DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Lekarz ma leczyć, a nie zabijać – przypominają obrońcy życia. Będą pikiety przed szpitalami

Lekarz ma leczyć, a nie zabijać – przypominają obrońcy życia. Będą pikiety przed szpitalami
Fot. RoM

Obrońcy powszechnego prawa do urodzenia będą w najbliższych miesiącach przypominać lekarzom i pielęgniarkom o ich powołaniu. Poprzez serię pikiet odbywających się pod wspólnym hasłem „Szpitale bez aborterów” fundacja Pro – Prawo do Życia zamierza bezpośrednio zaapelować do personelu medycznego uczestniczącego w procederze uśmiercania dzieci w ramach tak zwanej legalnej aborcji.

 

Z okazji dorocznego Narodowego Dnia Życia Fundacja ogłosiła rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji pikiet przed szpitalami, w których na mocy obowiązującego prawa zabijane są dzieci nienarodzone. Chodzi o tak zwane wyjątki aborcyjne: sytuacje, w których dziecko podejrzane jest o chorobę lub niepełnosprawność, ciąża odbywa się w warunkach zagrożenia dla zdrowia lub życia matki, bądź jest wynikiem czynu zabronionego (na przykład współżycia osób poniżej 15. roku życia, albo gwałtu). Na mocy wspomnianych wyjątków każdego dnia pozbawianych jest życia troje poczętych istot ludzkich.

 

Dlaczego protesty przed szpitalami? Prowadzący pikietę przed siedzibą resortu zdrowia Mariusz Dzierżawski z zarządu Fundacji powołał się na przykład rzeszowskiej placówki „Pro Familia”, w której – pod wpływem podobnych akcji społecznych – wszyscy lekarze odmawiają wykonywania tak zwanych zabiegów aborcyjnych.

 

- Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Życia. Ten dzień nie powinien ograniczać się do wygłaszania okolicznościowych przemówień. Ma przypominać wszystkim Polakom słowa Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości – podkreśla Mariusz Dzierżawski. – Ma też wskazywać na odpowiedzialność każdego z nas. Kampania „Szpitale bez aborterów”, którą dzisiaj rozpoczynamy, jest odpowiedzią zwykłych Polaków na te słowa. Mamy nadzieję, że odpowiedzą na te wezwanie lekarze, odmawiając zabijania najsłabszych – dodaje.

 

Obrońcy życia będą pikietować placówki służby zdrowia mniej więcej co tydzień, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Chcą przypominać personelowi medycznemu, że jego powołaniem jest leczenie i ratowanie życia, a nie pozbawianie go najmniejszych, bezbronnych osób.

 

Obecna na pikiecie dziennikarka i aktorka Dominika Figurska zwróciła uwagę na fakt, iż sama jest matką dziecka, które – zdaniem lekarza – miało urodzić się poważnie chore. Ze strony lekarza, jako ciężarna mama, spotkała się z sugestią tak zwanej aborcji. Odmówiła i może dzięki temu cieszyć się zdrowym synem. Takich sytuacji jest wiele – podkreśliła Figurska.

 

Organizatorzy akcji wystosowali list otwarty do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Przypomnieli mu, że wielu Polaków wiązało duże nadzieje z mającą miejsce przed pięciuset dniami jego nominacją na to stanowisko. „Dobra zmiana”, której oczekiwaliśmy, miała polegać na przywróceniu fundamentalnych wartości w medycynie, obecnych od czasów Hipokratesa, niszczonych w czasach komunistycznych, ignorowanych przez poprzednie rządy” – czytamy w piśmie. Jego autorzy przypominają odnoszące się do zabijania nienarodzonych fragmenty: przysięgi Hipokratesa („nie dam nigdy niewieście środka na poronienie”) oraz opracowanego przy udziale Konstantego Radziwiłła Kodeksu Etyki Lekarskiej („obowiązkiem lekarza są starania o zachowanie zdrowia i życia dziecka, również przed jego urodzeniem” – art. 39.).

 

„Ustawa o in vitro, pozwalająca na produkcję ludzi w laboratoriach i traktowanie jak śmieci osób nieudanych nadal obowiązuje. Środki poronne można bez przeszkód kupować w aptekach a aptekarze często są zmuszani do sprzedawania ich, choć jest to niezgodne z ich sumieniem. Aborcja chirurgiczna wykonywana w podległych Panu szpitalach zbiera krwawe żniwo. Można się spodziewać, że rok 2016 okaże się kolejnym rekordowym pod względem liczby ofiar aborcji” – tak opisali działacze fundacji Pro – Prawo do Życia stan faktyczny w kwestiach moralnych i etycznych pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

 

Pikietę próbowała zakłócić trójka zwolenników pełnego prawa do zabijania nienarodzonych. Okrzyki: „Wolność, równość, aborcja na życzenie” prezentowane tuż przy afiszach, na których widniała fotografia jednej z ofiar masowej zagłady przeprowadzanej na dzieciach poczętych, przekształciły ich wystąpienie w tragifarsę.

 

RoM

 


*****


W najbliższych dniach pikiety odbędą się w następujących miastach:


BIAŁYSTOK: 25 marca (sobota) o godzinie 15:30, przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. J. Śniadeckiego (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 26, w pobliżu ronda).

GDAŃSK: 25 marca (sobota) o 12:00, przed Kliniką Położnictwa GUM na ul. Klinicznej 1A.

KRAKÓW: 24 marca (piątek) o 15:00 przed Szpitalem im. Narutowicza, ul. Prądnicka 35 oraz 25 marca (sobota) o 12:00 jednocześnie przed Szpitalem Rydygiera (Nowa Huta) i na Rynku Głównym.

ŁÓDŹ: 25 marca (sobota) w godz. 13:00 – 14:00 przy ul. Wileńskiej 37 w Łodzi, na skwerze przy skrzyżowaniu z ul. Karolewską. 

OLSZTYN: 25 marca (sobota) o 16:00, na Starym Mieście przy fontannie, obok małej sceny.

TCZEW: 25 marca (sobota) o 11:00 przy ul. Jasińskiego 4.

WEJHEROWO: 25 marca (sobota) o 12:00 przed wejściem do budynku szpitala im Floriana Cejnowy w Wejherowie, od strony ul. Szpitalnej.


DATA: 2017-03-24 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takie pikiety są potrzebne przed polskimi szpitalami, bo one mogą zatrzymać aborcję - zabijanie nienarodzonych dzieci, ale ważne jest również , to aby ludzie przyłączali do takich pikiet antyaborcyjnych. Ja byłem raz na, takiej pikiecie , w Toruniu przed Szpitalem na Bielanach w Toruniu, przy ulicy Świętego Józefa 53/59, co ważne podkreślenia legalnie zorganizowanej i było około 40 osób. I tylko tyle w mieście Toruniu, które ma około 200 tysięcy mieszkańców , wraz z okolicznymi miejscowościami, to około 300 tysięcy mieszkańców. To trochę mało , ale kolejny protest antyaborcyjny przed Szpitalem na Bielanach im. L. Rydygiera w Toruniu przy ulicy Świętego Józefa 53/59 odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2017 roku (niedziela) w godzinach 13-15. Jest systematycznie organizowany przez Fundację Życie i Rodzina. Zapraszam, bo wysoka frekwencja na takich pikietach antyaborcyjnych, broniących życia, to kwestia kluczowa i najważniejsza.
ponad 3 lata temu / kuj-pom10
 
Moja opinia jest następująca jak ludzie wierzący w Pana Boga , w sposób zdecydowany i na poważnie, nie zaczną bronić wszelkiego , bez wyjątku życia ludzkiego , w tym także nienarodzonego - to w polskich szpitalach będą dalej zabijanie nienarodzone dzieci i dalej będą łamane prawa pacjentów. I NAjWAŻNIEJSZE ZAPRASZAM , TAKŻE NA PROTEST ORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ ŻYCIE I RODZINA , W KOLEJNY W DNIU 2 KWIETNIA 2017r. W GODZINACH 13-15 ANTYABORCYJNY PROTEST POD WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM IM. L. RYDYGIERA, NA BIELANACH PRZY ULICY ŚW. JÓZEFA 53-59 W TORUNIU. PROTESTY SĄ REGULARNIE ORGANIZOWANE CO PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA W GODZINACH 13-15. KOLEJNY PROTEST W DNIU 2 KWIETNIA 2017r. [ NIEDZIELA ].
ponad 3 lata temu / kuj-pom10
 
Akcję można wesprzeć na: http://szpitalebezaborterow.pl
ponad 3 lata temu / Popieram
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.