Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   MAJA   2019 r.

V Niedziela Wielkanocy
Św. Celestyna V, papieża
Św. Urbana I, papieża
 
 
 
 

Kultura to bzdura? Krótkowzroczność prawicy, zaniedbania biskupów?


W jakim stanie znajduje się polska kultura? Czy spełnia przeznaczoną jej rolę, jakim celom służy, dokąd zmierza i czy warto o nią walczyć? O tym wszystkim w programie "Prawy Prosty" Łukasz Karpiel rozmawia z Tomaszem A. Żakiem, reżyserem, twórcą Teatru Nie Teraz.


DATA: 2018-12-07 18:13:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo ciekawa rozmowa.Wprawdzie nie zrozumiałem, co ma wspólnego z kulturą użycie karabinu, ale mniejsza z tym. Rozmowa oparta jest na pewnym paradoksie. Z jednej strony, Tomasz A. Żak powiada, że kultura jest jedna, tzn. ani prawicowa, ani lewicowa. Z drugiej zaś z rozmowy jednoznacznie wynika, że jednak jest. To jak sprawa właściwie wygląda?W tytule audycji powinno być zaznaczone, że chodzi tylko o teatr. Bohater rozmowy nie ma ambicji analizowania sytuacji w innych dziedzinach kultury.To nie jest pytanie o polską kulturę, tylko o polski teatr - część tej kultury. W tej diagnozie mało jest optymizmu i wcale mnie to nie dziwi. Nazwiska Jerzego Grotowskiego, Tadeusza Kantora, Konrada Swinarskiego - to przeszłość. Warto się zapytać, dlaczego w tamtych czasach polski teatr wspiął się na światowe wyżyny, a dzisiaj nawet w kraju trzeba dobrze szukać,aby znaleźć przedstawienie na poziomie.Gdzie się podziała swoboda twórcza reżyserów?
5 miesięcy temu / Lech
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 99 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.