DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Lech „wujek dobra rada” Wałęsa do KOD: chcę pomóc innym, by lepiej poprowadzili kraj

Lech „wujek dobra rada” Wałęsa do KOD: chcę pomóc innym, by lepiej poprowadzili kraj
fot. Jan Anderman/FORUM

Były prezydent wziął w Bydgoszczy udział w spotkaniu zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Zapowiedział, że w czasie rozpoczętych wizyt w kraju będzie rozmawiał i proponował, co należałoby uporządkować w Polsce.

 

Wałęsa zadeklarował, że będzie odpowiadał na zaproszenia różnych środowisk, nawet jego przeciwników, jeżeli tylko zorganizują 200 osób i uzgodnią termin spotkania.

 

„Nasze pokolenie, które odniosło taki wielki sukces, które odesłało niedobre podziały do historii, ma szansę zacząć mądre budowanie. Proszę was, włączcie się w tego typu spotkania, abyście mogli wybrać i przekonać się nawzajem, co należy zrobić. Ja mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie, bo jesteśmy mądrzy wspólną mądrością, silni też wspólną siłą” - mówił były prezydent do „obrońców demokracji”.

 

Podkreślił, że trzeba zacząć dyskusję, aby o obecnym pokoleniu mówiono, że nie tylko „usunęło niedobre podziały w Polsce, Europie i świecie, ale w jest w stanie zacząć mądrą budowę”. „I chciałbym w tym uczestniczyć. Krótko mówiąc wierzę, że wy to zrobicie, a mnie podziękują” - żartował.

 

Wałęsa mówił, że „mógłby siedzieć spokojnie w domu, ale wiele ludzi mu zaufało, a wykonał tylko połowę pracy, na drugą połowę nie dano mu szans”.

 

„Chcę teraz odpracować, chcę teraz pomóc innym, by lepiej poprowadzili kraj. To jest moje drugie spotkanie. Gdzieś na piątym spotkaniu zacznę już proponować, mądry o wasze spostrzeżenia i sugestie. Zawsze w uzgodnieniu zacznę proponować, co by należało zrobić, żeby to właśnie poprawić i nie było takich rzeczy, które się dzisiaj dzieją i szkodzą Polsce. Spokojnie, pokojowo wymusimy zmiany, które uratują nasze zwycięstwa" - zapewnił zebranych.

 

Wokół Wałęsy stało się w ostatnich dniach głośno po jego oświadczeniu, że nie pojawi się na powitaniu papieża Franciszka ani na środowej Mszy Świętej na Jasnej Górze gdyż... został za późno zaproszony. - To niepoważne, a ja jestem poważnym człowiekiem, mam wcześniej zaplanowane spotkania w Bydgoszczy i Toruniu - powiedział były prezydent.Źródło: rp.pl/ GW

luk
 

 


DATA: 2016-07-28 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

WIDAC MATKa BOZA W KLAPIE POSZLA CHYBA NA URLOP. A SWOJA DROGA NIECH LEPIEJ NASZ BOLEK JEDZIE NA RYBY W BIESZCZADY DO SWOJEJ REZYDENCJI I NIE MIESZA GDZIE GO NIE PROSZONO.
ponad 3 lata temu / patriota
 
Gdyby głupota potrafiła latać do "wujek dobra rada" unosiłby się w powietrzu :))
ponad 3 lata temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.