DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Lekarstwo na wszystkie bolączki świata? Odbudujmy Civitas Christiana!

Lekarstwo na wszystkie bolączki świata? Odbudujmy Civitas Christiana!
Fot. Mossot (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Jeśli przywrócimy Civitas Christiana choćby w Europie, to nie będziemy potrzebowali wszechmocnej biurokracji, dbającej o każdy aspekt naszego życia. Wszyscy ludzie odnajdą te same moralne odniesienia, świadomość moralną ukształtowaną w ten sam sposób – mówi Anna Maria Czerny, rumuńska lekarka i działaczka katolicka w rozmowie z PCh24.pl.


Czy jest szansa na rekonstrukcję chrześcijańskiej cywilizacji w otaczającym nas świecie, który mieni się nowoczesnym?

Jest, lecz niestety nieduża. Myślę, że musimy zacząć od zwrócenia uwagi na rzeczywistą sytuację oraz stan społecznej świadomości. Wszyscy mamy bowiem tendencję do wierzenia w to, co mówią nam media. Oczywiście, to całkowicie normalne, by polegać na informacjach pochodzących ze środków komunikacji. Powinniśmy jednak pamiętać, że są one uwarunkowane ideologicznie, więc musimy polegać na pewnej zbiorowej mądrości – zdrowym rozsądku zwykłych ludzi, od czasu do czasu ujawniającym się w naszym życiu publicznym.


Na przykład możemy zobaczyć miliony ludzi broniących normalnej rodziny we Francji. Miliony ludzi, rodziców, broniących dzieci przed edukacją genderową. Albo miliony ludzi idących na pogrzeb Jana Pawła II. Ci ludzie „skądś” przychodzą a media nie informują o ich istnieniu. Wygląda na to, że dysponenci środków przekazu chcą abyśmy byli zaskoczeni, zupełnie jak na widok kosmitów. Wcześniej nikt nam nie powiedział, iż ci ludzie w ogóle istnieją! Kazano nam wierzyć, że jesteśmy ostatni. Tymczasem jest zdecydowanie inaczej, i to nie tylko na Zachodzie, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej czy Afryce. W wielu miejscach na świecie istnieją bardzo duże i potężne fortece Kościoła katolickiego.


Wielu upatruje nadziei na odnowienie cywilizacji chrześcijańskiej na Wschodzie, w Rosji rządzonej przez Władimira Putina.

To całkowicie błędna koncepcja. Jest ona rezultatem rosyjskiej propagandy, która kształtuje swoją ofertę w zależności od adresata. Inną propozycję ma dla homoseksualistów i subkultury LGBT, odmienną dla zwolenników wolnego rynku i libertarian.


Ma także specjalną ofertę dla dobrych, broniących życia i rodziny katolików z całego świata, którzy są wystarczająco naiwni, aby w nią wierzyć, a nawet przyjmować finansowe wsparcie.

Ta sytuacja jest skrajnie niebezpieczna dla ruchu pro-life, ponieważ skłania do ustępstw i akceptacji kompromisów.


Przypomnijmy, co o błędach Rosji powiedziała Maryja. Pani Fatimska oznajmiła, że kraj ten rozprzestrzeni swe błędy na całym świecie. I wyzwanie, z którym teraz mamy do czynienia – marksizm kulturowy – to jest właśnie dzisiejsze oblicze wspomnianych przez Maryję błędów.


Matka Boża nie mówiła w Fatimie o liberalizmie, modernizmie, masonerii ani islamie, które też są, oczywiście wyzwaniami. Ale prawdopodobnie nie wspomniała o nich, ponieważ wszystkie te błędy są elementami sowieckiej strategii globalnej dominacji. Jej autorzy posługują się zarówno metodami islamskiego terroryzmu, jak i propagowaną przez masonerię liberalną mentalnością rewolucji francuskiej.


Niestety, wielu ludzi w Kościele katolickim, zwłaszcza dobrych, pobożnych i wiernych, chcących trzymać się normalnego nauczania i żyć zgodnie z nauką naszego Pana oraz Kościoła, myśli w kategoriach ubiegłego stulecia. Nadal, jak Don Kichote walczą z niebezpieczeństwami już nieaktualnymi, takimi, które dzisiaj nie stanowią zagrożenia.


Obecnie naszym wrogiem jest właśnie marksizm kulturowy. On pochodzi z Rosji, to jeden z „błędów Rosji”. Myślę, że ważne jest, by o tym przypomnieć. W 2017 roku będziemy wspominać stulecie objawień fatimskich. Czas zacząć traktować je poważnie. Musimy modlić się do Pana by wybaczył światu.

 

Co Kościół może zrobić dla odbudowania cywilizacji chrześcijańskiej?

Musi powrócić do swych korzeni. Powinien zajmować się zbawieniem dusz, a nie zmianami klimatycznymi, sprawiedliwością społeczną i tego typu kwestiami. Nie na tym polega praca Kościoła.


Warto jednak wspomnieć, że jeśli przywrócimy Civitas Christiana choćby w Europie, to nie będziemy potrzebowali wszechmocnej biurokracji, dbającej o każdy aspekt naszego życia. Wszyscy ludzie odnajdą te same moralne odniesienia, świadomość moralną ukształtowaną w ten sam sposób.


Wówczas niepotrzebne stanie się pisanie tysięcy praw i przepisów. Każdy będzie wiedział, że jeśli dasz słowo i obiecasz coś zrobić, to to zrobisz. Nie musisz pisać kontraktów, nanosić na nie wielu stempli od władz biurokratycznych, ponieważ możesz polegać na swym bliźnim, wiedząc, że on kieruje się tymi samymi obiektywnymi kryteriami moralnymi.


W kontekście Pana pytania muszę dodać, iż podziwiam polski Kościół, ponieważ polscy biskupi zajmują się głównie sprawami wiary. Mówią o nawróceniu, zbawieniu dusz, zachęcają do modlitwy, do uczestnictwa w życiu Kościoła. Dzięki temu łatwiej jest ludziom stowarzyszać się, aby działać na rzecz dobrych inicjatyw. I stąd biorą się też zwycięstwa polityczne.


To wszystko następuje gdyż zachowany jest porządek – przede wszystkim duchowy, potem kulturowy, a na końcu polityczny.Rozmawiał Łukasz Karpiel
 


DATA: 2017-01-17 14:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ty czego się czepiasz katolików na forum katolickim? Pojęcia nie mam dlaczego takie osoby jak ty po chamsku trollują tutaj i chcą narzucić swoje przekonania innym.
ponad 4 lata temu / do terenia
 
maria m-------czego się czepiasz,podobno jakaś intronizacja była,masz to się dostosuj,a od reszty się zwyczajnie odczep,pojęcia nie mam dlaczego takie osoby jak ty chcą narzucic swoje przekonania innym?????
ponad 4 lata temu / terenia
 
@do Niktoś: Nie wiem gdzie się doszukałeś jakiejkolwiek polemiki z objawieniami fatimskimi. Rosja jest pierwszym krajem skażonym rakiem marksizmu wszczepioną jej przez żydowskich bankierów USA i Niemiec. Z Rosji rozeszła się przerzutami na świat. A Gramsci i NWO to jej mutacje.
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Śmiesz polemizować z fatimskimi Objawieniami Maryjnymi?
ponad 4 lata temu / do Niktoś
 
Rozalia Celak pisała , czego żąda Pan Jezus, by uratować narody - INTRONIZACJI. Łaski ,które obiecał, pomogą odbudować chrześcijańskie podwaliny narodów. Polska ma być pierwsza a za nią mają iść inne kraje. Sami już nie damy rady się podnieść, widać.że świat prze do wojny. Trzeba wyrazić wolę poddania się Bożemu prawu przez INTRONIZACJĘ JEZUSA NA KRÓLA w poszczególnych narodach. 19.11.2016 nieśmiało dokonano INTRONIZACJI Pana Jezusa na KRÓLA w Polsce. ZACHĘCZJMY wszędzie do zrozumienia i pogłębiania tej idei danej prosto z Nieba.
ponad 4 lata temu / maria m.
 
Miliony Francuzów jest przeciwko homomałżeństwom, a potem ci sami Francuzi głosują na polityków, którzy głośno wpierają homozwiązki. Podobnie jest w Polsce i w innych krajach.
ponad 4 lata temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.