DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Lech Wałęsa może mieć poważne kłopoty. Prokuratura sprawdzi czy były prezydent złamał prawo

Lech Wałęsa może mieć poważne kłopoty. Prokuratura sprawdzi czy były prezydent złamał prawo
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Prokuratura Regionalna w Poznaniu otrzymała informację z wnioskami płynącymi ze śledztwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poświęconego sprawie publikacji przez Lecha Wałęsę dokumentów opatrzonych klauzulą „tajne”. ABW uznała, że w związku z opublikowaniem w serwisie Facebook tajnych dokumentów UOP, mogło dojść do popełnienia przez byłego prezydenta przestępstwa.


Polska Agencja Prasowa poinformowała, że do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu wpłynęło z ABW pismo zawiadamiające, w którym przedstawiono wyniki wstępnego śledztwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie publikacji tajnych dokumentów. Chodzi o skan pisma skierowanego do szefa Urzędu Ochrony Państwa Andrzeja Milczanowskiego, który zawierał klauzulę „tajne”. W dokumencie skierowanym do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu podkreślono, że w związku z publikacją pisma w serwisie Facebook mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Jeśli potwierdzą się wnioski wynikające ze wstępnego śledztwa ABW, za dopuszczenie się złamania prawa, Wałęsie może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił na swym facebookowym profilu skan dokumentu przygotowanego przez kpt. Andrzeja Hodysza, szefa Delegatury UOP w Gdańsku, skierowanego do swego przełożonego Andrzeja Milczanowskiego, ówczesnego szefa Urzędu Ochrony Państwa. Pismo wskazuje na to, że Biuro Studiów MSW, zajmujące się inwigilacją, aby prowadzić działalność operacyjną wobec Lecha Wałęsy zakupiło w latach 80-tych działkę w gminie Sulęczyn,. Były prezydent chciał zwrócić przy tym uwagę, że jako przywódca „Solidarności” musiał sobie radzić z komunistycznym wywiadem i inwigilującymi go funkcjonariuszami aparatu bezpieczeństwa PRL. 


W związku z publikacją dokumentów, głos zabrał historyk prof. Sławomir Cenckiewicz, który zasugerował, że Lech Wałęsa mógł złamać prawo. „Wałęsa publikuje na FB dokument UOP z prywatnej kolekcji! Pewnie z kolekcji "wypożyczonych" w latach 1992-1995. Gdzie jest państwo prawa?” – pytał retorycznie.

 

 

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl

WMa

 

 


 


DATA: 2017-05-11 22:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W końcu Temida dzięki Wałęsy przestępczości, zdemaskuje Bolka haniebne i podłe z SB zażyłości. Jak to możliwe. aby ten człowiek przez tyle lat był BEZKARNY ?, myślę że jego pycha wynika nie tylko z jego grzesznoścu, ale przede wszystkim ze słabości oczywiście wymiaru sprawiedliwości.
ponad 2 lata temu / Megi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.