DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Kursy dla prostytutek antidotum na bezrobocie?

Kursy dla prostytutek antidotum na bezrobocie?
fot.simon daval/maxpp/forum

W Hiszpanii wg oficjalnych danych z 2007 r. funkcjonuje około 400 tys. prostytutek. W dobie kryzysu z roku na rok liczba ta się powiększa. Ostatnio w Barcelonie za niewielką opłatą uruchomiono kurs dla „pracowników seksualnych”.  Podobne szkolenia zorganizowano w 2012 r. w Walencji. Wskutek jednak protestu Światowego Stowarzyszenia Rodzin, szybko je odwołano.    


Stowarzyszenie Pracowników Seksualnych z Barcelony za niewielką opłatą (45 euro) organizuje czterogodzinny, przyspieszony kurs dla kobiet chcących czerpać korzyści finansowe ze sprzedaży usług seksualnych.

 

Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem. Organizatorka szkoleń Conxa Borrelli przekonuje, że w każdej branży potrzebne są szkolenia, a „zawód pracownika seksualnego do łatwych nie należy”. Borelli mówi, że kursy mają przyczynić się do „podniesienia standardów zawodowych prostytutek i pomóc w profesjonalizacji branży”.

 

Niegdyś bezrobotna Borelli tłumaczy, że wiele kobiet decyduje się na odpłatne świadczenie usług seksualnych, bo straciły pracę, a „muszą spłacać kredyty hipoteczne i wykarmić dzieci”.

 

Kursy potępiły feministki. Jeszcze w tym tygodniu planują spotkać się z politykami. Szefowa najbardziej znanej organizacji feministycznej w kraju – Stowarzyszenia Feministek Hiszpanii - Lidia Falcon chce otrzymać zapewnienie od władz, że nie dofinansowały one szkoleń dla prostytutek. Falcon chce także wywrzeć nacisk na polityków, by w żadnym wypadku nie wspierali inicjatyw promujących prostytucję jako alternatywę dla bezrobotnych.

 

Prostytucja nie jest zakazana prawnie w Hiszpanii. Nie jest też regulowana w żaden sposób. Władze Barcelony wprowadziły jednak kary dla klientów i prostytutek pracujących na ulicy. Podobne posunięcia planuje Madryt.

Wg raportu parlamentarnego z 2007 r., „w branży” która przynosi około 50 mln euro dziennie, pracuje ponad 400 tys. kobiet w Hiszpanii.

 

Dwa lata temu – pod pozorem świadczenia pomocy bezrobotnym kobietom – podobne szkolenia zorganizowano w Walencji. Sprzeciwili im się działacze Światowego Kongresu Rodzin. W specjalnym oświadczeniu napisano, że jest niedopuszczalne, by ktokolwiek wykorzystywał kryzys gospodarczy do tworzenia „Akademii prostytucji " w Walencji. Inicjatorów szkoleń nazwano „ludźmi bez serca”.

 

Tak zwana „Akademia Przyjemności” założona przez Brandona Moralesa za niecałe 100 euro uczyła młode kobiety, w jaki sposób stać się prostytutkami. „Akademia” obiecywała pracę.

 

Wskutek protestu Kongresu Rodzin lokalne władze w Walencji zamknęły agencję oferującą skandaliczne szkolenia. W oświadczeniu wydanym 10 maja 2012 r. przez Światowy Kongres Rodzin napisano, że „prostytucja jest działalnością, która zniewala osobę ludzką i ma negatywne skutki dla społeczeństwa. Generuje ona szereg problemów zdrowotnych i psychologicznych”.  Dodano, że prostytucja jest współczesną formą niewolnictwa. Jest sprzeczna z naturą ludzką i stanowi zagrożenie dla tradycyjnej rodziny.

 

 

Źródło: The Guardian, CNA, AS.


DATA: 2014-03-07 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to przeciez wynalazek germanow! Nic nowego w germanii "arbeitsamty" posrednicza paniom do "serwisow towarzyskich"!!! Pozatym z prostytutek sciaga sie podatki, nawet od tych z ulicy!!! Bo to przeciez "najstarszy zawod swiata" a panstwo germanskie (czyli szatanskie) jest zwyklym alfonsem!!! Dlaczego mialo by byc inaczej w Hiszpanii, niz w geramnii?!!! Przeciez prawo germanskie/szatanskie panuje juz w calej Europie!!! Mamy demokratyzm rodem z germanii czy nie? Na wlasne zamowienie!!! A narod grilluje....!!!!
ponad 5 lat temu / okirex
 
Może już najwyższy czas uciekać ze wspaniałej Unii Europiejskiej.
ponad 5 lat temu / marekb54
 
niech zostaną aktorkami; wtedy nikt się do nich nie doczepi
ponad 5 lat temu / jaro
 
W dalszej kolejności proponuję kursy na kieszonkowców , złodziei samochodowych i dealerów narkotykowych (oczywiście wszystkie w/w profesje należy najpierw zalegalizować).
ponad 5 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.