DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Lektura duchowa na czas Triduum. Sięgnij po wielkopostne publikacje PCh24

Lektura duchowa na czas Triduum. Sięgnij po wielkopostne publikacje PCh24

Okres Wielkiego Postu jak i czas pandemii koronaiwrusa skłaniają do refleksji nad kwestią przemijającego życia doczesnego i kierują oczy ku sprawom wiecznym. To dobry czas na wewnętrzną formację. Zachęcamy do sięgnięcia po pozycje umieszczone w cyfrowej Biblioteczce PCh24. Wykorzystajmy dobrze ten czas – na formacji duchowej i modlitwie.

 

Pandemia skłania nas do rozmyślań o wieczności. Zawracamy się do Jezusa Chrystusa z naszymi troskami i prośbami, zawierzając nasze rodziny, bliskich i świat Jego miłosierdziu. Dlatego oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy modlitewnik „Wybaw nas Panie”. Umieszczone zostały w nim liczne modlitwy, jakie wierni wznoszą w ciężkich czasach.

 

Modlitewnik dostępny TUTAJ zawiera m.in. Suplikację, Koronkę do Bożego Miłosierdzia. To również Litania do Najświętszej Maryi Panny – Uzdrowienia Chorych oraz świętych – orędowników na czas zarazy. Znajdziecie w nim Państwo również modlitwy przez wstawiennictwo św. Rocha, św. Łukasza oraz Nowennę do św. Andrzeja Boboli. Liczymy, że publikacja stanie się pomocą w modlitwie tak indywidualnej, jak i w rodzinnym gronie. Gorąco polecamy. Kliknij TUTAJ i pobierz Modlitewnik.

 

Drugą wartościową pozycją w cyfrowej Biblioteczce PCh24 jest e-book „Krzyżu święty nade wszystko”. To zbiór tekstów traktujących o Krzyżu – od Męki Pana począwszy, po krucyfiks zawieszany w naszych domach, w urzędach, szkołach. „Przypomnijmy sobie w tym czasie – Wielkiego Postu, ale i nadzwyczajnej izolacji – o prawdziwym znaczeniu krzyża w naszym życiu i w dziejach naszej planety” – zachęca Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl.

 

W e-booku umieszczone zostały wyjątkowe publikacje traktujące o dobrodziejstwach Krzyża, o Jego Tajemnicy – jakie wyszły spod piór wielkich świętych. Znajdą w nim Państwo także tekst prof. Grzegorza Kucharczyka „Trzy szaty Zbawiciela” oraz rozważanie na temat Całunu Turyńskiego i zapisanej na nim tajemnicy Męki Pana. „Kiedyś w każdej rodzinie chrześcijańskiej był krzyż, przed krzyżem wychowywały się dzieci, stamtąd czerpał siły do pracy strudzony ojciec, na krzyż spoglądała krzątająca się matka. Dziś krzyż znikł z rodziny. Dlaczego?” – zastanawia się ks. dr Tihamer Toth. Dlaczego świat nienawidzi Krzyża? – o tym przeczytają Państwo w cyfrowej broszurze Krzyżu święty nade wszystko”kliknij TUTAJ i pobierz e-book wspierając działalność PCh24.pl.

 

Trzecią z proponowanych Państwu publikacji jest e-book „Pamiętaj człowiecze na śmierć”. To wyjątkowa wielkopostna pozycja przypominająca o rzeczach ostatecznych, a tym, że każdego z nas czeka śmierć i trzeba na nią przygotować swoją duszę. Bo choć każdy czas jest dobry, by wezwać do nawrócenia, to Wielki Post od wieków pozostaje okresem, w którym Kościół przypomina, że jesteśmy śmiertelni, że wizja wiecznej szczęśliwości na tym świecie jest absolutnie fałszywa, że wieczność istnieje, jest realna w życiu duszy po śmierci ciała.

 

W czasie pandemii koronawirusa, w okresie wytężonej walki o życie doczesne – codziennie przygotowuj swoją duszę na spotkanie z Panem– memento mori! Pobierz wyjątkowy e-book „Pamiętaj człowiecze na śmierć” – kliknij TUTAJ i wesprzyj PCh24.pl.

 

Życzymy owocnej lektury – z Biblioteczką PCh24!

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-04-07 09:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.