DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Kuria we Florencji oddała ziemię w ręce muzułmanów, aby wybudowali meczet

Kuria we Florencji oddała ziemię w ręce muzułmanów, aby wybudowali meczet
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Historyczne porozumienie” – takimi słowami włoskie media określiły decyzję podjętą przez kurię w Florencji, która zdecydowała się odstąpić muzułmanom część posiadanego terenu, aby ci mogli wybudować sobie meczet.

 

Z ustaleń pomiędzy przedstawicielami kurii i tamtejszej wspólnoty muzułmańskiej wynika, że nowy meczet powstanie na terenie gminy Sesto Fiorentino koło stolicy Toskanii. Obie strony „historycznego porozumienia” podkreślają, że dzięki tej decyzji uda się w końcu pokonać problem… dyskryminacji, na jaką, ze względu na brak swojej świątyni, byli narażeni przez wiele lat wyznawcy Allaha mieszkający we Florencji.

 

Nowy meczet nie będzie jedynym „muzułmańskim budynkiem”, jaki powstanie w najbliższym czasie we Florencji. Oprócz zezwolenia na budowę świątyni islamiści dostali również „zielone światło” dla postawienia swojego ośrodka kultury, który również powstanie na ziemi „udostępnionej” przez kurię katolicką. To jednak nie wszystko: w zamian za swą hojność miejscowy Kościół katolicki otrzyma od florenckiego uniwersytetu… inną ziemię w Sesto Fiorentino, na której zbuduje swój „ośrodek religijny”. Na chwilę obecną nie wiadomo, co kryje się pod tymi słowami.

 

Lokalne media podkreślają, że „historyczne porozumienie” pomiędzy kurią katolicką a wspólnotą muzułmańską to istny „przełom (…) o nadzwyczajnej symbolicznej wymowie” oraz „rewolucyjny projekt integracji kulturowej”, a także „przesłanie pokoju”. Komentatorzy nie kryją zadowolenia z faktu, że na terenie jednej miejscowości „blisko siebie staną dwa ośrodki religijne - wielki meczet i ośrodek katolicki”.

 

Dziennik „La Nazione” przypomniał również słowa arcybiskupa Florencji Giuseppe Betoriego, który wielokrotnie podkreślał, że muzułmanie mieszkający w tym włoskim mieście potrzebują mieć swój własny meczet. - Wszyscy mają prawo do godnego miejsca kultu – powiedział duchowny.

 

Źródło: gosc.pl

TK

 


DATA: 2017-12-15 11:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mieszkam od dosyć dawna w Szwajcarii. Niestety dostęp do mszy w języku polskim jest dość skromny. Dla osób starszych jest wręcz niemożliwy. Ja się zastanawiam, widuję wiele razy tłumy purpurantów, wręcz różowych od przejedzenia, więc nie mówcie mi, że nie ma księży, że nie stać Kościoła, aby misja polska w Szwajcarii miała znamiona prawdziwego Kościoła Chrześciańskiego dla Polaków. Polskie msze odprawiane są gdzieś na peryferiach, gdzieś w ciemnych szwajcarskich podziemiach kościołów, albo w kaplicach domów opieki. Dlaczego dla Watykanu, ważniejsi są Muzułmanie, a polskich Chrześcian ma wciąż w poniewierce! Jesteśmy gorsi, nawet od afrykańskich, niewiernych przybyszów? Ktoś mógłby mi poważnie odpowiedzieć?
ponad 1 rok temu / Sommers
 
a potem spokojnie ( pokojowo lub siłą) przejmą cały teren kurii - bo przecież t allach nadał im prawo ddo całej ziemi
ponad 1 rok temu / realist 1957
 
Nie tylko szkoda, ale wręcz grzechem jest wspierać finansowo to co prowadzi do zła.
ponad 1 rok temu / do ...
 
Chora decyzja - czy kuria postawi kościół i ośrodek chrzescijanski w jakimś państwie muzułmańskim ? Czy to działa tylko w jedną stronę ?
ponad 1 rok temu / Walter
 
pg: ano prawda
ponad 1 rok temu / kskiba19
 
To tylko kawałek ziemii, a larum, jakby kogoś zabili.
ponad 1 rok temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.