DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Kwaśniewski współpracuje z Janukowyczem? „Mogę doradzać i zarabiać pieniądze”

Kwaśniewski współpracuje z Janukowyczem? „Mogę doradzać i zarabiać pieniądze”
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zasiada w radzie nadzorczej spółki gazowej powiązanej z Wiktorem Janukowyczem – poinformował jeden z amerykańskich portali.

 

Sprawa dotyczy zarejestrowanej na Cyprze spółki Burisma. Obok Kwaśniewskiego w radzie nadzorczej zasiada także syn wiceprezydenta USA, Hunter Biden. Informację tę podał amerykański portal Buzzfeed.

 

W jaki sposób firma powiązana jest z Janukowyczem? Jej właścicielem jest były minister energetyki, polityk związany z obalonym ukraińskim prezydentem, Mykoła Złoczewski. I choć deklarował on, że sprzedał udziały w firmie, dokumenty w cypryjskim rejestrze nadal wymieniają jego jako właściciela.

 

Według amerykańskiego portalu Kwaśniewski został jednym z dyrektorów firmy w 2013 roku, gdy wraz z byłym premierem Irlandii pełnił funkcję wysłannika Parlamentu Europejskiego mającego przygotować grunt pod podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Co ciekawe, spółka Burisma na swojej stronie internetowej nie wspomina nic o Kwaśniewskim.

 

Ten jednak sam skomentował informacje na swój temat. - Gdybym dziś kandydował, był aktywnym politykiem, to byłoby uzasadnione pytanie, czy można działać na dwóch płaszczyznach - realnej polityki i doradztwa. Ale jestem byłym politykiem, który to, co ma, to jego wiedza, doświadczenie. I jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, a są to ludzie poważni, to nie widzę powodów, by nie dzielić się tym doświadczeniem czy wiedzą. I jeżeli jeszcze są to pieniądze, które mogę zarobić, to też nie widzę w tym żadnego problemu – broni się Kwaśniewski.

 

Nieco później do rady dołączył też Hunter Biden. Wiceprezydent USA odcina się od działalności syna. –Hunter Biden jest prywatnym obywatelem i prawnikiem. Wiceprezydent nie popiera żadnych konkretnych firm i nie ma nic wspólnego z tą spółką– oznajmiła rzecznik Bidena KendraBarkoff.

 

 

Źródło: rp.pl/niezależna.pl

ged


DATA: 2014-05-14 19:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jednym słowem, Kwaśniewski, za pieniądze unijne, załatwiał prywatę na Ukrainie. Nic dziwnego, że doszło do wojny domowej. A ciekawe co załatwił Sikorski oprócz sławetnego 24-godzinnego porozumienia?
ponad 4 lata temu / :(:(?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.