DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Lekarze oszukują pacjentów

Lekarze oszukują pacjentów
fot.Tomasz Wiech/FORUM

Pacjenci płacą za wizyty u lekarza dwukrotnie: prywatnie i ze środków ze składek Narodowego Funduszu Zdrowia. Może to być sygnałem wielomilionowych oszustw.

 

Podwójne płatności wychodzą na jaw dzięki samym pacjentom. O takim procederze przekonał się mąż kobiety, której dziecko zmarło w trakcie porodu w prywatnej placówce. Jak się okazało, badania zrefundował NFZ, co nie przeszkodziło ginekologowi w przyjęciu opłaty w wysokości kilkuset złotych.

 

W Legionowie placówka ortopedyczna wystawiła pacjentce rachunek na 9 tysięcy złotych, następnie zabiegi zostały zrefundowane przez państwowego ubezpieczyciela. O wyłudzenia szczególnie łatwo w gabinetach stomatologicznych, część ich usług jest refundowana, inne nie. Okazuje się także, że NFZ refunduje wartość świadczeń, których pacjenci nie otrzymali. Oszustwa wychodzą na jaw najczęściej przypadkowo, Fundusz nie podejmuje się sprawdzenia takich przypadków bez skargi ze strony pacjenta.

 

Samorząd lekarski bagatelizuje problem. Jak przyznaje naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej, Jolanta Heitzman-Orłowska, jest to zachowanie nieetyczne. Nie mniej, dotąd nie zajmowała się takimi przypadkami.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

mat


DATA: 2013-03-06 11:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po to jest aby zakładac konto i sprawdzać co i za ile. np byłam w szpitalu od soboty do wtorku i szpital wycenił ten pobyt na 4500 zł więc zgłosiłam aby sie rozliczył co kosztowało tyle.Tymbardziej,ze nie było operacji nic
ponad 2 lata temu / ZIP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.