DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Lekarze alarmują: homoseksualiści uprawiający „chemsex” odpowiedzialni za epidemię HIV

Lekarze alarmują: homoseksualiści uprawiający „chemsex” odpowiedzialni za epidemię HIV
fot. Piotr Guzik / FORUM
#HOMOSEKSUALIZM    #CHEMSEX    #SEKSUALNOŚĆ    #HIV    #AIDS    #ZAKAŻENIA    #SODOMIA

Wskutek szerzenia się tzw. imprez „chemsex” dla homoseksualistów, podczas których ich uczestnicy narkotyzują się i współżyją z wieloma partnerami naraz, w zastraszającym tempie rośnie liczba osób zarażonych wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową w Europie – alarmują lekarze.

 

Pomimo znacznie większego ryzyka zarażenia wirusem powodującym AIDS oraz inne infekcje przenoszone drogą płciową, homoseksualiści coraz częściej wyszukują w aplikacjach internetowych przygodnych partnerów do wspólnego uprawiania seksu połączonego z zażywaniem narkotyków.

Według lekarzy, w europejskich miastach i miasteczkach AIDS rozprzestrzenia się bardzo szybko wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, co prowadzi do skoncentrowanych epidemii w trudno dostępnych grupach.

 

- Chemsex jest teraz bardzo wszechobecny. To narastające zjawisko – wyjaśnia Rusi Jaspal, profesor psychologii i zdrowia seksualnego na Uniwersytecie De Montfort w brytyjskim mieście Leicester, który bada rozprzestrzenianie się wirusa HIV w społeczności „chemsex”.

 

Na konferencji w Londynie prowadzonej przez International Association of Provider of AIDS Care (IAPAC), prezydent grupy Jose Zuniga, opisał „chemsex” jako „wyzwanie o proporcjach, których nie możemy obecnie w pełni pojąć”.

 

„Chemsex” (PNP od „party and play,” czyli „imprezuj i baw się”) to termin, który ukuł w 2001 roku David Stuart i oznacza przyjmowanie narkotyków lub alkoholu po to, by zwiększyć swoje doznania seksualne. Oznacza on uprawianie seksu z co najmniej dwoma partnerami jednocześnie.

Osoby związane z „chemsexem” stosują konkretne narkotyki takie jak: metamorfon, mefedron i GHB lub kwas gamma-hydroksymasłowy w celu zwiększenia podniecenia seksualnego, potencji i przyjemności – podaje Reuters.

 

Jaspal wyjaśnia, że narkotyki „zmniejszają zahamowania i zwiększają uczucie pożądania”.

W badaniu opublikowanym w 2014 r., wśród osób uczęszczających do klinik badających HIV w Anglii i Walii, 30 proc. ankietowanych mężczyzn zakażonych tym wirusem HIV przyznało, że uprawiało „chemsex” w poprzednim roku, a 10 proc. stwierdziło, że angażuje się w „slamsex” (podgrupa „chemsex” związana ze wstrzykiwaniem narkotyków, zamiast brania np. „pigułek gwałtu”).

 

Ignacio Labayen de Inza, specjalista od narkotyków, który pracuje w kilku brytyjskich klinikach i  doradza mężczyznom szukającym pomocy, twierdzi, że obecnie sytuacja znacznie się pogorszyła.

- To nie tylko sprawa Wielkiej Brytanii – mówił na konferencji. – Jest to także problem w Amsterdamie, Berlinie, Monachium, Rzymie, Kijowie, Moskwie, Helsinkach oraz w wielu miejscach, które ludzie nazywają „gejowskimi destynacjami,” takich jak Ibiza, Torremolinos, Wyspy Kanaryjskie – wyjaśnił.

 

W badaniu przeprowadzonym w Hiszpanii w zeszłym roku stwierdzono, że spośród prawie 750 ankietowanych mężczyzn zakażonych wirusem HIV, 60 proc. zgłosiło, że uprawiało seks analny bez zabezpieczenia, a u 62 proc. zdiagnozowano choroby przenoszone drogą płciową (STI). Wskaźniki zakażeń i zachowań seksualnych wysokiego ryzyka były wyższe o 30 proc. pośród homoseksualistów praktykujących „chemsex” lub „slamsex”.

 

Globalnie walka z HIV i AIDS poczyniła ogromny postęp w ciągu ostatniej dekady. Według oenzetowskiej agencji UNAIDS w 2018 roku wirusem HIV zaraziło się 1,7 miliona osób, co oznacza spadek o 16 proc. od 2010 r., głównie z powodu zmniejszenia liczby przypadków HIV w Afryce.

 

Jednak „postęp utknął w martwym punkcie” – podaje Reuters - a epidemia szerzy się w pewnych grupach. UNAIDS twierdzi, że ponad połowa nowych przypadków HIV w 2018 r. przypadała na mniejszości lub grupy marginalizowane, takie jak mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami, osoby transseksualne i „pracownicy seksualni”.

 

Z HIV nie można się wyleczyć, chociaż udaje się go kontrolować przez dziesięciolecia dzięki zastosowaniu mieszanki leków przeciwwirusowych. Zdaniem de Inzy, właśnie z tego powodu ludzie bagatelizują ryzyko zarażenia wirusem HIV, który jeszcze nie tak dawno temu oznaczał szybką śmierć. - Ludzie nie boją się już HIV – mówił.

 

Shannon Hader, zastępca dyrektora UNAIDS mówi, że kluczem do ograniczenia „chemsexu” i jego konsekwencji jest dostarczenie odpowiedniego przekazu i metod ochrony tym, którzy ich potrzebują.

„Chemsex” jest ściśle związany z „gay on-line hook up culture", czyli nowym sposobem zawierania znajomości przez homoseksualistów - poprzez smartfony i przeznaczone dla społeczności homoseksualnej aplikacje.

 

Źródło: reuters.com / poradnikzdrowie.pl

AS


DATA: 2019-09-17 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety chemsex to plaga i nie dotyczy tylko homoseksualistów. Dzisiaj w klubach narkotyki są dostępne na wyciągnięcie ręki i zażywają je także osoby heteroseksualne, które później nawiązują przypadkowe kontakty seksualne.
8 miesięcy temu / Doktor
 
Młodzieży i dzieciom trzeba wyraźnie pokazywać czym jest LGBT i uczyć czym to jest. Szkoła i KK powinien tu szeroko działać. Tworzyć filmy szkoleniowo-wychowawcze i dokształcać dzieci.
8 miesięcy temu / Niktoś
 
Pppp, ale znasz o tych dwóch modlących się typach co jeden twierdził że jest lepszy od drugiego?
8 miesięcy temu / ...
 
Zacznijmy zmieniać świat każdy od siebie samego. W sumie nie mamy wiele czasu na poprawę życia. Albo się opamiętamy, albo wszyscy poniesiemy skutki własnych nałogów. Każdy nałóg prowadzi do wyniszczenia.
8 miesięcy temu / Robi
 
Ci którzy piszą że to dobrze bo oni sami się wyeliminują, są w błędzie. Przecież lobby LGBT zmierza do tego aby w tą zarazę wciągnąć młodzież i dzieci, a wszystkie wynaturzenia uznać za normalność. W Sodomie nie było miejsca dla nie-homoseksualnych i do tego właśnie to wszystko zmierza
8 miesięcy temu / Kolo
 
To jest tak obrzydliwe ze nie potrafie tego skomentowac, boje sie ze Bog dlugo juz nie bedzie tolerowal tej Sodomy i Gomory i zesle straszliwa kare na ludzkosc, czy oszczedzi nas Polakow zalezy na ile homoparad pozwolimy, psucie naszej mlodziezy postepuje, czasu zostalo niewiele
8 miesięcy temu / obrzydliwosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.