DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Kurtuazja i wysoki poziom ogólnikowości. Za nami spotkanie Angeli Merkel z Beatą Szydło

Kurtuazja i wysoki poziom ogólnikowości. Za nami spotkanie Angeli Merkel z Beatą Szydło
REUTERS/Kacper Pempel /Forum
#POLSKA    #NIEMCY    #MERKEL    #PREMIER    #WARSZAWA    #KANCLERZ    #WIZYTA    #SZYDŁO    #WSPÓŁPRACA

Zapewnienia o dobrej współpracy politycznej i gospodarczej Polski i Niemiec oraz deklaracje o chęci dalszego pogłębiania wzajemnych relacji – to efekt pierwszych, bardzo powierzchownych i kurtuazyjnych rozmów kanclerz Angeli Merkel podejmowanej przez premier Beatę Szydło. Szczegółowe ustalenia dopiero zapadną.

 

- Polska i Niemcy to ważne dwa kraje, które ze sobą współpracują. Zależy nam na tym, żeby partnerska współpraca jeszcze się pogłębiała - powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Warszawie. Premier nie kryła, że wizyta w Polsce kanclerz Niemiec jest swego rodzaju przedłużeniem i dopełnieniem obchodów 25-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie.

 

Jak mówiła premier, Polska i Niemcy, to kraje, które mają wiele relacji: politycznych, gospodarczych, jak i tych związanych z bezpieczeństwem. - Mamy wiele wspólnych tematów, które realizujemy na płaszczyźnie europejskiej. Realizujemy wspólnie również projekty humanitarne – mówiła premier Szydło.

 

Wśród poruszonych tematów znalazła się kwestia wzmocnienia wschodniej flanki NATO, kryzys imigracyjny w UE czy wspólny rynek oraz rola Polski i Niemiec we wdrażaniu tych zmian. Ważnym punktem była też polityka klimatyczna i polski sprzeciw wobec gazociągu Nord Stream 2. - Podkreśliłam w naszej rozmowie, że dla Polski nie do zaakceptowania jest realizacja inwestycji Nord Stream 2. Podkreśliłam, że Polska jest otwarta na to, żeby rozmawiać o ambitnej europejskiej polityce klimatycznej, ale z uwzględnieniem tego miksu energetycznego, który dla każdego kraju jest jak najbardziej odpowiadający – dodała Szydło.

 

Podczas spotkania poruszone zostały też problemy polonii w Niemczech. Kanclerz Merkel zapewniła, że jeśli chodzi np. o kwestie nauki języka polskiego w Niemczech, to pewne kroki już zostały poczynione i można tu liczyć na poprawę.

 

Kanclerz i premier przyznały, że poruszone podczas spotkania tematy zostaną jeszcze pogłębione podczas dalszych rozmów. Niemniej strony mają podobne wizje funkcjonowania UE jeśli idzie o rynek wewnętrzny, unię energetyczną, politykę obronną i zabezpieczenie granic. Premier Szydło mówiła też, iż UE wymaga zmian z poszanowaniem i wzmocnieniem państw narodowych. Merkel nie oponowała, ale też zaznaczyła, że do tego rodzaju zmian należy podchodzić bardzo ostrożnie.

 

Kanclerz Niemiec przyznała, że sytuacja na wschodniej Ukrainie napawa niepokojem, gdyż porozumienia mińskie nie zostały zrealizowane. Merkel uznała, że w tej sytuacji sankcje wobec Rosji w tej chwili nie mogą zostać zniesione.

 

MA


DATA: 2017-02-07 16:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozmowa chłopa z krową na zakręcie!Państwa narodowe powinny zostać wzmocnione-do tego typu zmian należy podchodzić bardzo ostrożnie! Kpina mości panowie!Ceterun censeo Unia esse delendam!!!
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Czyli bla, bla, i każda z tych pani została przy swoim. A niemiecka mniejszość narodowa istnieje w Polsce i ma się doskonale, ciesząc się przywilejami o jakich nie mogą nawet marzyć Polacy w Niemczech. Od czasów kiedy zbrodniarz Herman Goering rozwiązał mniejszość narodową Polaków w Rzeszy, żaden rząd, ani kanclerz niemiecki nie naprawił tego. Pani Aniela z domu Kaźmierczak, znana jako Angela Merkel nie jest tu wyjątkiem. I nie ma znaczenia fakt, że dziadek Angeli Merkel - Ludwig Kaźmierczak był Polakiem i walczył w armii generała Józefa Hallera przeciwko Niemcom! Przyjaźń z Polską wyraża się w interesujących działaniach pani kanclerz. Np. promowaniu Donalda Tuska, którego dziadek służył we wrogim wehrmachcie. PO spłaca dług finansowy zaciągnięty w RFN na stworzenie tej partii, aby wiernie strzegła niemieckich interesów w Polsce. Gdzie banki, media, kontrakty, korporacje są dzięki temu kontrolowane przez Naszą Złotą Panią Anielę. Wizyta jest zatem udana 8-)
ponad 2 lata temu / wmo
 
Nie do przyjęcia jest przede wszystkim ingerencja Niemiec (bezpośrednio przez pruską agenturę albo via Bruksela) w wewnętrzne sprawy Polski - od tego trzeba zacząć wszelkie rozmowy z Berlinem. Bez ostatecznego uznania pełnej podmiotowości Polski żadne poważne rozmowy nie mają większego sensu.
ponad 2 lata temu / abc
 
W '39 było podobnie...
ponad 2 lata temu / John Galt
 
jeśli tak to znaczy, że podawanie prawdziwych ustaleń do publicznej wiadomości jest dla którejś ze stron nie na rękę ze względu na jakieś powody... ciekawe dla której... :)
ponad 2 lata temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "49312"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.