktywistki niemal przeraża nienawiścią do człowieka i wszystkich mężczyzn. Biorąc pod uwagę film „Seksmisja”, jest może epigonem, ale znacznie wychodzi poza ramy komedii i kiedy stwierdza, że każdy samiec to wróg, nie jest to tylko dialog z jakiegoś filmu. Uważa, że mężczyźni powinni odpokutować za swoje „zbrodnie i muszą porzucić swoje stanowiska kierownicze w firmach i oddać je kobietom. Mają też zostać wykluczeni z procesu poczęcia dziecka, a najlepiej i wychowania. Reżyser Machulski zapewne nie przewidział, że stanie się niemal „prorokiem”. Najciekawsze jest jednak to, że owa rewolucjonistka pracuje w... Instytucie Katolickim w Paryżu. 

 

LGBT to jednak ideologia, w dodatku paskudna

Alice Coffin jest dowodem na to, że LGTB to nie tylko ludzie, ale ideologia i to w dodatku prowadząca do skrajności i radykalizmu. Warto przypomnieć, że rewolucja francuska też była początkowo ideą mniejszości. Lewactwo lubi powtarzać zdanie Mahatmy Ghandiego: „Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz”. Dewiza przyświeca wielu współczesnym „postępowcom”. Na razie „rewolucję lesbijską” z udziałem garstki aktywistów, ale jej widmo już być może krąży po świecie. „Rewolucyjne lesbijstwo” to nie tylko przecież Francja, ale przede wszystkim USA, ale także Brazylia, a nawet Ukraina jako kolebka Femenu.

 

Dla Alice Coffin mężczyźni to samo zło. Jej cel to zniszczenie idei „Ojca Wszechmogącego”, który naucza wartości moralnych i zniszczenie patriarchatu. Droga do tej rewolucji ma wieść także przez odsunięcie mężczyzn od dziennikarstwa, filmu i polityki, bo te zawody są „nośnikami władzy męskiej”. Zapowiada się ciekawie, bo ta odmiana lewicowej szajby mówi o rozpętaniu wojny zaledwie z… połową ludzkości.

 

Artyści dla „postępu”

Pomysły pani Coffin to nie jakiś indywidualny przypadek i urojenia. Właśnie czytam, że Olga Tokarczuk zainicjowała nowy projekt Ex-centrum, skierowany do naukowców, artystów i kuratorów, którego celem jest „podjęcie namysłu nad końcem świata, jaki znaliśmy i nad światem przyszłości” a także znalezienie nowych pojęć do opisu nowej rzeczywistości.

 

Co prawda daleko jej do radykalnego feminizmu, a w Fundacji zatrudniła nawet męża i syna, więc mężczyzn przynajmniej nie wyklucza, ale kiedy czytam, że celem projektu jest namysł nad światem, który może powstać „na gruzach tego starego”, to nie mam wątpliwości, że zapowiedź „rewolucji” staje się zupełnie realna. W dodatku w projekt angażują się tacy „postępowcy” jak Agnieszka Holland, Marian Turski, Anda Rottenberg, czy religioznawca z czasów PRL Zbigniew Mikołejko. Mają szukać „w chaosie teraźniejszości” „procesy i zjawiska, które uzyskają wpływ na kształtowanie przyszłego świata”. Może od razu podsunąć im manifest pani Coffin?

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-10-07 11:56
AUTOR: BOGDAN DOBOSZ
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie jest tak źle! Jeśli większość mężczyzn ogłosi, że czuje się kobietami, to mężczyźni czujący się mężczyznami z wąskim gronem kobiet też czujących się mężczyznami - stanie się prześladowaną mniejszością i wejdzie do agendy LGBT jako +M. Nie mając z kim walczyć rewolucja by upadła - no chyba, że jakimś cudem zostanie jeszcze trochę katolików, a to zawsze wdzięczny obiekt do bicia przez komunistów.
3 miesiące temu / Bea
 
Masz dobrego psychologa? Albo znajdź jakąś wreszcie wartościową kobietę, która cię naprawi, chyba że gustujesz w pięknych i narcystycznych
3 miesiące temu / @AndrzejBR
 
Mężczyźnie w niczym nie są LEPSI, są po prostu ODPOWIEDZIALNI - czego u Kobiet jak na lekarstwo. Łamią wszelkie obyczaje i prawa, zupełnie ignorując druzgocące konsekwencje! Bo Kobieta nie rozumie czegokolwiek, ona wszystko CZUJE, siódmym instynktem, mową podprogową, miłością do siebie, i poczuciem wartości na poziomie Narcyza - wszystko mi się należy bo jestem tego warta . . . lista długa jak kolej syberyjska a argumentów więcej jak użytych tam podkładów . . . Emancypacjo to początek lesbijstwa i wszelkich odchyłów od normy, kto nie rozpoznaje najprostszych praw przyrody, jest po prostu IDIOTĄ!
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
Cos takiego wolno wydawać? Od kiedy to dozwolona mowa nienawiści..?
3 miesiące temu / Małgorzata Ann
 
@Ironia odwróć swoje sformułowanie a wyjdzie ci wiek XV-XVI, bo zawsze kogoś razi to jak traci uprzywilejowanie
3 miesiące temu / Anonimm
 
Dobry artykuł, dzięki!
3 miesiące temu / Zenon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.