DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Legalizacja eutanazji w Quebecu doprowadzi do turystyki eutanazyjnej

Legalizacja eutanazji w Quebecu doprowadzi do turystyki eutanazyjnej
fot. vierdrie / sxc.hu

Część ustawodawców w kanadyjskim Quebecu zwróciło uwagę, że legalizacja eutanazji w tej prowincji może doprowadzić do wzmożonej turystyki eutanazyjnej. Progresiści są w tej prowincji blisko przeforsowania tzw. Bill 52 – ustawy legalizującej zabójstwo na życzenie. Istnieje obawa, że Quebec stanie się drugą Szwajcarią. Ponadto legalizacja eutanazji w jednej prowincji może łatwo doprowadzić do zezwolenia na nią w całej Kanadzie.

 

Zdaniem Yves'a Bolduc'a, byłego ministra zdrowia jest niemal pewne, że legalizacja zabójstw na życzenie doprowadzi do częstych wizyt obywateli innych prowincji, szukających właśnie możliwości eutanazji. „Turyści” zostawaliby w prowincji przynajmniej trzy miesiące, gdyż tyle musi trwać pobyt, aby uzyskać prawo do świadczeń publicznej służby zdrowia w tej prowincji.

 

Zdaniem przeciwników liberalizacji prawa eutanazyjnego turystyka eutanazyjna przypominałaby tą w Szwajcarii do której ludzie masowo jeżdżą w celu „skorzystania” ze wspomaganego samobójstwa, które oferuje głównie słynna organizacja „Dignitas”.

 

Z kolei Veronique Hivon z Parti Québécois, młodsza minister zdrowia i jedna z głównych zwolenniczek ustawy uznała możliwość takiej turystyki raczej za pozytywny symptom. - Moim zdaniem zainteresowanie poza granicami naszej prowincji pokazuje, że mamy szczęście, że jesteśmy na tym etapie i że tak blisko nam do legalizacji eutanazji – powiedziała Hivon cytowana przez lifesitenews.com. Jednocześnie lewicowa polityk zapewniła, że eutanazja będzie wykonywana jedynie w "bardzo, bardzo ograniczonych przypadkach.

 

Natomiast Alex Schadenberg, przewodniczący Euthanasia Prevention Coalition, zwrócił uwagę, że legalizacja eutanazji w Quebecu otworzy drzwi do zezwolenia na nią w całej Kanadzie. Jak powiedział w rozmowie z lifesitenews.com, progresywni sędziowie stwierdzą zapewne, że brak eutanazji w innych prowincjach to „nierówność”, która powinna zostać zniesiona. - Jeśli nie zatrzymamy Bill 52, to eutanazja rozpleni się w oparciu o zasadę równości gwarantowaną przez kanadyjską konstytucję – powiedział Schadenberg.

 

Przeciwko legalizacji zabójstwa na życzenie protestują też liczni lekarze z Quebecu. Zwracają oni uwagę na fakt, że eutanazja nie jest formą opieki lecz „rezygnacją z jakiejkolwiek opieki”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2013-12-13 07:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.