DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Lepsza obrona życia? PiS kapituluje i ceduje odpowiedzialność na Trybunał Konstytucyjny

Lepsza obrona życia? PiS kapituluje i ceduje odpowiedzialność na Trybunał Konstytucyjny
By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

PiS nie zajmie się likwidacją przepisu dopuszczającego tzw. aborcję  eugeniczną. Politycy partii rządzącej już nawet nie kryją swoich prawdziwych planów i mówią otwarcie, że czekają na ruch Trybunału Konstytucyjnego w tym zakresie.

 

W ocenie polityków PiS, wyrok TK stwierdzający niekonstytucyjność zapisów dopuszczających aborcję z przesłanki eugenicznej spowodowałby, że kolejne rządy nie mogłyby wprowadzać tego rodzaju rozwiązań. Tak Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, uzasadniał powody, dla których politykom nie spieszno z procedowaniem nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”.

 

W ocenie Sasina, „druga strona” tylko „czyha” na to, by wprowadzić w Polsce aborcję na życzenie. To odwołanie do, popularnej wśród polityków niechętnych zmianom tzw. kompromisu aborcyjnego, teorii wahadła. W praktyce okazuje się ona mitem, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Jacek Sasin ma jednak nadzieję, że TK jak najszybciej wyda wyrok w sprawie aborcji eugenicznej. Sąd konstytucyjny jednak wciąż proceduje w sprawie i nie wyznaczył terminu rozprawy.

 

Ten wyrok będzie odnosił się do konstytucji, a konstytucji, jak widać, tak łatwo zmienić się nie da. Nie sądzę, żeby siły liberalno-lewicowe wygrały w Polsce wybory do parlamentu tak miażdżąco, żeby mogły samodzielnie zmieniać konstytucję. Uzyskamy znacznie lepsze zabezpieczenie w ten sposób, niż gdybyśmy zmienili tylko ustawę – ocenił  Sasin.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2018-09-25 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo PiS chce zrobić coś rękami Trybunału Konstytucyjnego, aby się nie pobrudzić czasem. Co innego sądy lub ustawa o IPN. Tu idzie szybko i sprawnie. Będzie alibi. Tylko czemu obrońcy życia nie zarzucają TK, że działa opieszale, a sejmowi te zarzuty stawiają?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Dzieci polskie zabić, a sprowadzić obce. Gudłajstwo u władzy
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Ludzie jaka obrona życia? w wydaniu PiS? Ależ oni chcą ustawowo zabronić Polakom posiadania nawet kamizelek kuloodpornych! Polacy są do wystrzelania jak kaczki przez mocodawców popisowych bandytów! Obudźcie się wreszcie! PiS własnymi rękami prokuruje rzeź Polaków gdy sami w nowo zakupionych samolotach ćwiczą ewakuację z Polski do Wiednia!
ponad 1 rok temu / ha
 
To już wiemy, gdzie PiS ma te 830000 Polaków którzy podpisali się pod obywatelskim projektem ustawy.
ponad 1 rok temu / zapamiętamy
 
PIS juz chyba wreszcie zrozumiał ze konstytucji nieda się zmienić bo nawet Kukiz15 na którego tak liczyli jest o lata świetlne od PIS. Nie wiem czy oni nie widza jak Kukiz 15glosuje przecież oni są tak samo jak PO prawie zawsze głosują jak PO co innego mówią przed kamerami a w głosowaniach jakoś przypadkiem jak PO.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Wartości wynosi się z rodzinnego domu od rodziców, dziadków=,kościoła! Moi dziadkowie mieli troje dzieci - 48.52.62 prostoduszni, odpowiedzialni, zapracowani i mimo braku dyplomów uniwersyteckich wspominamy ich z wielką dumą jako wzór do naśladowania.
ponad 1 rok temu / Beata
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.