DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kuriozalna inicjatywa w poznańskiej podstawówce. „Dzień spódniczki” także dla chłopców [AKTUALIZACJA]

Kuriozalna inicjatywa w poznańskiej podstawówce. „Dzień spódniczki” także dla chłopców [AKTUALIZACJA]
źródło: pixabay.com

Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu zapowiedziała na 24 października „dzień spódniczki”. Uczniowie, którzy przyjdą w dziewczęcym stroju (chłopcy też) będą nagradzani brakiem pytania na lekcjach. Pomysł już skrytykowała część rodziców. Po nagłośnieniu sprawy w mediach szkoła wycofała się z pomysłu.

 

Szkoła o inicjatywie poinformowała poprzez e-dziennik. „W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek” – brzmiał komunikat.

 

Z inicjatywą mieli wyjść samorząd uczniowski, który właśnie się zawiązał i chciał „w sposób niestandardowy zaznaczyć swoją obecność w szkole”. Akcja ma wprowadzić do szkolnej szarości „kolor, luz i zabawę”. Władze szkoły w pomyśle nie zauważyły nic złego, ani kontrowersyjnego.

 

Innego zdania jest Polskie Forum Rodziców, które oczekuje od dyrekcji wyjaśnień. Pyta m.in. o to jaki cel wychowawczy ma „dzień spódniczki” i zachęcanie chłopców do włożenia spódnic, czy akcja jest zgodna z założeniami programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły? Forum pyta też o zgodę Rady Rodziców oraz rodziców na akcję.

 

Po części odpowiedzi udzieliła portalowi epoznan.pl Monika Kasprowicz. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wyjaśniła skąd pomysł na akcję i jak dodała, „jeśli uczniowie przychodzą do nas z propozycją, która nikogo nie obraża, nie widzimy powodu, by się na nią nie godzić”.

 

Po nagłośnieniu sprawy w mediach szkoła, w porozumieniu z Radą Rodziców, zdecydowała o wycofaniu się akcji.

 

Źródło: epoznan.pl, tvp.info

MA


DATA: 2019-10-17 14:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomyślałem o tym i chciałbym się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Sama akcja "Dzień spódniczki" nie jest zła. Dziewczynki nie noszą spódnic. Noszenie spodni jest po prostu łatwiejsze, ale postrzegamy je jako mało kobiece i docelowo powodujące, że dorosłe kobiety źle się czują z kobiecością, bo już od dziecka odnoszą wrażenie, że chłopcy mają łatwiej. Otóż, nie jest to pierwszy "Dzień spódniczki". Nie dalej jak rok temu była taka inicjatywa i została zakrzyczana jako seksistowska przez środowiska lewicowe. Że tylko dziewczynki mogą liczyć na luźniejsze traktowanie, że chłopcy są pokrzywdzeni. Szkoła się z tego wycofała. Tak teraz inna szkoła robi taką akcję, tym razem nie dając miejsca na oskarżenia o seksizm, to są oskarżani o propagowanie gender. Nikt z was nigdy nie grał dla zabawy w teatrze roli przeznaczonej dla przeciwnej płci?
ponad 1 rok temu / Marek
 
Nie bądżmy tacy ugodowi .W końcu to jest próba upokorzenia uczniów. Nauczycielka i dyrekcja szkoły powinni poszukac sobie nowej pracy.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
To może by tak w ramach zajęć szkolnych ta opiekunka samorządu uczniowskiego przyszła nago.Dlaczego tak nieśmiało - tylko spódniczki. Jak gorszyć to na całego. Jaki koń jest - każdy widzi.
ponad 1 rok temu / Siegfried
 
To chyba jakiś żart!!!! Co się w tych szkołach wyprawia!!!
ponad 1 rok temu / Iga
 
A może "dzień militariów" wszystkie dzieci i nauczyciele przyjdą w kamuflażu tzw moro, każde dziecko z repliką broni ASG lub inną albo nożem nie będzie pytane. No ale to byłby hejt, nienawiść, nietolerancja i produkcja CO2 w jednym
ponad 1 rok temu / aqq
 
takie europejskie te dyrektory, jak Kilery, one se jedzą szato, mogą se jeść ostrygę, mogą se jeść co chcą, a nie rozpaćkane kanapki
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.