DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Lenin kontra Cyceron. Prezes Ordo Iuris o awanturze wokół zatrzymanego aktywisty LGBT

Lenin kontra Cyceron. Prezes Ordo Iuris o awanturze wokół zatrzymanego aktywisty LGBT
Mecenas Jerzy Kwaśniewski. Fot.Puls Biznesu/Forum

Sąd zdecydował się zastosować tymczasowe aresztowanie wobec skrajnie lewicowego aktywisty Michała Sz. (pseudonim: „Margot”). Pojawiają się jednak głosy, że takie działania nie powinny być stosowane wobec przedstawiciela ruchu politycznego LGBT. Odmiennego zdania jest natomiast mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

„Co łączy pierwsze dekrety bolszewików z wrażliwością prawników żądających pozaprawnej ochrony agresywnych aktywistów LGBT?” – pyta w swoim facebookowym wpisie prezes Ordo Iuris zauważając, że „już 21 listopada 1917 roku Rada Komisarzy Ludowych wydała pierwszy dekret o sądach. Powołane przez Rady trybunały ludowe miały orzekać według sumienia oraz własnego przekonania. Rzecz jasna o sumieniu rewolucyjnym uświadomionego politycznie aktywu była tu mowa. W efekcie wszelkie prawa, wolności i gwarancje procesowe służące realizacji praw stron postępowań zostały odrzucone w imię budowy nowego prawa (nowej nadbudowy) dla nowej rzeczywistości (nowej bazy)”.

 

Dziś natomiast „Michał Sz. (ps. Margot) z ferajną nożem przebija opony furgonetki należącej do organizacji społecznej prolife, następnie aktywnie włącza się w bicie wolontariusza tejże organizacji, by po kilku dniach chwalić się na FB ukradzionymi tablicami rejestracyjnymi pojazdów, a po chwili wytchnienia przystąpić do mocowania na pomniku Chrystusa przed kościołem Świętego Krzyża obscenicznej instalacji z tęczową flagą, twarz Chrystusa przysłaniając różową szmatą ze znakiem Antify, pozostawiając na miejscu manifest zaczynający się słowami „To jest szturm! To tęcza. To atak!” – przypomina sprawę mec. Jerzy Kwaśniewski odnotowując jednocześnie smutny obraz reakcji część opinii publicznej i środowiska prawniczego.

 

„Gdy jednak w związku z napaścią fizyczną i niszczeniem mienia niezwisły sąd decyduje o zastosowaniu tymczasowego aresztowania, nie o ofierze – pobitym wolontariuszu – mówi cała Polska, lecz o Michale Sz., którego zwykłe procedury karne dotyczyć nie mogą. Wprost wyraziła to mec. Dorota Brejza (tak, żona posła Brejzy) pisząc, że osadzenie Michała Sz. w areszcie byłoby niedopuszczalne z uwagi na jego nieheteronormatywność. Nie muszę chyba wyjaśniać, że takiej przesłanki negatywnej zastosowania tymczasowego aresztowania Kodeks Postępowania Karnego nie zna” – pisze prezes Ordo Iuris.

 

„Niestety, mec. Brejzie wtóruje adwokat poważniejszy i środowiskowo zasłużony, rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie (sędzia w latach 1974-1983) Krzysztof Stępiński, który działalność Michała Sz. podsumowuje słowami nie dziwi, że pozbawieni ochrony prawnej przedstawiciele środowisk LGBT, których najważniejszy obywatel naszego kraju nazywa ideologią, protestują (tekst Jak chronić mniejszości seksualne? Propozycja zmian w kodeksie karnym dla prezydenta w Gazecie Wyborczej z 8 sierpnia). Co ciekawe, mec. Stępiński ma na narastające bezprawie proste rozwiązanie – skoro biednych aktywistów LGBT do przemocy zmusza ucisk i prześladowanie – to należy wprowadzić sankcje karne za mowę nienawiści wobec seksualnych mniejszości” – zauważa prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris analizując pokrótce także propozycję karania za „mowę nienawiści”.

 

„Problemów w tym podejściu jest wiele, począwszy od oczywistego – spokój społeczny zaprowadzany przez zgniatanie podstawowych wolności (jak wolność słowa) to domena dyktatur” – pisze. „Jednak nie można zapomnieć i o zupełnie prozaicznej trudności – Michała Sz. trudno zakwalifikować jako mniejszość wyróżnioną przez orientację seksualną o której mówi projekt przepisu proponowany przez mec. Stępińskiego. Michał Sz. przeskoczył już ten etap przemian obyczajowych. I trudno już powiedzieć, kogo należałoby wsadzać do więzienia za mowę nienawiści by zapewnić dobre samopoczucie owego niebinarnego Margot’a” – dodaje.

 

„Mam rosnące wrażenie, że ponownie w nasz system prawny wdziera się postulat orzekania według rewolucyjnego sumienia oraz własnego przekonania. Tym razem rewolucyjne sumienie to zbiór dogmatycznych założeń obyczajowej rewolucji, neomarksistowskiej ideologii gender i politycznych postulatów aktywistów LGBT. Jeżeli ktoś w ich imię sięga po nóż, niszczy mienie, bije wolontariuszy lub urządza rozróby – sumienie rewolucyjne rozgrzeszy go. Powiem więcej, sumienie rewolucyjne podpowie by ukarać wszystkich, którzy takiego czempiona zmian potępili za jego uzasadnione wzburzenie. Niszcząc, bijąc i znieważając był przecież tak naprawdę ofiarą – pozbawionym ochrony prawnej (uciśnionym) przedstawicielem środowisk LGBT...” – zauważa mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

 

„A ja jednak pozostanę przy dorobku wieków. I gdy ktoś niszczy, bije i znieważa – odwołam się do słów Cycerona wznoszących gmach europejskiego ładu prawnego. Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet [Istnieje owo niepisane, lecz przyrodzone prawo, iż siłę siłą odeprzeć wolno]” – kończy prezes Ordo Iuris załączając szerszy fragment z Cycerona (za Markiem Mozgawą i Krzysztofem Amielańczykiem): „Istnieje dlatego, sędziowie, prawo, które nie jest prawem pisanym, lecz prawem naturalnym; prawem, którego my nie uczymy się, nie przyjmujemy, nie czytamy, ale które wychwytujemy, czerpiemy i wydobywamy z samej natury; prawo, które przyjmujemy nie przez wyuczenie, lecz przez czyny, nie przez regulacje, lecz przez przyzwyczajenie; w taki sposób, że jeśli życie nasze stałoby się obiektem zamachu, jeśliby napaść uczynili przy użyciu przemocy i broni bandyci bądź wrogowie, każdy sposób uwolnienia się z opresji zasługiwałby na szacunek”.

 


Źródło: Facebook

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-11 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Celnie i z puentą! Brawo mec. Kwaśniewski.
1 miesiąc temu / ghmerkm
 
Dobrze rozumiem pana margota. Ja uważam, że jestem słoniem. Moje otoczenie mnie nie akceptuje.
1 miesiąc temu / Krzysztof
 
Bandyckie wybryki należy karać!!! Koniec kropka.
1 miesiąc temu / Apostoł
 
.. prawo które przyjmujemy z religii, dekalogu. Ordo Iuris- opoka normalności, chrześcijaństwa, cywilizacji łacińskiej, normalności w tych barbarzyńskich czasach
1 miesiąc temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.