DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Łączenie wielodzietności z brakiem wykształcenia to błąd. Matki odpowiadają prezydentowi Francji

Łączenie wielodzietności z brakiem wykształcenia to błąd. Matki odpowiadają prezydentowi Francji
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wykształcone francuskie matki protestują przeciwko wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Pokazują, że wbrew jego słowom doskonałe wykształcenie i posiadanie gromadki dzieci często idą w parze.

 

Podczas wrześniowej konferencji w Nowym Jorku Emmanuel Macron zasugerował, że wysoka płodność Afrykanek wynika z braku wykształcenia, a nie wyboru. Wezwał do pokazania mu „doskonale wyedukowanej ” kobiety posiadającej jednocześnie „siódemkę, ósemkę, dziewiątkę dzieci” – sugerując tym samym, że taki przypadki się nie zdarzają.

 

Tymczasem rzeczywistość jest dokładnie odwrotna. W odpowiedzi na słowa prezydenta Francji matki wielu dzieci, często dobrze wykształcone, zorganizowały akcję w mediach społecznościowych. Akcja „Pocztówki dla Macrona” opiera się na dzieleniu się na Twitterze zdjęciami licznych i szczęśliwych rodzin. Chodzi o dotarcie z tym przesłaniem do prezydenta Francji.

 

Udział w akcji wzięła między innymi dr Catherine R. Pakaluk. Uzyskała ona doktorat z ekonomii na Harwardzie i obecnie pracuje jako profesor-asystent w Busch School of Business and Economics oraz w Instytucie Ekologii Ludzkiej Katolickiego Uniwersytetu Ameryki. Na Twitterze umieściła swe zdjęcie z gromadką dzieci i podpisała je „ośmioro dzieci z wyboru”. Zachęciła inne matki do umieszczania zdjęć swych dzieci.

 

Inni użytkownicy Twittera poszli za jej wezwaniem. Beth Hockel, inżynier i absolwentka Stanfordu pochwaliła się 11 dzieci. Sue Anne Smith absolwentka farmacji i administracji biznesu podzieliła się z prezydentem Francji swą radością z posiadania 7 dzieci. To tylko jedne z wielu wykształconych matek niewstydzących się swych licznych rodzin.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend  

 

O oburzającej wypowiedzi prezydenta Francji pisaliśmy tutaj.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z błyskotliwym artykułem Bogdana Dobosza.

 


DATA: 2018-10-18 15:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W końcu zmądrzałeś, czy zapomniałeś dodać do słów: "zapewniają PODSTAWOWE POTRZEBY" słowa "osobiście"? Piszesz też by "postawić na jakość". Co masz konkretnie na myśli? Czy bezdzietność uważasz za jakość?
5 miesięcy temu / do trooper
 
@Obserwator PRzeczytaj ten artykuł to zobaczysz, że panie mają też inne zadania niż rodzenie i wychowywanie dzieci.
5 miesięcy temu / trooper
 
Drodzy Państwo, prezydent Francji po prostu pozwolił sobie na chwilę szczerości i wyznał to co jest jednym z założeń globalnej rewolucji kulturowej a w niej przecież nie ma miejsca na wielodzietność, rodzinę,tradycję. Kobieta jak w każdej rewolucji ma poważniejsze zadania niż rodzenie dzieci i zwiększanie populacji w której przecież sam człowiek dla siebie jest postrzegany jako zagrożenie.
5 miesięcy temu / Obserwator
 
Alez oczywiscie drogie Matki ze to blad i takie lalusie o tym wiedza ale to mowia z premedytacja.
5 miesięcy temu / Nick
 
Jeżeli te panie wymienione na końcu artykułu zajmują się dziećmi, wychowują je i zapewniają PODSTAWOWE POTRZEBY, a ponadto te panie tak chciały, to nie mam nic przeciwko temu. @Nico W Indiach i Afryce masa ludu. Czy społeczeństwo jest silne? Trzeba postawić także na jakość.
5 miesięcy temu / trooper
 
Macaron jak zawsze przesadził. My z żoną mamy oboje wyższe wykształcenie i 4 dzieci. Wśród naszych znajomych są wykształceni i wielodzietni są w bardzo dużej ilości. Rekordziści mają 8 i oboje są czynni zawodowo. Żeby Polska była Polską trzeba mądrych i wykształconych ludzi. Im więcej będziemy mieli dzieci tym silniejsze będzie społeczeństwo.
5 miesięcy temu / Nico
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.