DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@aus: Zawsze można się powołać na lepsze zrozumienie godności człowieka i powiedzieć, że Kościół mylił się przez XIX i pół wieku odnośnie kary śmierci, homoseksualizmu i w różnych innych kwestiach, na które wskazuje świadomość współczesnego człowieka.
5 dni temu / M.
 
Powinno być jak w szwajcarskim zegarku. Kapłaństwo jest zarezerwowane dla mężczyzn, akolitat / lektorat dla obu płci, a diakonat dla mężczyzn i kobiet. Niestety Pontifexowi zależy na demaskacji zachowań związanych z tradycyjnym obrządkiem, który nie dawno tak zdawał się zbyt oczywisty.
6 dni temu / g12
 
To oznacza, że nie ma nic stałego w Kosciele i wszystko można zmienić powołując się na lepsze zrozumienie doktryny.
6 dni temu / aus
 
Papież zainicjował niestety znaną lewacką metodę "małych kroczków", w skrócie: po jednym paluszku dotrzemy do całej dłoni. Ponieważ posługę lektoratu i akolitatu w zasadzie stosuje się jedynie w Seminariach Duchownych podczas formacji do święceń kapłańskich - przed Soborem Watykańskim II były to nawet tzw. "święcenia niższe". Nie nalezy mylić mężczyzn rodzielających komunię z akolitami - to jedynie "nadzwyczajni szafarze". Więc sami wyciągnijcie wnioski jaką furtkę uchylił Papież dla kobiet ...
6 dni temu / Hanys GórnoŚl
 
@Co się dzieje, tak dokładnie tak jest. Każdy orze jak może na własnym poletku wg własnego widzimisie. Tak też jest z komunią. KEP wydał oświadczenie że trzeba uszanować sposób przyjęcia wg potrzeb wiernego , a w niektórych parafiach ogłoszono ze tylko na rękę i innej opcji nie ma. Szafarze nadzwyczajni znają przepisy, tyle że są posłuszni proboszczom, którzy nie widzą problemu żeby oni komunikowali przy obecnych pięciu kapłanach w średniej wielkości kościele. A co się nagadają proboszczowie o posłuszeństwie....ohohoh.
6 dni temu / Anna
 
Trzymam się słów wypowiedzianych przez Boga Ojca do Świętej Katarzyny Sieneńskiej: "Nie tykajcie moich pomazańców. Ja jestem od ich sądzenia, nie wy", ale dla mnie to po prostu profanacja.
6 dni temu / Miłosz Zaskór
 
Niby u nas sytuacja inna niż we Francji czy Niemczech ale przypominająca te kraje tylko lata wstecz. Aktywność kobiet u nas także jest bardzo duża. Tylko co to oznacza. Wszystko obraca się wokół posłuszeństwa dzisiaj kapłanom a gdy zostaną zastapieni te same zwyczaje pozostaną. Jednak nigdy nie będzie to dokładnie to samo tylko przez zmianę osób. A to że dąży się do pewnych celów widać po traktowaniu niejako z góry. Sporo osób bardzo aktywnych jest proporcjonalnie mało godnych zaufania.Nie w każdym przypadku ale też nie jest to mały procent. A ci co są godni zaufania przeważnie są w cieniu tych aktywnych. Takie mam spostrzeżenie szczególnie po pandemi która to uwypuklila.
6 dni temu / dws
 
Tylko Msza św. trydencka jest szansą na odnowę kościoła. Ta msza kształtuje prawidłową duchowość wiernego.
6 dni temu / janek
 
@Kobieta. Proszę Pani, Polska to nie centrum świata @Kuba. Pan, to sie chyba naraził pięknej części społeczeństwa... :-
6 dni temu / IRE
 
To kwestia dyscypliny. Amoris laetitia to tez tylko kwestia dyscypliny. Procesa z pachamamą i kłanianie się w watykanie bałwanom to też tylko kwestia dyscypliny. Pornoinwestycje niemieckich biskupow i Komunia dla protestantow tez. Wszystko to kwestia tylko dyscypliny.
7 dni temu / hue hue
 
Dosyć już tych profanacji. Marana tha!
7 dni temu / Atanazy
 
To kwestia dyscypliny i tyle. Czytać każdy może kto umie.
7 dni temu / trooper
 
Jestem za tym, aby aktywizacja wiernych świeckich polegała na tym, aby aktywnie żyli Ewangelią we własnym domu i w pracy, a nie na tym, że zaczynają zastępować kapłana w odprawianiu Mszy...
7 dni temu / BrzydkieKacząt
 
Już widzę, tez wyfiokowane gwiazdy przy ołtarzu... We Włoszech widziałem to już ponad 30 lat temu, w kościołach, które dzisiaj są już pozamykane. To gaszenie pożaru benzyną.
7 dni temu / Franz
 
Prawda jest taka, że takim kobietom chodzi tylko o władzę i nic więcej, tu się tylko liczy moje JA. I ciągle JA i JA i pycha, wielka pycha. No bo jak to JA nie mogę?. Jeżeli tak im zależy to proszę bardzo zakony czekają, ale no właśnie tam trzeba dać od siebie samej a nie czerpać zyski i być w centrum uwagi by mnie podziwiano. A taki klasztor to nie bo tam się służy i to dosłownie no, ale komu się służy?. No Naszemu Panu i Królowi Jezusowi Chrystusowi, a tu sama będę podziwiana, że mam taką funkcję.
8 dni temu / Kuba
 
U mnie w parafii często kobiety wychodziły do ambony i czytały. Było to zupełnie zbędne, bo nieraz kilku celebransów i ministrantów siedziało, a jakaś aktywistka kościelna wychodziła z ławki, wchodziła frontem do prezbiterium tak żeby ją wszyscy dobrze widzieli i brała się za czytanie. Zakłócało to przebieg Mszy i zwyczajnie rozpraszało. Msza święta jest Ofiarą, a nie akademią czy innym występem dla zasłużonych parafian.
8 dni temu / ola
 
U mnie w parafii służba liturgiczna to kilka kobiet mali ministranci i dwóch dorosłych. Proboszcz stwierdził chyba, choć nie wiem z jakiego powodu, że to te panie mają czytać na Mszach, mimo obecności wikarych w liczbie 2. Mamy również bardzo dobrze grającego organistę, wykształconego młodego faceta z ładnym czystym subtelnym głosem. Niestety proboszcz wymusił na czytających niewiastach aby również one śpiewały psalm. Problem z tym jest taki, że nawet jak osoba nie fałszuje to jeszcze aby był efekt wypada dysponować odpowiednim głosem. Niestety tych głosów brak więc raczeni jesteśmy kobylimi dźwiękami. Czytających ministrantów w zasadzie brak a ci co są przez fakt zagarnięcia tej fuchy przez baby nawet się nie kwapią.
8 dni temu / Wojciech
 
Panie z wspólnoty Domowego Kościoła już zapewne biegną szyć alby, by wspomóc męskich szafarzy nadzwyczajnych. Wszak taki mamy wybuch religijności w Polsce, że sami księża rady dać nie magą - potrzeba KOBIET.
8 dni temu / Kobieta
 
uczestnicząc w mojej parafii w czasie mszy marzy mi się JEZUS z grubym powrozem by ten bałagan posprzątać czasem płakać sie chce.......
8 dni temu / adam
 
Co się dzieje. To przykra rzeczywistość ale dokumenty nie mają znaczenia jak przeczą linii, mają jak linie wspierają.
8 dni temu / Jaco
 
Nie macie innych problemów?
8 dni temu / Naprawde
 
Proszę o pomoc w poukładaniu sobie tematu "NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY". W mojej parafii, na mszach z udziałem maks. 50 osób i praktycznie zawsze aż trzech kapłanach udzielających wiernym Komunii Św, jako standard, na czwartego wychodzi do komunikowania jeszcze ŚWIECKI SZAFARZ nadzwyczajny. Zagadnąłem proboszcza, bo przecież ŚWIECKI może rozdzielać komunię wtedy tylko, gdyby liturgia miała przedłużyć się bez jego pomocy ZNACZNIE. Mój proboszcz potwierdził to, ale odrzekł, że w naszej parafii szafarz może rozdzielać komunię ZAWSZE, tj. za każdym razem, gdy jest obecny. A więc: DOKUMENTY NIE MAJĄ ZNACZENIA? To poco one są? Każdy sobie robi, co chce?
8 dni temu / Co się dzieje
 
I bardzo dobrze. Do tej pory lektorem nie mogła zostać ustanowiona siostra zakonna bo jest kobietą, ale mógł pan Wiesio z sąsiedztwa bo jest mężczyzną.
8 dni temu / asdf
 
Jezus by nie wiedział ,co zrobiono z prostym przesłaniem miłości
8 dni temu / hm
 
A to dopiero tyle czasu kościół tkwił w prześladowaniu kobiet ale teraz się nawrócił i nawraca dalej.
8 dni temu / Andrzej.
 
Myślę,że coraz więcej ludzi będzie uczęszczało na Starą Mszę..
8 dni temu / hr Henryk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.