DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Lawina dymisji w rządzie. Rezygnacje złożyli m.in. Arłukowicz, Karpiński i marszałek Sikorski

Lawina dymisji w rządzie. Rezygnacje złożyli m.in. Arłukowicz, Karpiński i marszałek Sikorski
fot. Krystian Maj/FORUM

Premier Ewa Kopacz podczas konferencji zwołanej w trybie pilnym poinformowała o dymisjach w rządzie.  Rezygnację złożyli ministrowie: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Tomasz Tomczykiewicz, a także Jacek Rostowski. Również Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu.

 

- Od dwóch dni opinia publiczna żyje sprawą nielegalnych podsłuchów. Ma ona negatywny wpływ na funkcje państwa – oświadczyła Kopacz na środowej konferencji prasowej. Zaznaczyła, że „gigantyczny wyciek akt śledztwa podważa zaufanie do prokuratury”.

 

- Nie przyjmę sprawozdania Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta – zapowiedziała premier, dodając, że jedyną instytucją, która powinna wyjaśnić tę sprawę jest prokuratura. Chodzi o publikację w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej. Oceniła, że komisja śledcza byłaby grą polityczną.

 

- Odbyłam rozmowę bardzo trudną, dlatego, że zdaję sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie proporcji podziału władzy w Polsce, władzy ustawodawczej i wykonawczej. Rozmawiałam z moim kolegą partyjnym Radosławem Sikorskim. Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji pełnionej, czyli marszałka Sejmu – poinformowała premier.


Ewa Kopacz oficjalnie przeprosiła Polaków za to co usłyszeli na nagranych i upublicznionych rozmowach polityków Platformy.

 

Źródło: interia.pl

KRaj
DATA: 2015-06-10 18:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uciekają do nowego projektu politycznego niezależna pl nowego garnituru UD,ROAD,UW,PO stary układ polityczny w nowym opakowaniu. Lemingi będą bezmyślnie na nich głosować."DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Sprostowanie: Kopaczwa nie przeprosiła Polaków tylko wyborców PO. To bardzo istotna różnica. No cóż, Polacy na żadne przeprosiny widać nie zasługują. Co innego lemingi.
ponad 4 lata temu / Markos
 
Dymisja? Zatrzymać zanim uciekną do dyspozycji nowej prokuratury.PSL-owców zatrzymać za brak osłony ziemi ornej.
ponad 4 lata temu / rolnik
 
A to dobre, pani premier min. nazwała bohaterów afery ,,ofiarami" i przeprosiła za to, co można było usłyszeć w nagraniach, wyborców PO!!! Najwidoczniej reszcie obywateli RP przeprosiny się nie należą. Pan Sikorski łaskawie zrezygnował z funkcji marszałka sejmu, bo jak powiedział ,,przedkłada interes Platformy, nad własny". Szkoda, że nie dlatego, że przedkłada nad interes własny, interes Polski albo ze zwykłej przyzwoitości. I wreszcie, co za szybkość w działaniu, dopiero po roku czasu od wykrycia nagrań, są dymisje. Cóż, grunt się pali pod nogami a interes partii ponad wszystko, ot morale tej elity. Żegnaaaamy was, alleluuujaaaa :))
ponad 4 lata temu / Maria
 
PO -po owocach ich poznacie. Żądni sprawiedliwości zostaną nasyceni .Oni są krwią z naszej krwi ale nie są naszego ducha.
ponad 4 lata temu / Janosik
 
Przegrupowanie agentury - ot i cała tajemnica.
ponad 4 lata temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "36303"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.