DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Lekarz prześladowany za prawdę! Tłumaczył pacjentkom, że płód jest człowiekiem. Został ukarany

Lekarz prześladowany za prawdę! Tłumaczył pacjentkom, że płód jest człowiekiem. Został ukarany
źródło: pixabay.com

W RPA, przed komisją Rady Zawodów Medycznych, rozpoczyna się proces dr. Jacques’a de Vos, który informował pacjentki o rozwoju prenatalnym dziecka. Lekarz podkreślał, że płód nie jest „zlepkiem komórek”, „naroślą”, ani tym, czym nazywają go ruchy lewicowe, tylko człowiekiem.

 

Sprawa miała swój początek w roku 2017, kiedy de Vos był stażystą na oddziale ginekologicznym. W pewnym momencie jego staż został przerwany. Rada Zawodów Medycznych oskarżyła go o nieprofesjonalne postępowanie: swoimi „antyaborcyjnymi wypowiedziami” miał „naruszyć autonomię pacjentki” – informuje "Nasz Dziennik".

 

Z ustaleń gazety wynika, że szpital wojskowy w Wynberg nie stanął w obronie lekarza. „Skutecznie uniemożliwiono mu dokończenie stażu (odmówiono mu podpisania stosownych zaświadczeń, choć do zdarzenia doszło zaledwie tydzień przed jego zakończeniem) i odbycie rocznej „służby na rzecz społeczności”, która jest częścią programu kształcenia medycznego w RPA”, napisano.

 

Od tamtej pory 32-letni lekarz nie może wykonywać swojego zawodu. Nie miał również możliwości, aby bronić swoich racji.

 

Jak zauważa dr Anthony McCarthy, który z ramienia SPUC (Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych) analizował tę sytuację, „Jacques de Vos, członek Doctors For Life International, jest prześladowany wyłącznie za swoją postawę i przekonania”. Wyraził on także przekonanie, że szykany wobec dr. de Vos, „oparte na ideologii, a nie na faktach naukowych”, są częścią „szerszej akcji wykluczania obrońców życia ze środowiska lekarskiego, a także szczucia opinii publicznej przeciwko nim”. – Życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia, jako pojedyncza komórka. Zapłodnienie to moment przemiany, kiedy z komórek utworzonych przez organizmy matki i ojca powstaje jedna komórka, wyposażona w kompletny genom ludzki, tworzący nową istotę ludzką – tłumaczy.

 

Sprawę skomentował w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz.  – Po jednej stronie jest wiedza naukowa, rozsądek i ludzka wrażliwość, które nakazują uznać płód za człowieka. Po drugiej stronie jest ideologia, która nakazuje odróżniać „potencjalną istotę ludzką” od człowieka. Ta ideologia nie ma żadnego uzasadnienia w nauce – podkreśla.

 

Duchowny przestrzega, że nie można pozostać obojętnym wobec losu dr. de Vos, jak i innych osób wykluczanych ze środowisk medycznych za opór wobec antyludzkich ideologii, wdzierających się w każdą sferę życia. – Nadszedł czas bezwzględnej walki z tą dyktaturą – zaznacza ks. prof. Bortkiewicz.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK


DATA: 2019-09-04 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cyt. "Rada Zawodów Medycznych oskarżyła go o nieprofesjonalne postępowanie" czyli w tej radzie sa sami szarlatani profesjonalisci ?
ponad 1 rok temu / Nick
 
Naruszał "autonomię" pacjentek? Od prawdy? Autonomia od prawdy to nic innego, jak zabobon i zacofanie.
ponad 1 rok temu / sp
 
@A a po 3 tygodniach mogłaś zobaczyć juz piekna kropeczke. Kropke na monitorze po której ujrzeniu jedni ze szczęścia placza, inni sie śmieją, a jeszcze inni nie sa w stanie wydusić z siebie słowa gdy ich serce chce powiedzieć- oto Wielkiej Łaski dostąpiliśmy z Ramienia Pana.
ponad 1 rok temu / marcin
 
Człowiek od poczęcia, widziałam bijące serce moich dzieci w 6 tyg ciąży. Cud.
ponad 1 rok temu / A
 
Aby obalić ta kretynska lewacka ideologie proponuje zaprzestać rozwoju i wykonanywania szcytowego osiagniecia współczesnej medycyny jakim sa chirurgiczne zabiegi juz w lonie matki choćby korekty wad serca. Przeciez skoro plod nie jest człowiekiem to nie-czlowiek nie może być pacjentem.
ponad 1 rok temu / marcin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.