DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Legalizacja pedofilii – ostatnie stadium moralnego upadku [OPINIA]

Legalizacja pedofilii – ostatnie stadium moralnego upadku [OPINIA]
Fot. Pixabay

Czy pedofilia zostanie wkrótce zalegalizowana? Jak dowodzi Bradley Eli z portalu Church Militant, wszystko wskazuje na to, że stopniowo przygotowuje się społeczeństwa na taki scenariusz. Podobnie jak w przypadku innych dewiacji seksualnych, dąży się do zmiany zarówno języka stosowanego na określenie pedofilii, jak i jej medycznej klasyfikacji. Pedofilia miałaby stać się po prostu jedną z „orientacji”, tak jak obecnie określa się np. homoseksualizm, stosując nomenklaturę używaną w przypadku partii i stronnictw politycznych.

 

W maju zeszłego roku głośno było o prelekcji wygłoszonej w ramach konferencji TEDx przez studentkę medycyny Mirjam Heine. Dowodziła ona, że po prostu „pedofile urodzili się takimi, a zatem potrzebują akceptacji”. Według Heine, nie jest to ich wina, tak jak ludzie nie mają wpływu na swoje emocje, gdyż „ich nie wybieramy”.

 

W grudniu ubiegłego roku dr James Cantor, kierownik Toronto Sexual Centre, zamieścił na Twitterze opinię, w której stwierdza, że „wybór pedofilii powinien być prawem”. Jak napisał: „Mówiąc jako gay, sądzę, że POWINNIŚMY dołączyć P [do skrótu LGBTQ]. Inne postępowanie oznacza zdradę zasad, które dają nam nasze prawa”.

 

Choć Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wciąż uznaje pedofilię za dewiację, to są naciski na zmianę jej klasyfikacji jako „po prostu kolejnej orientacji seksualnej”. Tak na przykład brytyjska socjolog, Sarah Goode, stwierdza: „Jest wiele osób, które mówią: Zakazaliśmy homoseksualizmu i myliliśmy się. Być może mylimy się w kwestii pedofilii”. Dalej zaś dodaje: „Pociąg seksualny dorosłych do dzieci jest częścią kontinuum ludzkiej seksualności; nie jest to coś, co moglibyśmy wyeliminować”, a zatem powinno się zacząć traktować pedofilii jako „zwykłych członków społeczeństwa, mających standardy moralne jak każdy inny”.

 

Z kolei brytyjski dziennikarz Jon Henley argumentuje za legalizacją pedofilii, podpierając się przykładami z historii i odwołując do badań. Przytaczając przykład XVI-wiecznej Anglii, stwierdza, że będąca jeszcze dzieckiem panna młoda była wówczas czymś normalnym, a wiek, w którym dopuszczano współżycie seksualne wynosił 10 lat. Powołując się z kolei na badania holenderskie i amerykańskie, zauważa on, że „współżycie seksualne dorosłych i dzieci może być dobrą rzeczą”, jeśli dochodzi do niego „dobrowolnie”.

 

Wygląda na to, że obawy tych, którzy po legalizacji związków homoseksualnych spodziewali się uznania za normę pedofilii, są jak najbardziej uzasadnione.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

 

  


DATA: 2019-01-14 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czy nie uznać morderców za normalnych ludzi? Może takim się urodzili?Trzeba dać im szansę i dołączyć do LGBTQ!
2 miesiące temu / MX
 
To może jeszcze zalegalizować orientację gwałcicieli, szczególnie tych, którzy torturują ofiary. Wszak sadyzm jest jednym z (niecnych) sposobów uzyskiwania satysfakcji. Choć pewnie i do tego dojdzie. Gorzej z ofiarami takich ludzi, ale zawsze nowa lewica może sobie wymyśleć podludzi.
2 miesiące temu / aaa
 
Sodoma i Gomora. Długo to nie potrwa. Prawdziwy Kościół będzie tylko w katakumbach... Ten, który nie będzie prześladowany, będzie antychrysta. Wszystko może kwestią 500 do 2000 lat...
2 miesiące temu / Lot
 
połowa nie wie o co chodzi i to mnie przeraża
2 miesiące temu / do ollek
 
Nie wszyscy geje rodzą sie nimi, żadko tak bywa. Gejem sié staje czasem bo tak prościej a czasem bo już sié sprubowało wszystkiego i czas na nowinki. Podobnie jest z pedofiliją. Dla części to natura zro iła im psikusa, dla innych to ich własny wybór. Cokolwiek by jednak nie wymyślili psycholodzy, homoseksualizm, trans i pedofilia to dewiacje.
2 miesiące temu / Teddy
 
Czy seryjność, wielokrotność wykonywania czegoś - świadczy, że coś jest normą? Czy seryjny morderca, gwałciciel, pedofil - jest normalny, bo wykonuje swoją zbrodnię wielokrotnie? Czy ilość osób, które czynią seryjnie zło - świadczy o tym, że czyn zły jest normą? Większość ma rację? Wielu seryjnych morderców, gwałcicieli, pedofilii = tworzą normę? Norma - coś prawidłowego = zgodnego z Prawdą. Czy to, że ktoś całe życie lub dłuższy okres czasu, wykonuje czynność patologiczną, świadczy o tym, że to jest norma? Skoro przez całe życie nie mógł przestać mordować, gwałcić, być pedofilem? Poza tym, od strony rozwoju seksualnego człowieka - są różne fazy podobno, tego rozwoju - i tzw. faza latencji = gdzie od 5 do 12 roku życia popęd płciowy nie jest jeszcze rozbudzony. Są inne cele wtedy - jak funkcjonowanie w grupie, zdobywanie wiedzy. Okres genitalny - jego początek to 13-15 rok życia. Jasne jest, że pedofil krzywdzi dziecko, które nie odczuwa nawet popędu seksualnego!
2 miesiące temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.