DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Kwestionował naukę Kościoła, mimo sankcji wygłosi rekolekcje u jezuitów. Kim jest o. Tony Flannery?

Kwestionował naukę Kościoła, mimo sankcji wygłosi rekolekcje u jezuitów. Kim jest o. Tony Flannery?
źródło: youtube.com / RTÉ - IRELAND’S NATIONAL PUBLIC SERVICE MEDIA

Prohomoseksualny i kwestionujący prawdy wiary redemptorysta wygłosi rekolekcje w jezuickim ośrodku – pomimo nałożonych nań przez Watykan sankcji. Swoje słowa w listopadzie skieruje między innymi do tak zwanych rodzin LGBT.

 

W „Jezuickim Centrum Wzrostu Duchowego” w amerykańskim Wernesville ojciec Tony Flannery wygłosi „rekolekcje dla katolików LGBT, rodzin, duszpasterzy i sprzymierzeńców”. „Wiele prawd wiary pochodzi z wczesnych stuleci chrześcijaństwa. [Tymczasem] nasze obecne rozumienie ludzkości i wszechświata jest diametralnie odmienne" – czytamy w zapowiadzi rekolekcji .

 

Dlatego też potrzebujemy znaleźć nowych dróg, nowego języka i nowych obrazów, aby zrozumieć [ang. make sense of] przesłanie Ewangelii w nowoczesnym świecie” – czytamy dalej. Autorzy opisu rekolekcji piszą również, że „dla zainteresowanych sprawami LGBT i zatroskanych o reformę Kościoła, rekolekcje dostarczą solidnej teologicznej i duchowej podstawy dla ich pracy, nawet jeśli droga naprzód jest burzliwa” – czytamy dalej. Ogłoszenie znajduje się na stronie organizacji „New Ways Ministry”.

 

Tymczasem ojciec Flannery znany jest ze swoich nieortodoksyjnych poglądów. Jak podał 30 marca 2017 roku portal „Irish Times”, ojciec Flannery kwestionował już katolicką doktrynę. Jego zdaniem nauka Kościoła staje się bezsensowna dla nowoczesnego umysłu.

 

Liberalny duchowny stwierdził, że niektóre katolickie doktryny opierają się na innym rozumieniu świata i ludzkości niż obecne. Tymczasem jego zdaniem nauka odmieniła nasz sposób postrzegania świata, a doktryna Kościoła powinna się do tego zaadoptować.

 

Ponadto redemptorysta skrytykował postrzeganie Boga jako „męskiego osobnika” dominujące jego zdaniem w tradycyjnych wyobrażeniach. Stwierdził również, że współcześni katolicy nie wierzą w Dziewictwo Maryi.

 

W 2012 roku Watykan zakazał ojcu Flanneryemu publicznego sprawowania sakramentów. Przyczyną były jego poglądy na kapłaństwo, kobiety-księży, antykoncepcję i homoseksualizm. Jednak jak podał 24 stycznia 2013 roku portal Life Site News, duchowny stwierdził, że nie dostosuje się do sankcji. Z kolei w kwietniu 2018 roku prosił Watykan o zdjęcie kar.

 

Doprawdy dziwne, że osoba o tak dalekich od ortodoksji poglądach wygłosi rekolekcje w jezuickim ośrodku. 

 

Źródła: irishtimes.com / newwaysministry.org / lifesitenews.com

 

mjend


DATA: 2018-09-04 13:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wcale nie dziwne. Jezuici są w awangardzie kościelnego modernizmu. Gdzie tylko w Kościele dzieje się coś złego, tam znajdziesz jezuitę. Poczynając od Watykanu. Ten zakon powinien być rozwiązany.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Módlmy się bo gdy wszystko zawodzi, a człowiek nie daje złemu rady tylko modlitwa, a przez nią Bóg może działać. Módlmy się o nawrócenie tych którzy dali się omamić przez złego i o to aby Ci którzy walczą i się nie poddają a trwają w Panu Bogu nieśli prawdę Bożej nauki i trzymali się doktryny Ojców Kościoła. Módlmy się za nich i za nas, bo Kościół to nie tylko duchowieństwo ale przede wszystkim my zwykli wierni, którzy w modlitwie i pokucie mogą wyprosić u Pana Boga Łaski naprawy Kościoła. Życzę Państwu, czytającym ten komentarz,a także wszystkim katolikom i całej ludzkości aby Bóg zmiłował się nad nami i dał nam wszystkim Łaski nawrócenia.
ponad 1 rok temu / Módlmy się
 
Dziwi mnie,że jest redemptorystą.Ten zakon o mocnej i zdecydowanej formacji miał stosunkowo najmniej czarnych owiec (patrz jezuici,dominikanie etc.). Co na to generał redemptorystów? Ale tak na wygląd ,to on już nie ma nic wspólnego z ŻADNYM zakonem, a tylko z lewackimi siłami zła! Natomiast zaproszenie do jezuitów - czy Franciszek to pochwala?
ponad 1 rok temu / gość
 
Wg. podania św. Jan Ewangelista po dostrzeżeniu w publicznej łaźni heretyka zawołał: "uchodźmy stąd, aby się na nas mury nie zawaliły, gdyż znajduje się tu wróg prawdy". A tutaj patrzcie: zapraszają do głoszenia rekolekcji. Bardzo zasmucające.
ponad 1 rok temu / Klf
 
I co z tego że sankcje...co z tego że kara?... co z tego że mu zakazano...SKORO ten człowiek jest ZAPRASZANY i Słuchany...Dzisiaj szatan w Kościele Chrystusowym wszystko może...Mam jedno pytanie...JAK DŁUGO ZARAZA antychrysta będzie w KK hołubiona i PROPAGOWANA???
ponad 1 rok temu / Megi
 
Franciszek oczywiście (jak zwykle) nic nie wie. Ale zawsze wie, gdy wyrzucam nieposegregowane śmieci do kontenera.
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.