DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Legalizacja aborcji, homomałżeństwa. Wysoka cena kryzysu politycznego w Irlandii Północnej

Legalizacja aborcji, homomałżeństwa. Wysoka cena kryzysu politycznego w Irlandii Północnej
Martin Hudacek, „Dziecko, które nigdy się nie narodziło”

W związku z trwającym od 2017 roku kryzysem politycznym w Irlandii Północnej zabrakło siły, która zatrzymałaby narzucone z zewnątrz zmiany w prawie tego państwa rozszerzające przepisy aborcyjne i dopuszczające tzw. małżeństwa jednopłciowe.

 

Kryzys w Irlandii Północnej trwa od stycznia 2017 roku, kiedy to upadł koalicyjny rząd Demokratycznej Partii Unionistów (DUP) i republikańskiej Sinn Fein. Brak autonomicznych władz oznaczał, że państwo będzie zarządzane z Londynu. I tak się stało. W lipcu 2019 roku brytyjska Izba Gmin przyjęła ustawę o rządzie północnoirlandzkim. Przyjęte rozwiązania zakładały, że jeśli do północy 21 października nie powstanie autonomiczny rząd, w Irlandii północnej wejdą w życie przepisy rozszerzające tzw. legalną aborcję i wprowadzające tzw. małżeństwa jednopłciowe. Obie te kwestie do tej chwili leżały w wyłącznej kompetencji władz prowincji. Rząd nie został powołany w wyznaczonym terminie, a podjęta próba była tylko symboliczna (na posiedzeniu zabrakło Sinn Fein, bez której rząd nie może powstać).

 

Do tej pory Irlandia Północna dopuszczała aborcję tylko w przypadku zagrożenia życia matki lub gdy jej fizyczne bądź psychiczne zdrowie jest poważnie i w nieodwracalny sposób zagrożone. Państwo nie zezwalało też na zawieranie tzw. małżeństw jednopłciowych. Po zmianie aborcja dopuszczana będzie też w przypadku gwałtu, kazirodztwa, poważnych uszkodzeń płodu oraz zagrożenia dla fizycznego i psychicznego zdrowia kobiety. Z kolei kwestia legalizacji homomałżenstw ma być uregulowana (przez brytyjski rząd) do 13 stycznia 2020 roku.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-10-22 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem zdrowy, pomimo wady wrodzonej stóp zwanej końską szpotawością stopy. Ale w Irlandii już pewnie bym się nie urodził. To mrozi krew w żyłach jak się człowiek z tej perspektywy zobaczy...
4 miesiące temu / Gość
 
Irlandia zarówno Pólnacna jak i ta niepodległa jest już dla kościoła katolickiego stracona. Co zrobić by scenariusz irlandzki nie powtórzył się w Polsce? Liczba powołań drastycznie spada, dezerterują już nie tylko klerycy seminarim w Olstynie - 2/3 absolwentów 1 roku, ale - o zgrozo kapłani. I to tacy kapłani, w których my, tradycjonaliści, pokładaliśmy ogromne nadzieje. Czy nie czas pomyśleć o obowiązkowych dla wszystkich lekcjach religii? Tak by od najmłodszych tak kateheci mogli zauważyć osoby wrażliwe i pobożne i skierować ja na ścieżkę seminaryjno-kapłańską?
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Ten kto popiera masowe mordowanie niewinnych dzieci w ramach reakcji na zbrodnie, staje się jeszcze gorszym zbrodniarzem.
4 miesiące temu / @klik
 
politycznego? przeciez to reakcja na odkryte zbrodnie
4 miesiące temu / lil
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.