DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 17  >   TEMAT NUMERU

Jerzy Wolak

Laicyzatorom ku przestrodze


Kościół straszy – taka alarmująca wieść uderzyła niedawno w oczy całą Polskę z łamów opiniotwórczej gazety. Podobne przekonanie bujnie krzewi się w zdumiewająco szerokich kręgach polskiego społeczeństwa. Ich zdaniem, Kościół wymusza i prześladuje, moralność chrześcijańska stanowi zbiór nieżyciowych komunałów, chrześcijaństwo jest najbardziej nietolerancyjną z religii, a w ogóle wszystko to bzdura wymyślona przez grupę żądnych władzy staruchów wyłącznie w celu ujęcia w żelazne karby ciemnego ludu. Krótko mówiąc, opium dla mas.
 

Doprawdy głęboko zastanawia nieśmiertelność niektórych idei. Głoszący śmierć Boga Nietzsche dawno umarł, głoszony przez Marksa raj na ziemi w dantejski sposób się skompromitował, a gawiedź wciąż słucha i wierzy…

Wielu jest w naszym kraju – jak się okazuje – entuzjastycznych fanów laicyzacji. Autentycznych fanów – ich antykościelne, antychrześcijańskie nastawienie wynika z pobudek czysto hobbystycznych. Nie piastują żadnych funkcji w lewicowych partiach (ba, czasem nawet przyznają się do prawicowych poglądów), nie pracują w laickich mediach, nie czerpią ze swych zapatrywań żadnych profitów. Ale mają wiele do powiedzenia i pierwsi są, gdy trzeba rzucić kamieniem…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Według portalu należącego do Radio France, w Europie zarejestrowanych zostało już 71 zgonów osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.

 
 

Doktor Włodzimierz Bodnar, który za pomocą amantadyny wyleczył już z Covid-19 ponad tysiąc osób, niebawem opublikuje za granicą pracę naukową na temat skuteczności tej terapii. W kraju napotyka na ciągłe utrudnienia ze strony gremiów, które teoretycznie powinny być żywotnie zainteresowane wdrożeniem skutecznego sposobu leczenia chorych.

 

Amerykańscy katolicy uczestniczyć będą pomiędzy 21 a 29 stycznia w nowennie w intencji obrony życia. Odbywać się ona będzie pod hasłem „9 dni dla życia”.

 

Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.

 

O wpływach wielkich korporacji cyfrowych na politykę mówi Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.