DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Lawinowy wzrost pedofilii w UE w czasie pandemii koronawirusa

Lawinowy wzrost pedofilii w UE w czasie pandemii koronawirusa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W czasie pandemii koronawirusa lawinowo wzrosła liczba przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie na terenie Unii Europejskiej. Zwiększyła się również aktywność osób poszukujących w sieci materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.

 

O sprawie poinformowała dyrektor „Europolu” Catherine De Bolle podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim. Z przedstawionych przez nią danych wynika, że wzrost aktywności pedofilskiej został zgłoszony przez krajowe organy ścigania z 27 państw UE, które zauważyły większe zainteresowanie nielegalnymi stronami internetowymi.

 

Służby zamknęły więcej platform internetowych służących do wymiany materiałów dotyczących seksualnego wykorzystywania dzieci – powiedziała De Bolle. Dodała, że w czasie trwającej pandemii służby zatrzymały wielu przestępców, którzy za pośrednictwem darknetu docierali do dzieci i je wykorzystywali seksualnie.

 

Osoby dopuszczające się nadużyć seksualnych próbują wykorzystywać coraz większy kontakt dzieci z siecią, ponieważ podczas pandemii wiele szkół było zamkniętych, a lekcje prowadzono przez Internet. Często zajęcia odbywały się na platformach, które nie były odpowiednio zabezpieczone.

 

De Bolle podkreśliła, że obecnie pedofilom łatwiej jest nawiązać kontakt z dziećmi i znaleźć podobnie myślących przestępców, „co ułatwia również dostęp do materiałów związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, ich pobieranie, produkcję i udostępnianie”.

 

Źródło: rp.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-19 10:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Otóż ta pandemia dała dużo. Ludzie pobożni wzrastają w pobożności. Wielu błądzących z pewnością otrzeźwiało. To zysk, mimo, że i tak większość grzeszników pozostaje w ciemnicy szatana i tylko pogrąża się w złu. Bóg jest, jak widać, cierpliwy i skrupulatnie czeka na każdą duszę.
8 miesięcy temu / Ignacy
 
@Iw - tak własnie się dzieje, agenda 2030, "wytyczne" WHO z jej afrykańskim przewodniczącym przestępcą etc. etc. przygotowują świat i lemingów do totalnego zniewolenia w myśl, że dziecko to nie człowiek, a jak już człowiek to i obiekt permiwistycznych praktyk zboczonych osobniników.
8 miesięcy temu / odszkodowania
 
Ale Pismo Święte przewidziało, że tak będzie. Nie pamiętam dokładnie tekstu, ale było napisane, że Pan Bóg będzie zsyłał kary, ale ludzie nie będą się nawracać, tylko będą się utwierdzać w nienawiści do Niego i jeszcze bardziej pogrążać w grzechach. "Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci! Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca." Ap 22, 11. A po drugie tylko czekam, kiedy przestana się bawić w hipokryzję i uznają takie strony za legalne. W końcu Agenda 2030 zakłada seksualizację dzieci i uformowanie ich pod relacje pedofilskie.
8 miesięcy temu / Iw
 
Od samego początku epidemii twierdziłem, że w wymiarze duchowym nic ona nie da i kary Boże będą tylko intensyfikowane, bo będzie rosła skala demoralizacji i deprawacji. W umysłach ludzi i ich mentalności zły dokonał takich zmian, że nie ma co liczyć na masowe nawrócenia i pokutę. Szykujmy się na dalsze kary. Zabawa się skończyła.
8 miesięcy temu / NO TO KONIEC
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.