DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Laickość, bluźnierstwo, inwazja islamu. Francja upadnie, a z nią cała cywilizacja - gorzka diagnoza francuskiego polityka

Laickość, bluźnierstwo, inwazja islamu. Francja upadnie, a z nią cała cywilizacja - gorzka diagnoza francuskiego polityka
fot.REUTERS/ Parwiz /FORUM

Czeka nas inwazja barbarzyńców, taka do jakiej doszło w imperium rzymskim dwóch ostatnich wiekach jego istnienia. Jeśli w jakiś sposób tego procesu nie powstrzymamy, upadek naszej cywilizacji nastąpi znacznie szybciej – mówi francuski działacz katolicki, polityk i publicysta Bernard Antony w wywiadzie z „Rzeczpospolita. Plus Minus”.

 

Jak zauważył rozmówca „Plus Minus”: „Francji grozi ludobójstwo duchowe, kulturowe, a także fizyczne – poprzez aborcję i niekontrolowaną imigrację”.

 

Pytany o kondycję Kościoła nad Sekwaną były eurodeputowany stwierdził „W ciągu minionych 30 lat ogromna część Kościoła we Francji znalazła się pod wpływem marksizmu. […] To wszystko się dziś kończy, bo jest coraz mniej wiernych „głównego nurtu”. A równocześnie obrządek tradycyjny się odradza. 70 proc. młodych księży jest wiernych tradycjonalizmowi. Kościół rozwija się znakomicie tylko tam, gdzie powraca do korzeni, do źródeł”.

 

Duża część rozmowy Jędrzeja Bieleckiego poświęcona jest papieżowi Franciszkowi. Oto co Bernard Antony m. in. powiedział:

 

Papież Franciszek, zwołując synod w sprawie rodziny, stworzył ruch, który może doprowadzić do głębokiego wstrząsu w Kościele. (...) Obecny papież, kiedy zarzuca Europie, że nie robi tego co trzeba dla uchodźców, którzy topią się w Morzu Śródziemnym ma racje a zarazem się myli. Owszem nie można być nieczułym na los ludzi. Ale jednocześnie rozwiązaniem nie jest przyjmowanie imigrantów bez umiaru.


Szczególnie mocne stwierdzenia padły w części rozmowy dotyczącej tzw. obowiązującej we Francji laickości. „We Francji podstawą laickości stało się bluźnierstwo” – przekonuje Antony. Dla potwierdzenia swoich słów katolicki działacz przypomniał to co wydarzyło się po ataku terrorystycznym na redakcję  „Charlie Hebdo”:

 

Rok temu miliony Francuzów wyszły na ulice w koszulkach „Je suis Charlie”. Tylko co to jest „Charlie Hebdo”? To jest bezustanne skandaliczne bluźnierstwo.


Nie zabrakło także wątku islamskiego. Rozmówca Bieleckiego powołał się na własne doświadczenia: „Moja żona pochodzi z rodziny robotniczej, z regionu o ogromnych problemach ekonomicznych. Obserwując jej dawne otoczenie, widzę, dlaczego islam jest dla tych ludzi atrakcyjny. Bo jest męski, a katolicyzm we Francji się sfeminizował. Rozmawiałem ostatnio z naszymi najlepszymi żołnierzami z jednostki spadochroniarzy, to wspaniali wojownicy. Powiedzieli mi: przeszliśmy na islam, bo to jest religia prawdziwych mężczyzn”.

 

Jak zapowiedział „czeka nas inwazja barbarzyńców, taka do jakiej doszło w imperium rzymskim dwóch ostatnich wiekach jego istnienia. Jeśli w jakiś sposób tego procesu nie powstrzymamy, upadek naszej cywilizacji nastąpi znacznie szybciej”.

 

„Nie można też zapominać, że w naszej polityce niezwykle wpływowe jest wolnomularstwo. Sarkozy do niego nie należał, ale jego kluczowi doradcy byli masonami Manuel Valls czy była minister sprawiedliwości Christiane Taubira. Te przykłady mógłbym mnożyć” – stwierdził pytany o rolę odgrywaną przez wolnomularzy nad Sekwaną.


Antony był także w przeszłości działaczem Frontu Narodowego. Jak wspomina „wyrzucili mnie, bo sprzeciwiłem się, gdy Marine Le Pen publicznie zaakceptowała ustawę o aborcji”.

 

Dziś zdaje się być bardzo krytyczny w stosunku do ugrupowania. Jednym z zarzutów stawianych przez rozmówcę „Rzeczpospolitej”  francuskiej partii jest poparcie koncepcji „małżeństwa dla wszystkich” oraz antysemickie wypowiedzi byłego szefa FN Jean-Marie Le Pena.

 

„Marine Le Pen ma talent i odwagę, ale to nie wystarczy. Tym bardziej, że jest pod ogromnym wpływem lobby homoseksualnego we Froncie Narodowym. Homoseksualiści stanowią ponad połowę kierownictwa tej partii. […] Jean-Marie przygarniał ich bo uważał, że łatwiej im przebić się w mediach […] Front Narodowy uległ i poparł koncepcje małżeństwa dla wszystkich” – mówi Bernard Antony.

 

 

 

Źródło: "Rzeczpospolita. Plus. Minus".

luk

  


DATA: 2016-03-15 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bez wzgledu na to co sie stanie zawsze zwyciezy istota ludzka.
7 miesięcy temu / Optymista
 
Jeszcze raz powatarzam ze to jest UBOGACANIE KULTUROWE jesli nie potraficie tego zrozumiec wasz problem!:) :) niemcy pokazali jak można przyjąc chórkiem i czekoladą milion inżynierów i lekarzy z Syrii
ponad 4 lata temu / rew
 
Najgorsze ze jak islam zdobedzie Francje bedą mieli atomowa broń wiec Polska się nie obroni bo islam sie niebedzie patyczkował niewiernymi
ponad 4 lata temu / gargus
 
Oczywiście, że koniec Francji zbliża się wielkimi krokami, jak i koniec innych krajów zgniłego Zachodu, o czym zresztą mówiło wielu Świętych i sama Matka Boża w wielu objawieniach. Musi nadejść koniec tego zepsutego, przegniłego świata i każdego kraju, który nie żyje według Prawa Bożego.
ponad 4 lata temu / romuald
 
@ma: Proszę porównać opisy życia Pana Jezusa i Mahometa. Który z nich wiódł życie "męskie" według standardów prymitywnych osobników, czyli: bezwzględności, podstępu, agresywnego podboju, mordu? Natomiast, oczywiście że Pan Jezus był wzorcem mężczyzny, jednak właśnie NIE według standardu prymitywnego intelektualnie mężczyzny. A argument z wymianą całusków nietrafiony - patrz pocałunek Judasza, który (od strony męskości) nic nie ujął Panu Jezusowi. Podobnie argument z przytulaniem: "Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich" (Mk9,36), albo "I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je" (Mk10,16) - czy te gesty miłości wobec dzieci ujęły męskości Panu Jezusowi?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Franciszek ma rację a zarazem się myli. Niech najszybciej zmieni zajęcie.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.