DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Legalnie uzbrojeni obywatele ograniczą przestępczość!

Legalnie uzbrojeni obywatele ograniczą przestępczość!
By Niedźwiadek78 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Szef policji w Detroit - James Craig - stwierdził, że zezwolenie obywatelom na posiadanie broni poskutkuje ograniczeniem przestępczości. Oficer policji z 28-letnim stażem zrewidował swoje stanowisko obserwując różnice między Los Angeles a Portland.


Policjant podczas konferencji prasowej tłumaczył, że swoje poglądy dot. posiadania broni przez obywateli bardzo szybko zmienił po przeprowadzce do Portland w stanie Maine. W tym stanie każdy niekarany obywatel może uzyskać pozwolenie na posiadanie broni. Przestępczość jest tam najniższa w skali całego kraju. Tymczasem w Kalifornii, gdzie pracował blisko 30 lat, dostęp do broni podlega ścisłym regulacjom a przestępczość i tak osiąga wysoki poziom.


Szef policji z Detroit zauważył, że jeśli naprawdę politykom zależy na ograniczeniu przestępczości, to powinni ułatwić, a nie ograniczać, obywatelom dostęp do broni. Jak tłumaczy, uzbrojeni praworządni obywatele odstraszają potencjalnych bandytów.  - W Detroit wydawanych jest coraz więcej pozwoleń na broń. Myślę, że działa to odstraszająco i większa liczba dobrych Amerykanów z pozwoleniem na broń przyczyni się do zmniejszenia przestępczości – podkreślał. Kiedy policjant mieszkał i pracował w stanie trapionym wysokim poziomem przestępczości, którego prawo ogranicza dostęp do broni, sam opowiadał się za rygorystycznym przestrzeganiem zakazu sprzedaży broni i amunicji za pośrednictwem Internetu.


Badania przeprowadzone przez badaczy z Quinnipiac University potwierdzają: stany z ograniczonym dostępem do broni palnej mają wyższy wskaźnik morderstw z jej użyciem niż stany, w których posiadanie takiej broni jest legalne. Uczeni stwierdzili także, że zakaz posiadania broni szturmowej nie wpływa znacząco na liczbę popełnianych morderstw.


„The Washington Examiner” z kolei poinformował, iż co siódmy Amerykanin ankietowany przez Reports Rasmussen potwierdził, iż czułby się bezpieczniej w otoczeniu, w którym sąsiedzi mogliby posiadać broń w celu samoobrony.Źródło: dailly.caller.com, AS.


DATA: 2014-01-11 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

młody trenujący piłkę nożną 14lat
ponad 5 lat temu / czar
 
@jaro: nie ja motam, tylko takie byłyby logiczne konsekwencje Twojej teoretycznej koncepcji. Teoretycznej - bo nigdzie na świecie nie obowiązuje zasada "nie wolno osoby broniącej się o nic oskarżyć", więc nie zarzucaj mi bajdurzeń nie popartych obserwacją, bo właśnie Twoja koncepcja jest bajdurzeniem nie popartym obserwacją. A że Ciebie nigdy żadne argumenty nie przekonały i nie przekonają to dobrze wiem, więc przyjmij łaskawie do wiadomości że nie jest i nigdy nie będzie moim celem przekonanie Ciebie w jakiejkolwiek kwestii, w tym do 5-go przykazania :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
sorry @Rozczarowany, ale zaczynasz się coraz bardziej motać; prawo ma być jasne dla wszystkich, skuteczne i obowiązywać wszystkich w takim samym stopniu; dlatego w sprawie posiadania broni napisano to co napisano; jest trup, jest osoba, która mówi, że to ona tego kogoś w obronie własnej i jest dochodzenie, które powie: 1/ tak, była to obrona konieczna i nie ma sprawy - koniec tematu, 2/ dowody pokazują co innego - jest wtedy śledztwo, w wyniku którego powinien być ujęty sprawca i osądzony; to, że żadne przepisy w żadnym kraju na Ziemi nie obejmują wszystkich przypadków, to jest wiadome, więc ciągnięcie dalej jałowej dyskusji jest niecelowe; podane rozwiązania są jasne, proste i zrozumiałe dla wszystkich; ich efektem ma być nasze bezpieczeństwo i zagrożenie dla agresora - tylko tyle i aż tyle; żadne argumenty strony przeciwnej mnie nie przekonują - są to bajdurzenia nie poparte nigdzie obserwacją; natomiast życie pokazuje słuszność posiadania broni przez obywateli!!!
ponad 5 lat temu / jaro
 
@jaro, Pies: Zaraz zaraz, czy dobrze rozumiem... Śledztwo ma być przeprowadzane normalnie, tylko że pan X który pozbawił kogoś życia nie może mieć postawionego zarzutu zabójstwa, tak? Czyli prokuratura gromadzi dowody w sprawie a nie przeciwko panu X, i co dalej? Przekazuje te dowody do sądu, a sąd (dalej bez oskarżenia pana X!) analizuje te dowody, i wydaje wyrok: nie działano w obronie własnej, tylko dokonano zabójstwa. No to trzeba kogoś ukarać za zabójstwo. Czyli potrzebne jest ponowne śledztwo (np. teraz można legalnie pobrać próbki DNA od pana X jako podejrzanego o zabójstwo), i potrzebny jest ponowny proces, tym razem z udziałem pana X jako oskarżonego. A tu okaże się że utalentowana obrona pana X wykaże że jednak pan X działał w obronie własnej. I co wtedy? Obawiam się że ta propozycja całkowicie rozwaliłaby i tak ledwo zipiący system prawny.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany - mam pytania pomocnicze: czy ten mój wróg, to wyhodowany i wychowany przeze mnie, czy czysto przypadkowy, jednorazowy, obcy? bo jak to pierwsze, to wszyscy na około będą wiedzieć, że za sobą nie przepadaliśmy i śledztwo będzie długo, metodycznie i szczegółowo prowadzone; jak to drugie, to tym bardziej; że jednak może się temu gagatkowi co mnie załatwił udać, to też przyjąłem w założeniach; ale mam pytanie: ilu takich odważnych bandytów będzie, że zaryzykują napaść na kogoś, kto może mieć broń i ją szybciej od atakującego wyciągnąć spod pachy? zaczai się w krzakach? - toż to zostawi tam ślady (odcisk buta, nadpalonego nerwowo papierosa, wysmarka nos, nerwowo splunie na ziemię - i tak zostawi DNA); a może z marszu wyciągnie nagle broń i strzeli? a ja co, atakowałem go bez wyciągniętej broni nie wiedząc czy on jej nie ma? śladów, wbrew pozorom, pozostaje po takim zdarzeniu pełno i tylko od śledczego zależy czy dojdą prawdy; smyk się boi - taka natura ...
ponad 5 lat temu / jaro
 
Rozczarowany balistyka pokaże sytuacje. Zawsze są jakieś dowody.
ponad 5 lat temu / Pies
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.