DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Lekarze stwierdzili śmierć mózgu i chcieli przerwać życie. Uzbrojony ojciec zatrzymał ich, syn się obudził

Lekarze stwierdzili śmierć mózgu i chcieli przerwać życie. Uzbrojony ojciec zatrzymał ich, syn się obudził
fot.asterisc21/sxc.hu

Prawdziwą drugą szansę od Boga otrzymał 27-latek z Teksasu. Lekarze zdiagnozowali u niego tzw. śmierć mózgu i zarządzili odłączenie mężczyzny od aparatury. Wtedy zdesperowany ojciec skorzystał z obowiązującego w stanie prawa do posiadania broni i zmusił personel do zaprzestania procedury uśmiercania jego syna. Wkrótce młody mężczyzna przebudził się.

 

Szpital w Houston był areną przerażających wydarzeń rodem z filmów akcji. Gdy lekarze, pielęgniarki oraz część rodziny 27-letniego George’a Pickering’a III szykowali się do pozbawienia życia leżącego w śpiączce mężczyzny, do sali lecznicy wpadł uzbrojony 59-letni George Pickering. Zagroził zabiciem byłej żony, swojego drugiego syna i pracowników szpitala. Mężczyzna nie był jednak żądnym krwi szaleńcem, a kochającym ojcem. Nie chciał dopuścić do zakończenia sztucznie podtrzymywanego życia swojego dziecka.

 

Senior rodziny szybko został obezwładniony i przekazany funkcjonariuszom policji. Jak później zeznał, nie miał na celu dokonania zbrodni, a jedynie zwrócenie uwagi, że pracownicy szpitala oraz rodzina działają pochopnie i pospiesznie. Deklarował, że w trakcie swojej akcji, gdy trzymał za rękę swoje dziecko, ono, mimo śpiączki, ściskało jego dłoń.

 

Postawa ojca okazała się bezcenna dla życia 27-latka. Mimo orzeczonej „śmierci” mózgowej młody mężczyzna obudził się.

 

Uratowany George Pickering III broni swojego ojca, który po całym zdarzeniu został aresztowany. Zdaniem syna tata kochający dziecko postąpił tak, by je ratować, co jest obowiązkiem rodzica.

 

Źródło: rmf24.pl / dailymail.co.uk

MWł

DATA: 2015-12-28 08:23
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wystarczy przeczytać książkę Zbrodnia i medycyna Grzegorza Górnego aby ukierunkować sobie pogląd w spr.przeszczepów organów.Polecam
ponad 5 lat temu / chojniczanin
 
Ktoś wyliczył, że w USA młody i zdrowy człowiek "w częsciach" wart jest 2 miliony dolarów - o to tak naprawdę tu chodzi. Do tego dochodzi rynek sprzedaży leków, które pacjent po przeszczepie musi brać do końca życia. Leki te są drogie, płaci zwykle za nie państwo. Na pacjenta wynosi to do kilkudziesięciu tysięcy PLN miesięcznie.
ponad 5 lat temu / Jarek
 
Pytanie tylko, jaką odpowiedzialność poniesie ojciec, a jaką (i czy w ogóle) poniosą "lekarze"...
ponad 5 lat temu / Adrian
 
Z przebiegu zdarzenia wynika, że ojciec chronił życie swojego bezbronnego syna przed bandytami, w zakresie adekwatnym do sytuacji. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, nie widać żadnych znamion przekroczenia obrony koniecznej. Sprawa powinna być umorzona, a nawet posłużyć jako wzorcowy przykład właściwego użycia broni.
ponad 5 lat temu / Sweet Dreams
 
Tak wychodzi, że im więcej broni, tym więcej praworządności, przyzwoitości i zdrowego rozsądku w codziennym życiu. A dziś, dodatkowo, mniejsze zagrożenie terrorystyczne.
ponad 5 lat temu / Don\'t mess with Texas ...
 
wspaniała wiadomość; a na boku - taki właśnie użytek można zrobić z broni, któą powinien mieć każdy ojciec rodziny (rodzina to: mąż, żona, dzieci - a nie jakieś tam ... - szkoda słów na to) utrzymujący ją z pracy;
ponad 5 lat temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.