DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Laicyzm w Quebecu jeszcze silniejszy?

Laicyzm w Quebecu jeszcze silniejszy?

Mieszkańcy Quebecu dążą do dalszego zaostrzenia restrykcji wobec osób noszących symbole religijne. W ramach tzw. Karty Wartości Quebecu zakazane ma być noszenie symboli religijnych przez pracowników publicznych - od pielęgniarki po sędziów. Teraz okazuje się, że nie zostaną oszczędzone nawet nawet symbole mające historyczne znaczenie.


W sierpniu premier kanadyjskiej prowincji Quebec Pauline Marois oznajmiła plan zakazania noszenia "ostentacyjnych" symboli religijnych. Gdy wejdzie on w życie pracownicy publiczni na wszystkich szczeblach i stanowiskach nie będą mogli nosić jakichkolwiek symboli publicznych. Jednak zwolennikom radykalnej laickości było mało. Uznali za hipokryzję, że zakazane ma zostać noszenie symboli religijnych przez pracowników, podczas gdy w niektórych miejscach publicznych symbole religijne pozostaną.

 

 Chodzi tu np. o krzyż w Zgromadzeniu Narodowym, który wisi w nim od 1936 r. Minister odpowiedzialny za zmiany, Bernard Drainville powiedział, że rząd będzie postulował usunięcie krucyfiksu. Do takiego stanowiska skłoniły go komentarze na rządowej stronie internetowej. W dyskusjach dotyczących zmian legislacyjnych 68 proc. z 26 tysięcy komentatorów popierało legislację, podczas gdy tylko 18 proc. było przeciwnych. Najczęstszą uwagą komentatorów był właśnie brak konsekwencji zwolenników zmian prawnych, polegający m.in. na chęci pozostawienia krzyża w sali parlamentarnej.   

 

Mnister ds. zatrudnienia, rozwoju społecznego i multikulturalizmu Jason Kenney powiedział, że rząd federalny "jest bardzo zatroskany każdą propozycją, która będzie dyskryminować ludzi w oparciu o ich religijność. Jeśli jakieś propozycje zmian ustawodawczych będą naruszać wolność religii, to będziemy jej odważnie bronić". Jak jednak zauważa portal lifesitenews.com, wbrew temu krytycyzmowi premier premier Pauline Marois zapowiedziała, że rząd będzie próbował przeforsować zmiany legislacyjne na jesieni. - Proszę opozycję o trochę cierpliwości - powiedziała Marois. - Przepisy te zostaną przedstawione wkrótce i będziemy wówczas mogli przedyskutować tę propozycję - dodała.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2013-10-25 08:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czemu wszyscy wszędzie tak się ostatnio uczepili religii i symboli religijnych. Dlaczego im to tak przeszkadza. A czy noszenia symboli satanistycznych też zakazują, czy to dla nich tylko prywatne ozdoby/sztuka. Jakich my czasów doczekaliśmy.
ponad 7 lat temu / ewa
 
Ryba psuje się od głowy-u nas w Polsce ,nie inaczej.Dlatego tak ważne jest komu dajemy władzę a drugie to jak możemy przymusić do spełniania obietnic wyborczych.
ponad 7 lat temu / Hugon de Payns
 
nie od dziś wiadomo, że Kanada jest nawet bardziej politycznie poprawna niż Ameryka; i to ją zgubi; a taki piękny i normalny był to jeszcze niedawno kraj;
ponad 7 lat temu / jaro
 
Mój Boże, w imię obrony praw z piekła rodem. Obrońcy diabelskich symboli, Twój Krzyż Panie z przestrzeni publicznej eliminują. Czyżby nastał już czas spychania nas chrześcijan do katakumb?
ponad 7 lat temu / Megi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.