DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Kwaśniewski i spółka za karaniem myślozbrodni

Kwaśniewski i spółka za karaniem myślozbrodni
Lukasz Kobus/Forum

Europejska Rada na Rzecz Wolności i Pojednania na czele której stoi polski prezydent Aleksander Kwaśniewski i prezydent Europejskiego Kogresu Żydów Moshe Kantor zaapelowała do UE o stworzenie jednostek monitorujących nietolerancyjnych obywateli. Postulat ten został przedstawiony w przemówieniu przed Komitetem Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego.


- Nie ma tolerancji dla nietolerancji - powiedział przedstawiciel Rady w przemówieniu. Grupa w skład której wchodzą byłe głowy państw i szefowie rządów stwierdziła, że zajmujące się monitoringiem nieprawomyślnych obywateli jednostki powinny znajdować się pod kontrolą Ministerstwa Sprawiedliwości.


Według opracowanego przez Radę dokumentu Framework National Statute for the Promotion of Tolerance” byłyby „oskarżycielskie komentarze wypowiadane publicznie i wymierzone przeciwko grupie lub jej członkom z zamiarem wszczęcia przemocy, oczernienia czy ośmieszenia grupy oraz fałszywego jej oskarżenia”. Jednak karalne byłoby nie tylko podżeganie do przemocy, lecz wszystkie „zbrodnie z nienawiści”, które prowadziłyby do „aprobaty totalitarnej ideologii, ksenofobii bądź antysemityzmu”.


Niepokojące jest wyróżnienie przez grupę „członków potrzebujących i upośledzonych grup”. Zbiorowości uznane za potrzebujące miałyby otrzymać od państwa specjalną ochronę. Oznaczałoby to nierówność wobec prawa, gdyż do standardowej ochrony prawnej doszłaby szczególna opieka państwa. Rada ma także nadzieję na podjęcie szeroko rozumianych działań zwalczających nietolerancję. Oprócz walki z rasizmem, uprzedzeniami etnicznymi, nietolerancją religijną, totalitaryzmem, ksenofobią i antysemityzmem oznaczałoby to także walkę z antyfeminizmem i homofobią. Autorzy dokumentu piszą także, że należy nie tylko zwalczać nietolerancję rządu (określaną jako "wertykalna"), lecz także poszczególnych obywateli względem siebie ("horyzontalna"). 


Według Europejskiej Rady na Rzecz Wolności i Pojednania należy promować nie tylko tolerancję rządu (określaną jako "wertykalna"), lecz także poszczególnych obywateli względem siebie ("horyzontalna"). Zdaniem Sophii Kuby z European Dignity Watch takie podejście jest przejawem totalitarnego myślenia polityków.


Członkini organizacji broniącej praw obywatelskich przestrzega, że jeśli dokument ten wszedłby w życie to doprowadziłby do mnóstwa oskarżeń przeciwko jednostkom i grupom.  Propozycja Rady narusza w bezprecedensowy sposób także wolności i prawa obywatelskie i wypaczać koncepcję równości i wolności", a także wprowadza zinstytucjonalizowaną publiczną kontrolę prywatnych opinii i myśli. Jej zdaniem mogłoby to doprowadzić do tego, że grupy oparte na wierze, wierzący z poszczególnych grup religijnych, a także rodzice wychowujący dzieci zgodnie z daną moralnością mogliby zostać oskarżeni o nietolerancję.  


Propozycja Rady wpisuje się w pracę unijnych polityków mającą na celu stworzenie Dyrektywy o Równym Traktowaniu. Zwolennicy tej dyrektywy piszą o "implementacji zasady równego traktowania między ludźmi bez względu na wiek, religię, wyznanie i orientację seksualną". European Dignity Watch skrytykowało także próby wcielenia w życie tej dyrektywy. Zdaniem członków mającej siedzibę w Brukseli organizacji wdrożenie dyrektywy oznaczałoby "przejęcie kontroli rządowej na społeczno-ekonomicznym zachowaniem obywateli w najszerszym możliwym sensie".mjend


DATA: 2013-10-18 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?zbrodnie z nienawiści?, które prowadziłyby do ?aprobaty totalitarnej ideologii, ksenofobii bądź antysemityzmu? - a co z nienawiścią i pogardą Żydów do \'\'gojów\'\' albo homoseksualną \'\'heterofobią\'\' ? I co począć z fantem, że z 90% Semitów to Arabowie, w większości muzułmanie, którzy delikatnie mówiąc nie darzą sympatią Żydów ? Wychodzi na to, że niemal wszyscy semici to antysemici... W powyższym kluczowe jest stwierdzenie \'\'szczególna opieka państwa\'\' - i wszystko jasne.
ponad 6 lat temu / anarcha
 
I w podtekście cały czas ten antysemityzm. A ilu jest i gdzie są ci semici. Semitami są chyba też islamiści. I kto tu kogo atakuje. Albo kto kogo ostatnio oczernia i ośmiesza. Albo kto niby o kogo ma dbać.
ponad 6 lat temu / irek
 
Nie ma tolerancji dla nietolerancji - zupelny brak logiki.
ponad 6 lat temu / bokser
 
Aleksander Kwaśniewski JUŻ NIE SPRAWUJE urzędu Prezydenta Polski od 23 grudnia 2005 roku! Więc uzycie stwierdzenia, że Kwaśniewski jest Prezydentem Polski jest niezgodne z prawdą.
ponad 6 lat temu / Mavoy
 
Na tym tle informacja z niemieckiego internetu że UE planuje budowę obozów reedukacyjnych staje się całkiem realna!. Sądzę że zbliża się zapowiadany "czas ucisku" a jego wykonawcami będą służby podległe satanistycznej masonerii.
ponad 6 lat temu / Bożeratuj
 
Zaraz zaraz, czy ja dobrze czytam??? Czy coś jest ze mną nie tak, czy tylko mi się coś nie zgadza... "Europejska Rada na Rzecz Wolności" "stworzenie jednostek monitorujących nietolerancyjnych obywateli" Czy z określenia "wolność słowa" ktoś wykreślił "wolność", czy mi się wydaje...
ponad 6 lat temu / Jakub.D
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.