DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Legenda powraca. Radomska Fabryka Broni „Łucznik” chce wznowić produkcję VIS-ów

Legenda powraca. Radomska Fabryka Broni „Łucznik” chce wznowić produkcję VIS-ów
fabrykabroni.pl
#BROŃ    #VIS    #PRODUKCJA    #PISTOLET    #ŁUCZNIK    #OBRONA    #POZWOLENIE    #BROŃ CYWILNA    #RADOM    #WZNOWIENIE

Decyzja o wznowieniu sztandarowego polskiego pistoletu VIS, to odpowiedź producenta na prośby i apele coraz liczniejszego grona miłośników tej broni. Pistolet ma trafić na polski rynek cywilny. Zatem będzie dostępny dla osób posiadających stosowne pozwolenie.

 

VIS-em interesują się osoby zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zapytań było tak wiele, że fabryka postanowiła wznowić jego produkcję. Tak na taśmę trafi najbardziej popularny wzór nr 35. - Nie będą to ilości takie, w jakich produkujemy inną broń na zamówienie wojska czy policji, ale będzie to stała produkcja – zapewnił prezes fabryki Adam Suliga.

 

Do tej pory „Łucznik” wypuścił zaledwie 50 VIS-ów. Były to kolekcjonerskie modele, które trafiły na aukcje w 2016 roku. Była to inicjatywa związana z 90. rocznicą powstania Fabryki Broni „Łucznik”- Radom. Broń błyskawicznie się sprzedała, choć ceny rozpoczynały się od 8 tys. zł.

 

VIS jest konstrukcją wzorowaną na amerykańskim Colcie M1911. Produkcję seryjną tego modelu zakłady w Radomiu rozpoczęły w 1936 roku. W ciągu trzech lat wypuszczono 50 tys. sztuk tej broni.

 

VIS do dziś jest uznawany za jeden z najlepszych pistoletów okresu II wojny światowej, a eksperci uważają, że jest to jedna z najdoskonalszych broni krótkich wykonanych przez człowieka.

 

Źródło: wolnosc24.pl

MA

 

 

 


DATA: 2017-10-27 09:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PO i poprzednicy zlikwidowali polski przemysł zbrojeniowy i polskie wojsko. Dziwię się, że PiS nie mówi o tym otwartym tekstem. Rosja o tym świetnie wie, natomiast musi o tym wiedzieć polskie społeczeństwo, bo jego świadomość w tym temacie jest nikła.
7 miesięcy temu / Plutonowy podchorąży
 
Do barthoosh: masowe, okupacyjne wykonania niemieckie ViS-ów to zupełnie inna jakość, niż polskich pistoletów przedwojennych. Dla rynku cywilnego to znakomita broń do obrony miru domowego (podobnie, jak ciągle bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych Colt wz. 1911) - tu nie jest potrzebny magazynek z 15 - 20 nabojami. A co do wartości sentymentalnej, to jest ona bezdyskusyjna!
7 miesięcy temu / Stefan
 
Teraz dla równowagi należy znieść absurdalne i uzurpatorskie pozwolenia na posiadanie broni i uznać Prawo każdego praworządnego obywatela do sprzątnięcia atakującego bandyty.
7 miesięcy temu / agricola
 
Niech wznowią produkcję MAG 98 NATO i zakończą produkcję tego badziewia P99, bo w końcu ktoś zginie na treningu strzeleckim. MAG był dobrym pistoletem tylko nie pasował jakiemuś ruskiemu agentowi. Kto strzelał ten wie.
7 miesięcy temu / Hmmm
 
Nareszcie coś dla ludzi.
7 miesięcy temu / Leo
 
W tamtym okresie kolego,chodzi o wykonanie i zastosowane rozwiazania,wiadomo przeciez ze przy wspolczesnej technologii klepie sie lepsza, celniejsza, niezawodniejsza bron.
7 miesięcy temu / Ser
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.