DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Kuriozalny atak poznańskiego imama. Zarzuca katolikom „szerzenie islamofobii”

Kuriozalny atak poznańskiego imama. Zarzuca katolikom „szerzenie islamofobii”

Publicysta naszego portalu, profesor Grzegorz Kucharczyk, wygłosił w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu wykład zatytułowany „Islam. Jak religia pokoju podbije Europę?”. Wykład zakłócił imam, któremu nie spodobały się słowa o jego religii.


Profesor Grzegorz Kucharczyk jest uznanym autorytetem w dziedzinie historii myśli politycznej, współautorem serii popularnych podręczników do historii „Przez tysiąclecia i wieki”. Podczas poznańskiego wykładu poruszał między innymi kwestie dotyczące ekspansji islamu i walki z chrześcijaństwem oraz „islamofobii” jako nowej formy poprawności politycznej. Przedstawił proces eksterminacji kościołów bliskiego wschodu i północnej Afryki: obszary, które kiedyś stanowiły centra chrześcijańskiej cywilizacji, dzisiaj są opanowane w całości przez muzułmanów a resztki wspólnot chrześcijańskich są brutalnie eksterminowani. Na wykładzie przytoczono również mało znane fakty jak np. splądrowanie Rzymu przez wojska muzułmańskie w IX wieku. 

 

Po analizie historycznej profesor przedstawił współczesne zagrożenia jakie niesie Islam dla krajów europejskich. Przytaczając statystyki ONZ wskazywał na fakt wzrostu populacji muzułmanów  oraz ich rosnące polityczne wpływy. Wskazał także na rosnącą w  zachodniej Europie popularność pojęcia "Islamofobii" będącej nową formą poprawności politycznej. Udowadniał, że pod groźbą uznania kogoś za Islamofoba nie dopuszcza się, w debacie publicznej, żadnych głosów wskazujących na zagrożenie z tego kręgu kulturowego.  

 

Wystąpienie profesora nie spodobało się mieszkającemu w Polsce marokańskiemu imamowi Youssefowi Chadidowi, kierownikowi Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu, a więc po prostu szefowi tamtejszego meczetu. Uznał on, że Kucharczyk „szerzy islamofobię”, ponieważ mówił o islamskich zamachach, inwazji islamu na Europę i różnicach cywilizacyjnych. Cóż, w takim wypadku za „islamofobów” należałoby uznać również prezenterów ogólnopolskich programów informacyjnych, którzy co jakiś czas informują o zamachach dokonywanych przez wyznawców religii mahometańskiej.


Imam, urażony słowami profesora Polskiej Akademii Nauk, pobiegł na skargę do lokalnej prasy. „Głos Wielkopolski” zatytułował swój materiał następująco: „Islamofobia na wykładzie w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu?”. Nikt z dziennikarzy nie wyjaśnił jednak czytelnikom, czym rzeczona „islamofobia” miałaby być.


- Opowiadałem o historii, przytaczałem też oficjalnie statystyki opublikowane przez ONZ. Zresztą swój wykład rozpocząłem od poinformowania uczestników o udanej asymilacji polskich Tatarów. Imam rzucał pod moim adresem stek oskarżeń, nie chciał słuchać odpowiedzi na pytania, które zadał. Z sali wyszedł, gdy próbowałem nawiązać z nim dialog. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja na inne poglądy, to jest to niezbyt budujący obrazek – powiedział poznańskim dziennikarzom profesor Grzegorz Kucharczyk.


Imam Chadid niewątpliwie ma szczęście, że przyszło mu żyć w chrześcijańskiej Polsce. Mógł spokojnie przyjść na spotkanie, zabrać na nim głos a po powrocie do domu zadzwonić do dziennikarzy, którzy z troską pochylili się nad jego problemem. W krajach islamskich jest „odrobinę” inaczej. Asia Bibi w prywatnej rozmowie powiedziała koleżance, że Pan Jezus zrobił dla ludzi więcej niż Mahomet. Została skazana na karę śmierci. Tak właśnie wygląda religijna tolerancja w wersji islamskiej.


 

 

kra, waCzytaj także:


RAPORT PO ZAMACHU W TUNEZJI: DO czego jeszcze zdolne jest państwo islamskie?


Monika Bartoszewicz: Islamofobia: knebel, straszak, klucz do kariery


Łukasz Karpiel: Wirus islamofobii! Intelektualiści ostrzegają
DATA: 2015-03-27 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Apel do WSZYSTKICH POLAKOW NA SWIECIE! To jest wojna cywilizacji i waszym obowiazkiem jest zwalczać w niej wroga. Zglaszajcie muzułmanow na całym Swiecie-zgłaszajcie ich kebabownie, restauracje, sklepy, biznesy do odpowiednikow Sanepidu, ZUS, Skarbowki, Urzedow Emigracyjnych. Zgłaszajcie wszystko co wydaje sie nieprawidolowe, za zatrudnianie na lewo, brak wydania rachunku, jak zle parkuje, nieczystość. Kazdy z nas kto był na Zachodzie wie na jakiej lewiznie oni jada i jak wykorzystuja brak podejrzliwosci wladzy. Zglaszajmy ich wiec, tak aby zamykac ich lewe biznesy, aby dostawali kary, obrzydzajmy ich uslugi i produkty, nie korzystajmy z nich, nie kupujmy w ich sklepach! Aby nie byc biernym, zrob pierwszy ruch w tej wojnie, wklej ta wiadomosc na trzech innych miejscach w sieci, przeredaguj po swojemu, dodaj cos, propaguj tą akcję i DOLACZ DO NIEJ.
ponad 3 lata temu / POLAK
 
Jak się temu imamowi w Polsce nie podoba to droga wolna - nikt po nim płakać nie będzie !!
ponad 3 lata temu / jurek z Rybnika
 
Delegalizacja Islamu w Polsce zakaz działalności ligi muzułmańskiej zamknięcie wszystkich meczetów.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Jak mu się w Polsce nie podoba to droga wolna płakać za nim nie bedziemy
ponad 3 lata temu / Zaan
 
Konwertytka Islam to religia wojny walka z niewiernymi.Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego zezwala na obronę konieczną wojnę obronną Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Społecznej Nauki Kościoła wyd Jedność 2005 R KKK wyd Pallotinum Poznań 1994 r.Prawdziwą religią jest Chrześcijaństwo .
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Nie będzie muzułmanin pluł nam w twarz, ni dzieci nam islamił, polski my naród, polski ród, królewski szczep piastowy... Do krwi ostatniej kropli z żył, bronić będziemy krzyża, aż się rozpadnie w proch i był, islamska zawierucha. AMEN Chrystus Królem Polski i Polaków
ponad 4 lata temu / PODAJ DALEJ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.