DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Legnica: Ewa z Okna Życia - „Dziewczynka jest zdrowa, silna, trafiła w dobre ręce”

Legnica: Ewa z Okna Życia - „Dziewczynka jest zdrowa, silna, trafiła w dobre ręce”
Fot. Lukasz Zarzycki / FORUM
#OKNO ŻYCIA    #WIGILIA    #LEGNICA    #SZPITAL    #ŻYCIE    #ABORCJA    #CARITAS    #ARTUR TRELA

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, w sobotę o 17,50 w legnickim Oknie Życia mieszczącym się w budynku ośrodka opiekuńczo-leczniczego legnickiej Caritas odezwał się alarm. – To znak, że okno zostało otwarte – powiedziała pielęgniarka Alicja Wojtyła. – Wielkie emocje, radość, ale też lęk. Okazało się, że w oknie jest mała, śliczna dziewczynka. Do tej pory na myśl o tym łzy cisną się do oczu. Bogu dzięki, dziewczynka jest zdrowa, silna, trafiła w dobre ręce – dodała pielęgniarka.

 

Jak podkreślił ks. Artur Trela, dyrektor ośrodka Samarytanin, zdarzają się też fałszywe alarmy, jednak na każdy sygnał personel ośrodka reaguje. - Dzisiaj okazało się, że alarm nie był fałszywy. W Oknie pojawiła się dziewczynka. Cieszy nas to, że to życie zostało uratowane. Dziewczynce nadaliśmy imię Ewa. To już trzecie dziecko, które trafiło do naszego Okna – podkreślił ks. Trela.

 

Od momentu pojawienia się alarmu została uruchomiona procedura Okna Życia. Wezwano Pogotowie ratunkowe oraz inne służby. Przybyła na miejsce karetka pogotowia. Lekarz dokonał na miejscu pierwszych badań dziecka. Już na miejscu stwierdził, że dziecko jest w dobrym stanie i nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo. Ewa została zabrana na oddział legnickiego szpitala. Tam dziecko było dokładnie przebadane.

 

Justyna Sobków, opiekunka w ośrodku Samarytanin również nie kryła emocji. – To już drugie dziecko, które trafiło do Okna podczas mojego dyżuru. To uczucie nie do opisania. Malutkie życie, które zostało uratowane – wyznała opiekunka.

 

W takim czasie, tuż przez świętami Bożego Narodzenia, nie mogło być lepszego imienia jak Ewa – stwierdziła kierownik ośrodka Małgorzata Maga. Kolejnymi krokami będzie nadanie dziecku numeru pesel oraz przygotowanie dokumentów. – Decyzją sądu dziecko trafi najpierw do rodziny zastępczej lub domu małego dziecka na okres 30 dni – dodała p. Maga.

 

Warto pamiętać, że ten czas 30 dni, to okres, w którym matka czy rodzice mogą przemyśleć swoją decyzję, na podjęcie której mogły mieć wpływ jakieś dramatyczne przeżycia czy wyjątkowa sytuacja. Możliwy jest zatem powrót dziecka do matki. – Tak było poprzednim razem, kiedy trafiło do nas dziecko przyniesione przez matkę, która była w szoku poporodowym. Po kilku dniach zgłosił się ojciec dziecka i wróciło ono do rodziny. Ten przykład pokazuje, że potrzebne jest takie miejsce, jak Okno Życia – zaznaczył ks. Trela.

 

Ks. Trela apeluje też, żeby nie oceniać pochopnie decyzji matki, czy rodziców. – Nigdy nie wiemy, co jest powodem tak trudnej decyzji. Najważniejsze jest to, że dziecko żyje i jest w dobrych rękach i mamy nadzieję na dobre rozwiązanie tej sprawy – podkreślił ks. Artur.

 

Źródło: Radia Plus Legnica/KAI

luk


DATA: 2017-12-24 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewactwo z tzw.ONZ żądało i żąda skasowania w Polsce okien życia! Pretekstem jest tu tzw. zagrożenie tożsamości - a samo prawo do życia zostało już zawarte i opisane w oenzetowskim programie o wolnej aborcji! Jeśli USA i Izrael opuszczają lewacki UNICEF, to jest coś na rzeczy!
6 miesięcy temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.