DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Lektura duchowa na czas Triduum. Sięgnij po wielkopostne publikacje PCh24

Lektura duchowa na czas Triduum. Sięgnij po wielkopostne publikacje PCh24

Okres Wielkiego Postu jak i czas pandemii koronaiwrusa skłaniają do refleksji nad kwestią przemijającego życia doczesnego i kierują oczy ku sprawom wiecznym. To dobry czas na wewnętrzną formację. Zachęcamy do sięgnięcia po pozycje umieszczone w cyfrowej Biblioteczce PCh24. Wykorzystajmy dobrze ten czas – na formacji duchowej i modlitwie.

 

Pandemia skłania nas do rozmyślań o wieczności. Zawracamy się do Jezusa Chrystusa z naszymi troskami i prośbami, zawierzając nasze rodziny, bliskich i świat Jego miłosierdziu. Dlatego oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy modlitewnik „Wybaw nas Panie”. Umieszczone zostały w nim liczne modlitwy, jakie wierni wznoszą w ciężkich czasach.

 

Modlitewnik dostępny TUTAJ zawiera m.in. Suplikację, Koronkę do Bożego Miłosierdzia. To również Litania do Najświętszej Maryi Panny – Uzdrowienia Chorych oraz świętych – orędowników na czas zarazy. Znajdziecie w nim Państwo również modlitwy przez wstawiennictwo św. Rocha, św. Łukasza oraz Nowennę do św. Andrzeja Boboli. Liczymy, że publikacja stanie się pomocą w modlitwie tak indywidualnej, jak i w rodzinnym gronie. Gorąco polecamy. Kliknij TUTAJ i pobierz Modlitewnik.

 

Drugą wartościową pozycją w cyfrowej Biblioteczce PCh24 jest e-book „Krzyżu święty nade wszystko”. To zbiór tekstów traktujących o Krzyżu – od Męki Pana począwszy, po krucyfiks zawieszany w naszych domach, w urzędach, szkołach. „Przypomnijmy sobie w tym czasie – Wielkiego Postu, ale i nadzwyczajnej izolacji – o prawdziwym znaczeniu krzyża w naszym życiu i w dziejach naszej planety” – zachęca Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl.

 

W e-booku umieszczone zostały wyjątkowe publikacje traktujące o dobrodziejstwach Krzyża, o Jego Tajemnicy – jakie wyszły spod piór wielkich świętych. Znajdą w nim Państwo także tekst prof. Grzegorza Kucharczyka „Trzy szaty Zbawiciela” oraz rozważanie na temat Całunu Turyńskiego i zapisanej na nim tajemnicy Męki Pana. „Kiedyś w każdej rodzinie chrześcijańskiej był krzyż, przed krzyżem wychowywały się dzieci, stamtąd czerpał siły do pracy strudzony ojciec, na krzyż spoglądała krzątająca się matka. Dziś krzyż znikł z rodziny. Dlaczego?” – zastanawia się ks. dr Tihamer Toth. Dlaczego świat nienawidzi Krzyża? – o tym przeczytają Państwo w cyfrowej broszurze Krzyżu święty nade wszystko”kliknij TUTAJ i pobierz e-book wspierając działalność PCh24.pl.

 

Trzecią z proponowanych Państwu publikacji jest e-book „Pamiętaj człowiecze na śmierć”. To wyjątkowa wielkopostna pozycja przypominająca o rzeczach ostatecznych, a tym, że każdego z nas czeka śmierć i trzeba na nią przygotować swoją duszę. Bo choć każdy czas jest dobry, by wezwać do nawrócenia, to Wielki Post od wieków pozostaje okresem, w którym Kościół przypomina, że jesteśmy śmiertelni, że wizja wiecznej szczęśliwości na tym świecie jest absolutnie fałszywa, że wieczność istnieje, jest realna w życiu duszy po śmierci ciała.

 

W czasie pandemii koronawirusa, w okresie wytężonej walki o życie doczesne – codziennie przygotowuj swoją duszę na spotkanie z Panem– memento mori! Pobierz wyjątkowy e-book „Pamiętaj człowiecze na śmierć” – kliknij TUTAJ i wesprzyj PCh24.pl.

 

Życzymy owocnej lektury – z Biblioteczką PCh24!

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-04-07 09:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.